آموزش ساخت ریسه جشن و تولد

سلام به دوستان و همراهان همیشگی وبلاگ آقای تولد قراره با هم آموزش یه سری ریسه هایی رو ببینیم که بسیار کاربردی در انواع جشن ها هستند.

در جشن عروسی رویایی من تزیینات کوچک اهمیت زیادی دارند. ریسه های رنگی یکی از تزیینات کوچکی هستند که شما می توانید در دکوراسیون جشن عروسی خود استفاده کنید زیرا این ریسه ها را می توانید در رنگ دلخواه خود و متناسب با تم موجود در جشن خود بسازید و در عین حال یک تفاوت محسوس با سایر دیزاین های جشن عروسی ایجاد کنید.

این ریسه ها را می تونید درهر جایی در سرتاسر مراسم استفاده کنید . همچنین می توانید بالای میز پذیرایی ، یا روی سر عروس و داماد در جایی که سفره عقد چیده شده است و یا روی سن عروسی نصب کنید.

ساختن این ریسه های رنگی مثل آب خوردنه به خصوص  که ما سعی  کردیم ساخت این ریسه ها را گام به گام و با جزئیات آموزش دهیم.

اگه می خواید تعدادزیادی از این ریسه های رویایی داشته باشید مطمئنا به تنهایی نمیتونید تعداد زیادی درست کنید یه فکر خوب اینه که  برای این کاراز ساقدوش هاتون کمک بگیرید.

برای ساخت ریسه ها به چه مواد و ابزاری نیاز خواهیم داشت :

. رنگ دلخواهتون از دستمال کاغذی رنگی ( با یک عدد از این کاغذ ها 4 عدد ریسه می توانید بسازید )

. قیچی

. رشته یا طناب

. چسب تفنگی

1-یک دستمال را بردارید و آن را از وسط تا کنید یک مستطیل مانند تصویر اول ایجاد می شود بعد مجددا آن را از وسط تابرنید یک مربع مانند تصویر دوم ایجاد می شود حالا از وسط و از خط تای مشخص شده روی تصویر مجددا تا شود تا مستطیلی مانند تصویر سوم ایجاد شود.

2.حالا از پایین مستطیل ایجاد شده برش های نواری بزنید و این خطوط را تا دو سوم کاغذ ادامه دهید و از بالای کاغذ حدود یک سوم  را دست نخورده بگذارید دقت کنید اگر کاغذ به حدی ضخیم بود که امکان برش نبود می توانید یک بار آن را باز کنید و بعد برش بزنید.

حالا مانند تصویر بعد از برش کاغذ را باز کنید و از وسط مانند تصویر 3 قیچی کنید.

 1. حتما متوجه شده اید که دو تکه مجزا ایجاد شده است و دو تکه دیگر به هم پیوسته هستند بخش های به هم پیوسته را با قیچی برش بزنید در نهایت شما باید 4 عدد مستطیل کشیده ریش ریش مانند تصویر داشته باشید.

  4.یکی از این تکه ها را بردارید واز سمتی به سمت دیگر رول کنید این کار را با دقت انجام دهید تا رشته ها در هم گره نخوردمثل تصویر اول . حالا مثل تصویر دوم و سوم قسمت وسط کار را بپیچید.

  ( برای خرید انواع نخ زری کلیک کنید )

 2. 5.حالا مانند تصویریک حلقه ایجاد کنید و باچسب تفنگی آن را بچسبانید.به هر تعدادی که دوست دارید از این ریسه ها بسازید من از رنگهای  آبی روشن ، صورتی و طلایی استفاده کردم شما می توانید ازهر رنگ دلخواه خود برای درست کردن ریسه ها استفاده کنید.

  حالا منگوله ها را از نخ عبور دهید اگر می خواهید این منگوله ها در همان قست نخ ثابت بمانند از چسب حرارتی به این منظور استفاده کنید و منگوله ها را بعد از رد کردن از داخل نخ به ریسمان بچسبانید.

  امیدوارم این آموزش مورد پسند شما واقع شده باشد این آموزش توسط تیم آقای تولد فروش عمده لوازم جشن و تولد تهیه شده است.

  منبع : blog.theweddingofmydreams.co.uk

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.