آموزش طراحی دکوراسیون جشن تولد

سلام  به شما دوستای خوب وبلاگ آقای تولد . تمی که برای آموزش این دکوراسیون تولد براتون انتخاب کردم خیلی زیباست و من رنگش رو خیلی دوست دارم سعی کردم از چند منبع مختلف استفاده کنم تا یه آموزش جامع داشته باشم. و هیچ جای کار مشکل نداشته باشید. این دکوراسیون تولد جزء بادکنک آرایی هایی کم هزینه  است و نیاز به ابزار یا مواد خاصی ندارید. اگه دنبال آموزش های دیگه در زمینه بادکنک آرایی  هستید به آموزش های دیگه ما هم یه سری بزنید و هر کدوم که به سلیقه شما نزدیک ترهست رو انتخاب کنید.

ما از ترکیب تم سبز و ابی استفاده می کنیم این دو رنگ خیلی ترکیب جالبی هستند.

به چه مواد و ابزاری احتیاج داریم :

بادکنک

تلمبه بادکنک

گیره

نخ نامرئی

یک کاغذ در ابعاد دیوار ( یا پارچه سبز رنگ )

گام اول :  چند بادکنک هلیومی را باد کنید. انتهای بادکنک را گره بزنید. کاغذ پشت گیره ها را جدا کنید و بعد به دیوار بچسبانید . به تعدادی از بادکنک ها روی دیوار بچسبانبد که شکل تقریبی طاق شما در بیاید. ( ما در اینجا از 6 تا بادکنک استفاده کردیم ) سعی کنید فاصله بین بادکنک ها زیاد نباشد.

گام دوم : بادکنک هایی را که قراره از سقف آویزان کنید رو بادکنید. توپک های کوچک کاغذی را از انتهای بادکنک ها آویزان کنید ( آموزش این آویزهای اوریگامی رو براتون گذاشتم ) سپس کاغذ های بادبزنی را آماده کنید تعدادی از آن ها را به دیوار نصب کنیدبرخی از او نها رو از گیره هایی که قبلا روی سقف نصب کرده بودید آویزان کنید.

گام سو م : حالا کمی عقب بیاید و از نمای دور تر  طاق بادکنکی رو مشاهده کنید مطمئنا جاهایی خالی مونده و پر نشده و یا نیاز به تزئینات بیشتری داره این نقاط رو شناسایی کنید و به وسیله بادکنک و یاآویز های اوریگامی و کاغذ های بادبزنی این درزها رو پر کنید.

خب حالا میخوام این آویز های اوریگامی رو بهتون آموزش بدم

آموزش آویزهای باد بزنی :

گام اول : ما می خوایم یه دایره کامل داشته باشیم مطمئنا اون ها رو د رسایز های مختلفی خواهیم ساخت برای اینکه نسبت طول به عرض مستطیل که همون شعاع به محیط هست رو به دست بیارید باید از فرمول محیط دایره  استفاده کنید در اینجا شعاع عرض و محیط دایره طول مستطیل خواهد بود.

گام دوم : اگه میخوایدکه کار ظریف تری داشته باشید فاصله بین پره ها رو کم کنید یک خط کش بردارید و کل مستطیل رو اندازه گذاری کرده و خط بکشید.  بعد از یک کاتر استفاده کنید . روی هر خطی که روی مقوا کشیدید خط کش رو بزارید و خیلی آروم با کاتر روی خطوط بکشید در حدی که فقط رد آن باقی بمونه مواظب باشید که مقوا پاره نشه.

گام سوم : می تونید قیچی رو بردارید و هر شکلی رو که میخواید رو برش بزنیداما یه طرح ساده رو انتخاب کردیم باقیچی هلالی بالای کار ایجاد کردیم و با پانچ سوراخ هایی رو ایجاد کردیم توجه کنید که ما این کار رو در حال بسته بادبزن انجام دادیم. شما هم برای ایجاد هر طرحی باید درهمین حالت طرح رو ایجاد کنید.

گام چهارم : یک مقدار از انتهای بادبزن رو بالا بیاید و با یه منگنه این نقطه رو منگنه بزنید. اگه میخواید یه نیم ایره داشته باشید همین یه منگنه کفایت می کنه اما برای اینکه یه دایره کامل داشته باشیم طرف ابتدا و انتهای بادبزن رو باید به هم منگنه کنیم.

گام پنجم : برای چسباندن این باد بزن ها به دیوار از چسب های دو طرفه استفاده کنید.و یا می تونید اون ها رو همونطور که گفتیم آویز کنید از دیوار.

بریم سراغ ساخت آویز های کاغذی :

یه مقوا یا کاغذ ضخیم بردارید اون رو مثل شکل تقسیم بندی کنید ، یک سانت یک سانت یا دو سانت دو سانت . طبق الگوی تصویر نقاط رو با خطوط به هم وصل کنید تا لوزی هایی ایجاد بشه . یک چاقو ، قیچی یا کاتر رو بردارید . توجه کنید که اگه از کاتر استفاده می کنید به آرامی روی خطوط بکشید . تمام خطوط عمودی و مورب رو خط بندازید.

 پخش بادکنک فویلی این مرحله از کار یه مقدار مشکل هستش دقت کنید خطوط مورب رو مثل الگو در خلاف جهت خطوط عمودی تا کنید. اگه دقت کنید قله هایی در کارتون ایجاد شده از همون قسمت ها فشار دهید تا جمع شه. ابتدا و انتهای کاررو به هم بچسبونید و یک نخ از بالا به طور جدا و از پایین جدا رد کنید تا جمع بشه و کاملا حالت کره بشه.

امیدوارم که این آموزش براتون مفید بوده باشه آقای تولد پخش عمده لوازم جشن و تولد می باشد.

منابع : http://ohhappyday.com

https://origamieasy.tk

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.