ایده‌های خلاقانه ساخت جعبه کادو

اگر در گذشته اغلب افراد کادو و هدیه‌ها را با کاغذ کادو تزئین می‌کردند و به یکدیگر هدیه می‌دادند، این روزها ساک هدیه و جعبه کادو‌ جایگزین آن شده است و افراد معمولا جعبه کادو مناسب با سایز هدیه را تهیه کرده و درون آن را به کمک پوشال و گل خشک تزئین کرده و هدیه خود را درون آن قرار می‌دهند.


استفاده از جعبه کادو این امکان را به شما می‌دهد تا به سرعت، زیباترین تزئین را برای هدیه خود داشته باشید و تنوع بالای جعبه کادوها باعث شده است که هر شخصی با هر سلیقه‌ای، جعبه کادوی مناسب با سایز کادوی خود را به راحتی پیدا کند.


در برخی موارد اما ممکن است شما فرصت پیدا کردن جعبه کادوی مناسب را نداشته باشید یا هزینه خرید جعبه کادو برای شما بسیار بالا باشد در چنین مواردی ساخت جعبه کادو می‌تواند ایده‌ی خوب و مناسبی باشد.


علاوه بر این‌ها؛ هنگامی که می‌خواهید به دوستی هدیه دهید، اگر جعبه کادو را نیز خودتان ساخته باشید و با سلیقه خودتان تزئین کنید، قطعا ارزش آن هدیه بیش از هر زمان دیگری خواهد شد.


امروز در این مقاله آقای تولد؛ می‌خواهیم به سراغ ایده‌های ساخت جعبه کادو خلاقانه برویم. سعی کرده‌ایم ایده‌های متنوع و جذابی را به شما معرفی کنیم تا با کمک آن بتوانید جعبه کادوهای مختلفی را بسازید.


ساخت جعبه کادو


شما می‌توانید با کمی مقوا و کاغذ رنگی و وسایل تزئینی مثل روبان و پاپیون و … و چاشنی کردن کمی خلاقیت با آن، جعبه کادوهای بسیار متنوعی را بسازید. در ادامه برخی از ایده‌های ساده اما خلاقانه ساخت جعبه کادو را با هم مرور می‌کنیم.


می‌توانید از جعبه‌های وسایل مثل جعبه کفش یا جعبه‌های ظروف شکستنی مثل لیوان استفاده کنید و آن‌ها را به کمک کاغذ کادو و کاغذ رنگی تزئین کنید و روی آن را با پاپیون، گل خشک و … تزئین کنید.


علاوه بر این، به کمک مقوای نسبتا ضخیم نیز می‌توانید جعبه کادو مقوایی بسازید. الگوهای بسیاری برای ساخت جعبه کادو به کمک مقوا وجود دارد که در زیر یکی از ساده‌ترین آن‌ها را قرار داده‌ایم. مطابق شکل و مرحله به مرحله ساخت جعبه کادو را ادامه دهید و در نهایت یک جعبه کادو زیبا که با دستان خود ساخته‌اید دارید.


اگر می‌خواهید جعبه کادو را برای هدیه تولد استفاده کنید، سعی کنید جعبه کادوهایی بسازید که با تولد متناسب باشد. می‌توانید با کمک مقوای ساده جعبه کادو را بسازید و روی آن از نوشته‌های تبریک تولد استفاده کنید یا به صورت کلاژ، بادکنک‌های رنگی روی آن بچسبانید.


یکی از ایده‌های جذاب که می‌توانید برای ساخت جعبه کادو تولد استفاده کنید، ساخت و تزئین جعبه کادو به صورت کیک است. می‌توانید یک جعبه کادو گرد بسازید و روی آن را به صورت کیک تولد تزئین کنید و حتی شمع کاغذی قرار دهید؛ همچنین می‌توانید مطابق تصویر زیر از جعبه کادو مثلثی استفاده کنید و به صورت یک اسلایس کیک آن را تزئین کنید.


همچین می‌توانید جعبه کادو را به صورتی بسازید که قسمتی از درون آن دیده شود. برای ساخت چنین جعبه کادوهایی تنها کافیست بخشی از مقوا را برش داده و به جای آن از تلق استفاده کنید. این جعبه کادوها معمولا برای قرار دادن خوراکی‌هایی مثل شکلات و کوکی‌ استفاده می‌شود.


یکی از ساده‌ترین نوع جعبه کادوها، که برای هدیه‌های کوچک معمولا استفاده می‌شود، جعبه کادوی بالشی است. برای ساخت این جعبه کادو تنها کافیست مطابق الگوی زیر از دو دایره استفاده کنید و از روی خط‌های تا، آن را تا بزنید.


یکی دیگر از جعبه کادوها که ساخت آن بسیار راحت است، ساخت جعبه کادو به کمک استوانه‌های مقوایی است. این استوانه‌ها را می‌توانید به کمک مقوا بسازید یا از استوانه‌های انتهای دستمال کاغذی یا سفره‌های یکبار مصرف استفاده کنید. مطابق شکل زیر و تنها با یک تا می‌توانید جعبه کادو زیبا بسازید.


پرطرفدارترین ایده‌های ساخت جعبه کادو مربوط به جعبه کدوهای کوچک است. این جعبه کادوها برای وسایلی مثل زیورآلات استفاده می‌شود و می‌توانید به راحتی آن‌ها را با کمک الگوهایی که در تصویر قرار می‌دهیم، بسازید.


به کمک الگوی زیر می‌توانید جعبه کادوی شکلاتی بسازید.

همچنین یکی از پرطرفدارترین انواع جعبه کادو، جعبه‌ کادوهای قلبی است. این جعبه کادو را می‌توانید مطابق الگوی زیر تهیه کنید.


اگر به دنبال دادن گیفت‌های کوچک برای مراسم‌های مختلف هستید، جعبه کادوهای کوچک گزینه مناسبی هستند. می‌توانید این جعبه‌ها را مطابق الگوری زیر بسازید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.