ایده‌ تزئین روز دختر

در تقویم ایرانی، روز تولد حضرت معصومه به عنوان روز دختر انتخاب شده است و در این روز خانواده‌ها برای دخترهایشان هدیه می‌گیرند و به نوعی روز دختر برای گرامی داشت و یادآوری ارزشمند بودن دختران است.


اگر در گذشته روز دختر تنها محدود به تبریک گفتن و هدیه‌های ساده گرفتن برای دختر‌ها بود، در سال‌های اخیر اهمیت این روز بیشتر شده است و خانواده‌ها معمولا این روز را مفصل‌تر جشن می‌گیرند و هدیه‌های زیبایی برای دخترشان میگیرند.


می‌توانید در این روز چند نفر از دوستان دخترتان را نیز به مهمانی دعوت کنید و یک جشن ساده و زیبا در کنار هم برایشان رقم بزنید. برگزاری جشن روز دختر در سال‌های اخیر به یک رسم در بین خانواده‌ها تبدیل شده است.


در برخی از خانواده‌ها، مادربزرگ نوه‌ها را در خانه دور هم جمع می‌کند و روز دختر را کنار یکدیگر جشن می‌گیرند؛ اغلب موارد نیز مادر خانواده، برای دختر یک جشن ساده و کوچک در کنار دیگر اعضای خانواده ترتیب می‌دهد.


با نزدیک شدن به روز دختر، بسیاری از افراد و خانواده‌ها به فکر برگزاری یک جشن کوچک برای روز دختر میافتند. جشن روز دختر معمولا ساده‌تر از جشن تولد برگزار می‌شود و با کیک و تزئینات ساده و دخترانه همراه است.


برای تزئین جشن روز دختر، می‌توانید از تم‌های ساده تولد دخترانه استفاده کنید. اگر شما هم می خواهید یک جشن ساده و زیبا برای روز دختر داشته باشید و دخترانتان را در این روز شاد کنید، در ادامه با ما همراه باشید. در این نوشته آقای تولد به سراغ تزئینات ساده و ایده‌هایی برای برگزاری جشن روز دختر می‌رویم.

ایده‌های تزئین جشن روز دختر


برای برگزاری این جشن می‌توانید از تم تولد دخترانه عموما تم‌های صورتی رنگ استفاده کنید و با بادکنک آرایی و استفاده از ریسه‌های مختلف، یک تزئین فوق العاده زیبا برای این روز رقم بزنید.


استفاده از تم تولد کیتی می‌تواند گزینه مناسبی برای دختر بچه‌های کوچک و نوجوان باشد. از ریسه‌های صورتی رنگ یا پرده دکوراتیو برای اجرای این تم استفاده کنید. همچین می‌توانید از بادکنک فویلی با طرح کیتی برای تزئین پس زمینه استفاده کنید.


علاوه بر تم کیتی، تم میکی موس نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای جشن روز دختر باشد. برای هماهنگی بیشتر با این تم می‌توانید از تل‌های با طرح میکی موس استفاده کنید.


تم یونیکورن نیز یکی از آن تم‌های پرطرفدار بین دختران است. می‌توانید این تم را به کمک بادکنک و کاغد‌های رنگی درست کنید و یک یونیکورن جذاب برای پس زمینه داشته باشید. برای هماهنگی بیشتر با تم نیز می‌توانید از تل‌های تک شاخ استفاده کنید.


استفاده از بادکنک لاتکس نیز می‌تواند گزینه مناسب برای بادکنک آرایی و تزئین ساده جشن باشد. از بادکنک ساده صورتی و سفید استفاده کنید و طاق بادکنکی بسازید.


همچنین می‌توانید با کمک پارچه یا تورهای رنگی، اطراف میز را به صورت زیر تزئین کنید تا هماهنگی بیشتری با تم داشته باشد.


همچنین اگر به دنبال یک جشن ساده اما جدید هستید، می‌توانید به کمک ریسه چراغ لامپ سوزنی و گل کاغذی دکوراتیو یک پس زمینه زیبا برای جشنتان درست کنید.


استفاده از استند بادکنک نیز گزینه‌ای مناسب برای بادکنک آرایی سریع، ساده و آسان است. این استندها را می‌توانید روی میز و یا اطراف محل برگزاری جشن قرار دهید.


همچنین می‌توانید برای کودکتان و مهمانان، بال‌های فرشته‌ای تهیه کنید و در این روز به آن‌ها هدیه دهید. این بال‌ها را می‌توانید به صورت آماده تهیه کنید و یا با کمک تور و فنر‌فلزی خودتان آن را درست کنید. همچینین استفاده از مقوا برای ساخت بال فرشته نیز می‌تواند ایده خوبی باشد.


اگر به دنبال یک جشن بزرگتر به همراه دوستان کودکتان هستید، تم SPA می‌تواند گزینه مناسب برای دورهمی دخترانه و جشن روز دختر باشد. در این جشن می‌توانید کارهایی مثل قرار دادن ماسک صورت، روشن کردن شمع و عود و ریلکس کردن، لاک زدن ناخن و … را به همراه یکدیگر انجام دهید و یک روز دخترانه عالی و به یادماندنی داشته باشید.


کیک روز دختر


معمولا خانواده‌ها در این روز یک کیک زیبا نیز برای دخترشان تدارک می‌بینند. می‌توانید این کیک را در خانه تهیه کنید و روی آن را با خامه صورتی تزئین کنید.


اگر فرصت و امکانات پخت کیک در خانه را ندارید، کافیست در این روز سری به قنادی‌ها بزنید و با انواع طرح‌های دخترانه کیک مواجه شوید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.