ایده و آموزش تزئین تولد برای جشن تولد کوکان

سلام دوستای خوب و همراهان همیشگی آقای تولد با یه آموزش دیگه از سری آموزش های آقای تولد در خدمت شما عزیران هستیم آموزش امروز ما در مورد تزئینات و بادکنک آرایی برای جشن تولد کودکان هستش. بچه ها از تزئینات خاص تولد بسیار لذت می برند بنابراین هر ایده و هر خلاقیتی که برای  تولد کودکان به کار ببرید باز هم کم است. پیشتر بادکنک آرایی ، آموزش عروسک های بادکنکی رو آموزش دادیم میتونید با کلیک روی لینک این آموزش رو هم از سری آموز های آقای تولد هست و گام به گام پیش رفته رو ببینید.

در تزئین  هر تولدی و همچنی تولد برای کودکان باید به این اصل دقت کنید که عناصر مختلف در هماهنگی با هم باشند  یا به قولی از یک تم تولد پیروی کنیم  در این آموزش هم ما از میان صدها تم تولد گوناگون تم تولد دایناسور را انتخاب کردیم چون علاقه کودکان به  موجودات ناشناخته زیاد هست همچنین پسر ها که از موجودات وحشتناک استقبال می کنند و برایشان بسیار هیجان انگیز است.

به عنوان یک کودک شما ممکن است شگفت زده شید که حیاط پشتی تان به قلعه علاالدین و یا یک سرزمین باشکوه در زیر دریا تبدیل بشه.

اگه شما دارید این مطلب رو می خونید و با خودتون می گید که به زودی جشن تولد کودک من هست و من باید چیکار کنم ؟ ما دقیقا این جاییم که به شما بگیم که چیکار کنید.

ما قرار ه توی این آموزش هم بادکنک آرایی دایناسوری رو بهتون یاد بدیم هم کوکی های خوشمزه با هم بسازیم و هم اینکه یه سری سرگرمی های هیجان انگیز دیگه برای کودکان در جشن تولد بسازیم

.

اجازه بدید اول بریم سراغ بادکنک آرایی ؛ بدون بادکنک هیچ جشنی کامل نیست، برای همین مجبور شدیم چند تا از دایناسورها را درست کنیم. ساختن این بادکنک ها خیلی ساده است ولی تنوع زیادی را ایجاد می کند. تنها چیزی که شما احتیاج دارید کمی کاغذ و مقداری چسب است.

مواد و ابزار :

کاغذ رنگی ( در رنگ های مورد دلخواه شما )

بادکنک

قیچی

مداد

چسب

نخ نامرئی

اول بادکنک ها را با گاز هلیوم باد کنید اگه پمپ گاز هلیوم ندارید میتونید از منبع گاز هلیومی موجود در مغازه ها استفاده کنید.

حالا دست و پا و سرو گردن را نقاشی کنید ما برای راحتی شما چند تا الگو قرار دادیم که می تونید از بین اون ها انتخاب کنید. حالا با نوار چسب این ها رو به بادکنک بچسبونید. حالا نخ نامرئی رو به دور محله گره زده شده بپیچید و از سمت دیگر بیرون بکشید و آن را وصل کنید.

فالگیر کاغذی با طرح پسر بچه و دایناسور ( شخصیت کارتونی Spot و Arlo Puppets )

خیلی ایده ها و شخصیت های کارتونی متفاوتی وجو داره اما این دوتا شخصیت چون به مراسم ما نزدیک تر هست  و خوانایی بیشتری داره  این دوتا شخصیت رو انتخاب کردیم . تصاویرش رو براتون قرار دادم  اون ها رو روی کاغذ های A4 پرینت رنگی بگیرید.

الگو ها را ار اینجا دانلود کنید.

به جز الگو به موارد دیگه ای مثل قیچی وچسب احتیاج داریم.

آن ها را پرینت بگیرید و بیایید چند عروسک بسازیم.

برای درست کردن دایناسور قسمت سفید رو برش بزنید و به کناری بزارید سپس از خط عمودی وسط یک تا بزنید به طوری که یک چشم اینور  و یک چشم آن طرف باشد. حالا مجددا از طرف دیگری کاغذ را تا کنید حالا 4 قسمت مربعی دارید که نصف قطر آن سفید باشد از این خط تا کنید مثل تصویر. حالا انگشتتون رو وسط کار بندازید ساخت دایناسور به پایان رسید.

برای درست کردن پسر بچه مجددا قسمت سفید پایین کار را برش بزنید و موها را از آن جدا کنید. و به بالای ابرو ها از پشت ، قسمت سفید رنگ کاغذ بچسبانید و بعد هم بقیه مراحل مثل مراحل ساخت دایناسور است

کوکی دایناسور :

این کوکی جزء معدود کوکی هاست که در پخت اون می تونید بچه ها رو مشارکت بدید. برای طراحی دایناسور ها می تونید از رنگ های خوراکی استفاده کنید. وجود این کوکی ها مهمان ها رو سورپرایز می کنه .

قبل از هر چیزی کوکی های شکری بسازید و بزارید تا کاملا خنک بشه . دقت کنید که تناسب مواد رو طوری بریزید که سفت بشه . از قالب دایناسور باید استقاده کنید. بعد روی اون  رو خامه بزنید خامه ای که سفت باشه . زمانی که خامه خشک شد با خودکار های خوراکی شروع به نقاشی کنید.

مطمئن شید که به تعداد کافی از شیرینی ها ساختید. بچه ها ساعات زیادی مشغول تماشا و بررسی و خوردن این شیرینی ها خواهندشد.

اینم هم از این. حالا تنها کاری که دارید اینه که برید آماده شید تا به بهترین نحو در عکس های مهمانی حاضرشوید. مطمئنمکه علاوه بر کودکان خانواده ها هم از دیدن این تم هیجان زده می شوندو خیلی اون رو دوست خواهند داشت.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.