بادکنک آرایی طاق بادکنکی

سلام دوستای گلم با یه آموزش جذاب دیگه از سری آموزش های بادکنک آرایی آقای تولد ( عمده فروشی لوازم جشن و تولد ) در خدمت شما عزیزان هستیم.
در این آموزش قرار هست که چند نوع متفاوت از بادکنک آرایی طاق بادکنکی رو آموزش بدیم. این آموزش هم مثل آموزش های قبلی ما بسیار مفید هست پس تا پایان آین آموزش در کنار ما باشید.

طاق های بادکنکی بزرگ یک انتخاب خوب برای مهمانی های بزرگ و مجلل هستند آرکهای بادکنکی خیلی پیچیده به نظر میان ولی در واقع خیلی ساده هستند.شما می تونید یه آرک بادکنکی با بادکنک های هم شکل وبه صورت منظم بسازید و یا اینکه می تونید تنوع به خرج بدید

با سیم مرغی هم می تونید یک طاق بادکنکی زیبا بسازید که ما در ادامه بهتون آموزش می دیم. هر طاقی را که انتخاب کنید باید چیزی باشد که مهمانان شما را تحت تاثیر قرار دهد.

مرحله اول : یک پایه سیمی یا پلاستیکی پیدا کنید و یا اینکه ایجاد نمایید.

از کاتر تیز برای بریدن قطعه ای به طول مورد نیاز طاق بادکنکی خود استفاده کنید. همچنین می توانید پک کامل طاق بادکنکی را از فروشگاه های مربوطه خریداری کنید و از سیم مخصوص همان پک استفاده کنید.

برای طاق های طویل تر خرید پک پیشنهاد می شه چون که جمع کردن میله طاق در انتها براتون راحت تر میشه برای طاق با طول کوتاه تر ساخت دستیش مشکلی نداره.

مرحله دوم : لنگر قوس

انتهای میله رو به روش های مختلف میشه روی زمین فیکس کرد میشه همون طور که در تصویر می بینیدانتهای لوله رابه جای مخصوصش پیچ کرد و یا اینکه در یک زمین شنی فرو کنید. و با یک سطل سیمان دو طرف را روی زمین فیکس کنید.

اگر شما پک را از فروشگاه تهیه کنید پایه مخصوص به همراه قوس وجود دارد در این مورد برای ایستایی بهتر می توانید از تیکه آجر یا بلوک سیمانی استفاده کنید.

مقداری شن رنگی از فروشگاه ها تهیه کنید و روی سطل شن بپاشید تا سیمان و شن و سنگ ریزه داخل سطل پنهان شود.

اگر از بلوک سیمانی یا تکه آجر استفاده می کنید آن را هماهنگ با رنگ بادکنک انتخاب کنید در واقع آن ها را هم رنگ تم بادکنک های خود رنگ آمیزی کنید.

مرحله سوم : با تلمبه بادکنک 4 عدد بادکنک را باد کنید

. بادکنک ها می توانند هم رنگ و یا در رنگ های مختلف باشد. به محض اینکه بادش کردید انتهای بادکنک ها را گره بزنید. سعی کنید هر 4 بادکنک را به یه اندازه باد کنید.از یه پمپ دستی ساده برای باد کردن بادکنک ها استفاده کنید نیازی به مخزن هلیوم نیست.

ولی به دلیل بالا بودن تعداد بادکنک ها حتما از یک  تلمبه بادکنک استفاده کنید زیرا بعد از بادکردن چند عدد ریه های شما خسته می شود.

مرحله چهارم : دو بادکنک را با یک گره به هم وصل کنید.

اگر نمی تونید با خود انتهای بادکنک ، هر دو رو به هم گره بزنید می تونید از یه سیم یا نخ برای وصل کردن دو بادکنک به هم استفاده کنید.

این کار را برای دو بادکنک دیگر هم انجام دهید. حالا باید دو جفت بادکنک داشته باشید.

مرحله پنجم : دو جفت بادکنک رو به هم بپیچید. تا شکل شبدر شود.

ست اول بادکنک رو روی میله قرار داده و بپیجید.و دو بادکنک رو به سمت بالا بکشید. بادکنک سمت چپ را به راست و بادکنک سمت راست را به چپ بکشید. در نهایت شما چیزی خواهید داشت که شبیه شبدر چهار برگ است.ساخت مابقی بادکنک ها را به همین منوال ادامه دهید.

مرحله ششم : ست بادکنک را به دور سیم طاق ببندید و یا بپیچید.

گل بالونی را به روی میله طاق بکشید مطمئن شوید که میله در وسط بادکنک ها قرار دارد. دو بادکنک مجاور را بپیچید تا دور میله ثابت شود.

علاوه بر پیچیدن می توانید با یک تکه روبان یا نخ رنگی هم بادکنکها را تزیین کنید و هم روی میله محکم کنید.

مرحله هفتم : این روند را تکرار کنید تا ردیف های بیشتری ایجاد کنید.

چهار بادکنک دیگر را باد کنید. آن ها را به صورتی که گفته شد بپیچید.همینطور ادامه بدهید تا میله پر شود.

شما می توانید از رنگ های یکسان استفاده کنید و یا هر رنگی را که دوست دارید با رنگ های موجود در عکس جایگزین کنید.

بادکنک ها را باز کنید. بالن ها را در ردیف دوم در شکاف بین بالن ها در ردیف اول قرار دهیم.

یک آرک بادکنکی منعطف بسازید.

مرحله اول : یک تکه بزرگ از نخ نامرئی را به بادکنک متصل کنید

زرورقی را انتخاب کنید که با رنگ بادکنک شما مطابقت داشته باشد.

انتهای نخ نامرئی را چند دور دور پایه بپیچید و بعد یک گره محکم بزنید.

بعداز گره زدن  انتهای کار رو قطع نکنید.

اگه نخ ماهیگیری نمی تونید پیدا کنید از سیم سفید هم می تونید استفاده کنید. همچنین به جای زرورق از روبان کاغذی هم می تونید استفاده کنید.

اگر در حال ساخت یک قوس بزرگ با بادکنک هستید، به جای قرقره نخ ماهیگیری رو به دسته سطل گره بزنید . داخل سطل رو پر از شن و ماسه کنید.همچنین اگه دارید یه آرک بادکنکی بزرگ می سازید می تونید انتهای نخ رو به یه بلوک سیمانی وصل کنید.

مرحله دوم : با یک منبع گاز هلیومی بادکنک ها را باد کنید.

ساختار این  طاق بر خلاف طاق های بادکنکی دیگر بستگی به شناور بودن بادکنک ها در هوا دارد.

اولین بادکنک را با گاز هلیومی پر کنید و انتهای آن را محکم ببندید.

شما می توانید یک مخزن هلیوم را از یک فروشگاه لوازم مهمانی یا یک فروشگاه هنری و صنایع دستی بخرید

برخی از فروشگاه ها منبع گاز هلیومی را به شما اجاره می دهند.

مرحله سوم : نخ ماهیگیری را به بادکنک وصل کنید.

اندازه ۱۲ اینچ (۳۰.۴۸ سانتیمتر)را اندازه بگیرید.  در این نقطه نخ ماهیگیری را به بادکنک ببندید و برای محکتر شدن گره دیگری بزنید.

مرحله چهارم :  ادامه روند بستن بادکنک های هلیومی به رشته نخ.

بادکنک ها را به اندازه کافی نزدیک به هم قرار دهید تا از هر دوسمت با هم در تماس باشند.

از یک طرف نخ شروع کنید و به سمت دیگر بروید. حدود ۱۲ تا ۱۴ اینچ (۳۰.۴۸ تا ۳۵.۵۶ سانتی متر)از فضا را در انتهای رشته خالی بگذارید.

اگر از بلوک سیمانی به عنوان لنگر استفاده می کردید، باید به اندازه کافی از نخ را آزاد بگذاری تا بتوانید آن را از سوراخ ها بیرون بکشید و آن را ببندید.

مرحله پنجم : انتهای دیگر نخ را لنگر می اندازیم.

اندازه ۱۲ اینچ (۳۰.۴۸ سانتی متر)را از آخرین بالون اندازه گیری کنید انتهای نخ یا سیم رو چند بار دور لنگر بپیچید و بعد یک گره محکم بزنید.

مرحله ششم : اگر دوست دارید به انتهای بادکنک ها روبان بزنید.

این یک حرکت جالب هست که باعث میشه ناظر فک کنه بادکنک ها بدون هیچ نگه دارنده ای و به صورت اتفاقی منظم در هوا قرارگرفته اند. یک رشته از روبان را با یک رنگ متضاد از بادکنک ها ببرید، سپس آن را به ته هر بادکنک ببندید برای جذابیت بیشتر، از یک جفت قیچی برای فر دادن روبان استفاده کنید

مرحله هفتم : نگه دارنده نخ طاق بادکنکی رو هم در صورت تمایل تزئین کنید.

ما برای تزیین لنگر طاق با توجه به ایده مون شکل جعبه کادو رو پیشنهاد می کنیم. اگه از سطل سیمان و یا یک بلوک سیمانی به عنوان لنگر استفاده کردید حتما بازهم می تونید اون رو تزیین کنید.

این جا چند تا ایده رو بهتون معرفی می کنیم :

بلوک سیمانی را با پیچیدن کاغذبپوشانید

سطل را با اسپری رنگ و یا رنگ اکریلیک رنگ کنید.

لایه بالایی سطل خود را با شن و ماسه رنگی پر کنید.

درون سطل یا بلوک خود را پر از گل کنید.

یک آرک بادکنکی مجلل درست کنید.

مرحله اول : با سیم چین توری مرغی را ببرید.

. اینکه چه مقدار از تور مرغی را ببرید بستگی به این دارد که میخواهید ارتفاع و عرض آرک شما چقدر باشد. اگه عرض توری مرغی زیاد باشد احتمالا علاقه داشته باشید که آن را باریک تر کنید هر چقدر عرض توری مرغی کمتر باشد م کردن آن آسان تر است.

مرحله دوم : سیم مرغ را به شکلی که می خواهید بکشید، خم کنید

این می تواند یک قوس کامل و یا یک کمان پیچیده باشد. اگر نیاز داشته باشید، در طول نیم ساعت سیم را ببندید و یا سیم را به طول نیم کنید تا آن را نازک تر کنید.

مرحله سوم : آرک توری را به دیوار وصل کنید.

شما میتوانید این کا را با انگشت یا پونز انجام دهید. از یک طرف سیم مرغ شروع کنید و به سمت بالا به سمت قله حرکت کنید، سپس راه خود را تا انتهای دیگر باز کنید.این قوس باید کاملا متقارن باشد. برای طراحی ارگانیک بیشتر، یک قوس انحرافی را امتحان کنید

مرحله چهارم : بادکنک ها را با استفاده از تلمبه بادکنک باد کنید.

برای طراحی جالب تر، بادکنک ها را در اندازه ها و رنگ های مختلف باد کنید. از بادکنک های آبی ، بادکنک های معمولی ، بادکنک های بزرگ هلیومی استفاده کنید.

همچنین می توانید به جای اینکه از بادکنک های مختلف استفاده کنید بادکنک های ساده معمولی را در سایز های مختلف باد کنید.

.از منبع هلیومی برای این کار استفاده نکنید.

می تونید برای بادکردن بادکنک ها از دهانتون استفاده کنید ولی ریه شما خسته میشه و کار خسته کننده ای هست بهتره از یک تلمبه دستی برای این کار استفاده کنید.

مرحله پنجم : اولین بادکنک را به توری طاق وصل کنید.

به اندازه یک نقطه چسب تفنگی را در زیر قسمت گره خورده بچکانید. دم  بادکنک ( قسمتی که گره زده اید ) را از داخل سیم مفتول تور مرغی عبور دهید و برگردانید به سمت مخالف روی قطره چسب و محکم با دست نگه دارید به مدت 10 ثانیه تا کاملا بهم بچسبد اینطوری از فیکس شدن بادکنک روی توری مرغی مطمئن می شوید.

شما می توانید از چسب نقطه ای دوطرفه استفاده کنید این نوع چسب را از فروشگاه های لوازم التحریری و یا لوازم هنری فروشی ها تهیه کنید. این نوع چسب نقطه نقطه هستند و روی یک نوار قرار دارند.

در زیر تصویر این چسب آورده شده است

نحوه استفاده از این چسب :

نباید در تماس با گرد و غبار و چربی قرار گیرد.

سطحی که قرار است چسب را بچسبانید باید تمیز و عاری از هر گونه گرد و غبار باشد.

از انگشت خود برای کندن چسب استفاده نکید بلکه مستقیما جسم را روی چسب قرار دهید وحالا که  چسب به جسم منتقل شد جسم بعدی را به طرف دیگر چسب بچسانید.

مرحله ششم : بادکنک بعدی را مانند تصویر اضافه کنید

مطمئن شوید به اندازه کافی دو بادکنک به هم نزدیک هستند به حدی که یکدیگر را لمس کنند.

در نقطه ای که دو بادکنک با هم در تماس هستند چسب نقطه ای دو طرفه را بچسبانید و یا از چسب تفنگی استفاده کنید.

مرحله هفتم : به سمت نوک طاق پیش روید.

یک خوشه بادکنکی ایجاد کنید. ابتدا با بادکنک های بزرگ تر شروع کنید و در خلال آن ها از بادکنک های کوچکتر استفاده کنید. شما حتی می توانید با استفاده از چسب نقطه ای، بادکنک های کوچک تر را روی بادکنک های بزرگ تر قرار دهید

مرحله هشتم : گل ها را اضافه کنید

گل های خشک یا گل های طبیعی تازه برای این کار مناسب هستند البته شما می توانید از گل های مصنوعی هم برای  تزیین استفاده کنید. همچنین می توانید به جای آن، یک روبان رنگارنگ را در بین بالن ها قرار دهید با این کار درز های خالی را می توانید پر کنید و طاق بادکنکی زیباتری را عرضه کنید.

گل ها را به توری مرغی وصل کنید برای این کار هم می توانید از چسب و هم از ریسمان یا نخ یا مفتول استفاده کنید.

مطمئن شوید که گل ها خار ندارند در صورت داشتن خار آن را با یک قیچی باغبانی بزنید..

این جا برای شما سه طاق جذاب وکاربردی رو آموزش دادیم برای دیدن آموزش دیگر در این زمینه به آموزش چگونه طاق بادکنکی بسازیم مراجعه کنید.

این آموزش توسط تیم آقای تولد عمده فروشی لوازم جشن و تولد تهیه شده است.

منبع : www.wikihow.com

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.