ایده‌های بادکنکی برای جشن تعیین جنسیت

بادکنک تعیین جنسیت

جشن تعیین جنسیت یکی از جشن‌هایی است که این سال‌ها بسیار مرسوم شده است. در این جشن افراد جنسیت کودک را به خانواده‌ها اعلام می‌کنند.


برگزاری این جشن با هدف اعلام جنسیت کودک است. برخی از پدر و مادرها تصمیم می‌گیرند که خود جنسیت فرزند را نداند و یکی از اقوام آن را اعلام کند؛ برخی نیز خود این جشن را ترتیب می‌دهند تا جنسیت کودکشان را به همه اعلام کنند.


تم رنگی که برای این جشن استفاده می‌شود، عموما آبی و صورتی است و در تزئینات این جشن معمولا از آیتم‌های دخترانه و پسرانه به یک اندازه استفاده می‌شود و در جای جای تزئینات می‌توانید عباراتی مانند he or she، boy or girl و هر عبارت دیگری که افراد را کنجکاو به دانستن جنسیت کودک کند را می‌توانید مشاهده کنید.


یکی از کارهای جذابی که می‌توانید در این جشن انجام دهید، درخواست از مهمانان برای حدس زدن جنسیت کودک است. می‌توانید از تاپرهای دخترانه و پسرانه، شکلات‌های آبی و صورتی، بادکنک‌های آبی و صورتی و یا هر وسیله دیگری استفاده کنید و از مهمانان بخواهید حدس خود را با انتخاب کردن یکی از رنگ‌ها نشان دهند.


علاوه بر این می‌توانید از کیک‌های تعیین جنسیت نیز استفاده کنید. کیک‌ها و کاپ‌ کیک‌هایی که برای این روز طراحی می‌شوند، معمولا از خامه‌ای به رنگ صورتی و آبی در وسط کیک تشکیل شده است که پس از برش زدن آن رنگ خامه، که با جنسیت کودک هماهنگ است، نمایان می‌شود و شما می‌توانید از این طریق جنسیت کودک را به همه اعلام کنید.


در کنار همه این ایده‌ها، استفاده از بادکنک برای اعلام جنسیت کودک بسیار متداول است. بادکنک‌های مختلفی برای این جشن طراحی شده اند که به اسم بادکنک تعیین جنسیت معروف اند.

جشن تعیین جنسیت


در ادامه برخی از ایده‌های بادکنکی برای اعلام جنسیت کودک را با هم می‌بینیم.


تعیین جنسیت بادکنکی

بادکنک تعیین جنسیت حروف


بادکنک فویلی حروف


یکی از کارهایی ساده اما جذابی که می‌توانید برای اعلام جنسیت کودک انجام دهید، نوشتن جنسیت کودک با بادکنک‌های فویلی حروف است. می‌توانید با توجه به جنسیت فرزندتان عبارت boy یا girl را با بادکنک‌های فویلی حروف بنویسید و در پشت پرده‌ای آن را پنهان کنید و هنگام اعلام جنسیت کودک، پرده را کنار بزنید.


بادکنک تعیین جنسیت لاتکس


می‌توانید از یک بادکنک تعیین جنسیت که عبارت he or she روی آن نوشته شده است استفاده کنید. سعی کنید از بادکنک با سایز بزرگ و به رنگ تیره استفاده کنید و درون آن را پر از کاغذ رنگی صورتی یا آبی، بسته به جنسیت فرزندتان، کنید و آن را با گاز هلیوم باد کنید.


بادکنک را در مرکز مهمانی قرار داده و هنگام اعلام جنسیت کودک، با سوزن بادکنک را بتراکنید تا کاغذ‌های رنگی پخش شوند و اینگونه جنسیت کودک را به دیگران اعلام کنید.

بادکنک تعیین جنسیت شیشه‌ای


بادکنک تعیین جنسیت شیشه‌ای


این ایده نیز همانند ایده قبلی است با این تفاوت که اینبار از دو بادکنک شیشه‌ای برای اعلام جنسیت کودک استفاده می‌کنید. درون یکی از بادکنک‌ها را با کاغذ رنگی صورتی و دیگری با کاغذ رنگی آبی پر کنید و بادکنک را با گاز هلیوم باد کنید.


اینبار برای اعلام جنسیت کودک، با سوزن به سراغ بادکنک مورد نظر بروید و آن را بتراکنید و اینگونه جنسیت فرزند خود را اعلام کنید.


آویزان کردن بادکنک از بالا


می‌توانید بادکنک‌ تعیین جنسیت را همراه با کاغذهای رنگی درون یک جعبه قرار داده و جعبه را از بالا آویزان کنید. حال برای اعلام جنسیت کودک از دیگران بخواهید تا با ضربه زدن، جعبه را باز کنند.


هنگامی که جعبه باز شود، بادکنک‌ها و کاغذهای رنگی به یکباره به پایین سرازیر می‌شوند و اینگونه جنسیت کودک شما مشخص می‌شود.


بادکنک و جعبه تعیین جنسیت


یک جعبه مقوایی نسبتا بزرگ را تزئین کنید و روی آن جملاتی بنویسید تا افراد را کنجکاو کند. مثلا می‌توانید بنویسید It’s a …?؛ سپس یک بادکنک تعیین جنسیت آبی یا صورتی را با گاز هلیوم باد کنید و با استفاده از یک روبان بادکنک بلند به انتهای جعبه وصل کنید و در جعبه را ببندید.


هنگام اعلام جنسیت کودک، جعبه را باز کنید و با باز کردن جعبه، بادکنک هلیومی به بالا می‌آید و جنسیت کودک شما مشخص می‌شود.


می‌توانید از چندین بادکنک هم استفاده کنید و در کنار آن از بمب دودی رنگی، آبی یا صورتی، استفاده کنید؛ اما توجه کنید که بمب‌های دودی رنگی برای استفاده در فضای بسته مناسب نیستند.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.