بادکنک هلیومی؛ کپسول هلیوم یا بادکنک پرشده؟

بادکنک هلیومی

بادکنک هلیومی یکی از انواع بادکنک است که این روزها بسیار محبوب شده و برای تزئین جشن‌ها، تولد، عروسی، مهمانی‌ها، افتتاحیه و حتی تزئین کادو از آن استفاده می‌شود. این بادکنک به وسیله گاز هلیوم پر می‌شود. از آن جایی که گاز هلیوم سبک‌تر از هوا است، هنگامی که این بادکنک را به کمک گاز هلیوم پر می‌کنید، بادکنک در هوا معلق می‌ماند.

همین ویژگی معلق ماندن باعث می‌شود که این بادکنک کاربردهای زیادی برای تزئین داشته باشد. در این مقاله آقای تولد می‌خواهیم به سراغ تزئین با بادکنک هلیومی برویم و مقایسه‌ای بین بادکنک هلیومی پر شده و پر کردن بادکنک به وسیله کپسول هلیوم انجام دهیم و بررسی کنیم هر کدام از روش‌ها برای چه شرایطی مناسب‌تر است.

بادکنک هلیومی

تزئین با بادکنک هلیومی

بادکنک هلیومی یک وسیله مناسب و بسیار کاربردی برای تزئین است. این بادکنک به کمک گاز هلیوم پر می‌شود و در هوا معلق می‌ماند؛ همین موضوع یک زیبایی خاص و منحصربه‌فرد به تزئین تولد شما می‌دهد.

معمولا از یک حلقه فلزی در انتهای روبان این بادکنک‌ استفاده می‌شود تا از بالا رفتن بیش از اندازه آن جلوگیری شود. در برخی از موارد نیز، اگر بخواهید از بادکنک هلیومی در فضای بسته استفاده کنید، می‌توانید این بادکنک‌ها را کاملا رها کنید و یک تزئین زیبا و رویایی داشته باشید.

از انواع بادکنک می‌توان برای بادکنک هلیومی استفاده کرد اما بادکنک کروم و بادکنک فویلی برای این کار بسیار مناسب‌تر است. می‌توانید بادکنک‌های فویلی مختلف، با طرح دلخواهتان را با گاز هلیوم پر کنید و یک تزئین زیبا داشته باشد.

همین موضوع باعث شده است که بادکنک هلیومی، به یک وسیله ساده و کاربردی برای تزئین جشن‌ها به خصوص جشن تولدها تبدیل شود. زیرا به راحتی و با انتخاب بادکنک فویلی مطابق با تم تولد، می‌توانید یک تزئین هماهنگ با تم داشته باشید.

اگر قصد دارید از بادکنک فویلی برای بادکنک هلیومی استفاده کنید، باید توجه داشته باشید که بادکنک فویلی شما مناسب برای پر کردن با گاز هلیوم باشد. در یک دسته بندی کلی می‌توان بادکنک‌های فویلی را به دو دسته فویلی ساده و فویلی هلیومی تقسیم کرد.

بادکنک‌های فویلی مخصوص پر شدن با گاز هلیوم، چگالی کمتری نسبت به بادکنک‌های فویلی ساده دارند و همین موضوع باعث می‌شود که بادکنک به اندازه کافی سبک باشد تا بتواند معلق بماند. اگر از بادکنک فویلی ساده، بادکنک فویلی که مخصوص گاز هلیوم نیست، برای بادکنک هلیومی استفاده کنید، به دلیل سنگینی، بادکنک شما معلق نخواهد ماند.

برای آن که بادکنک هلیومی شما بیشتر در هوا معلق بماند، می‌تواند از چسب مایع بادکنک استفاده کنید. این چسب را قبل از پر کردن بادکنک، به درون بادکنک تزریق کرده و سعی کنید تمام سطح داخلی بادکنک را آغشته به این چسب کنید. سپس بادکنک را به کمک گاز هلیوم پر کنید. چسب بادکنک، مناقذ باز بادکنک را می‌بنند و مانع از خارج شدن گاز هلیوم می‌شود؛ به همین دلیل بادکنک مدت زمان بیشتری را معلق می‌ماند.

کپسول هلیوم یا بادکنک پرشده؟

یکی از سوال‌های متداول در رابطه با تزئین با بادکنک هلیومی، نحوه تهیه بادکنک هلیومی است. شما می‌توانید بادکنک هلیومی را هم به صورت آماده(پر شده) تهیه کنید و هم از کپسول‌های هلیوم یکبار مصرف برای پر کردن بادکنک هلیومی استفاده کنید.

هر کدام از این روش‌ها، مزایا و معایب خود را دارند. تصور کنید که می‌خواهید یک جشن بزرگ را با بادکنک هلیومی تزئین کنید. قطعا برای تزئین چنین جشنی شما به تعداد بسیار زیادی بادکنک هلیومی احتیاج خواهید داشت.

قطعا تهیه این بادکنک‌ها به صورت پرشده دردسرهای زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. حمل و نقل بادکنک پر شده هلیومی کار ساده‌ای نیست. ممکن از تعدادی از بادکنک‌ها از دست شما رها شوند و آن‌ها را از دست بدهید یا برخی از بادکنک‌ها در طول مسیر بترکند.

از این رو پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد دارید تعداد بسیار زیادی بادکنک هلیومی داشته باشید، از کپسول هلیوم استفاده کنید. کپسول هلیوم یکبار مصرف را می‌توانید از فروشگاه‌ لوازم تولد تهیه کنید.

کپسول هلیوم

این کپسول‌های کوچک با گاز هلیوم پر شده اند و شما به راحتی می‌توانید بادکنک‌های خود را پر کنید؛ پس اگر تعداد زیادی بادکنک هلیومی برای تزئین لازم دارید، تنها کافیست بادکنک‌های خام را به همراه یک کپسول هلیوم تهیه کرده و در محل جشن آن‌ها را پر کنید.

اما اگر تعداد محدودی(نهایتا ۵ بادکنک) هلیومی لازم دارید، خرید کپسول هلیوم گزینه مقرون به صرفه‌ای برای شما نخواهد بود. به جای آن می‌توانید از بادکنک‌های پرشده و آماده استفاده کنید. بسیاری از فروشگاه‌های لوازم تولد، این بادکنک‌ها را به صورت آماده و پرشده به فروش می‌رسانند. همچنین برخی از فروشگاه‌ها، مجهز به کپسول‌های بزرگ و صنعتی گاز هلیوم هستند و شما می‌توانید بادکنک خام و پرنشده را انتخاب کنید و آن‌ها در همان لحظه بادکنک‌ها را برای شما پر می‌کنند.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.