نکاتی در مورد خرید بادکنک هلیومی

بادکنک هلیومی


بادکنک عضو جدانشدنی تزئینات جشن‌های ماست و تقریبا توی همه‌ی جشن‌ها از اون استفاده میشه. جشن‌های تولد، عروسی، افتتاحیه‌ها، ولنتاین و … از بادکنک به عنوان بخش اصلی تزئینات استفاده می‌شود.

در گذشته تنها بادکنک‌های لاتکس در رنگ‌های مختلف موجود بود و تقریبا همه جشن‌ها با همان بادکنک‌ها برگزار می‌شود؛ اما این روزها تنوع بادکنک نسبت به گذشته خیلی بیشتر است و شما می‌توانید رنگ‌های مختلف بادکنک را در سایز و شکل‌های مختلف برای جشن‌ها تهیه کنید.


این روزها بادکنک‌های هلیومی طرفداران زیادی پیدا کرده و می‌توان گفت پای ثابت اغلب مهمانی‌ها و جشن‌ها شده است. بادکنک‌ هلیومی، بادکنکی است که درون آن به جای هوا، از گاز هلیوم پر شده است.


به علت اینکه گاز هلیوم از هوای اطراف خودش سبک‌تر است، هنگامی که بادکنکی را با گاز هلیوم پر می‌کنیم، بادکنک در هوا معلق می‌ماند و اگر نخ آن را رها کنید، بادکنک تا جایی که ممکن باشد بالا می‌رود.


استفاده از بادکنک‌های هلیومی در جشن‌ها، یک تم فانتزی به جشن می‌بخشد و حضور بادکنک‌های معلق، صحنه را به یک صحنه مناسب برای عکاسی تبدیل می‌کند. بادکنک‌های هلیومی، انواع مختلفی دارند و هرکدام برای نوع خاصی از جشن‌ها مناسب اند. در ادامه نکات مهمی که هنگام خرید بادکنک هلیومی باید به آن دقت کنید را با هم مرور می‌کنیم.

چه کنیم تا بادکنک بیش از اندازه بالا نرود؟


برای جلوگیری از بالا رفتن بیش از اندازه بادکنک‌های هلیومی، می‌توانید از یک حلقه فلزی در انتهای نخ بادکنک استفاده کنید. از آنجایی که این حلقه فلزی سنگین است، مانع بالا رفتن بیش از اندازه بادکنک می‌شود.


استفاده از حلقه‌های فلزی در انتهای بادکنک هلیومی، برای جشن‌هایی که در فضای باز قرار دارند بسیار مناسب است؛ زیرا با این روش دیگر بادکنک‌ها به آسمان نمی‌روند.

چو نوع بادکنکی برای پر کردن با گاز هلیوم مناسب است؟


انواع بادکنک را می‌توان با گاز هلیوم پر کرد و یک بادکنک هلیومی درست کرد. معمولا از دو نوع بادکنک لاتکس و فویلی برای بادکنک‌های هلیومی استفاده می‌شود که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند.

بادکنک هلیومی لاتکس


بادکنک هلیومی لاتکس


این بادکنک از این جهت که ارزان‌تر است مناسب است و بیشتر زمانی که نیاز به تعداد زیادی بادکنک هلیومی برای تزئین دارید، بادکنک‌های هلیومی لاتکس پیشنهاد می‌شود؛ زیرا هزینه‌های شما را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.


از آنجایی که منافذ بادکنک‌های لاتکس باز است، از لحظه‌ای که بادکنک لاتکس را با گاز هلیوم باد می‌کنیم، به آرامی شروع به تخلیه شدن می‌کند. به طور میانگین، بادکنک‌های هلیومی لاتکس بین چهار تا شانزده ساعت بسته به دما و فشار هوا می‌توانند معلق بمانند.

اگر می‌خواهید یک جشن طولانی و بیش از ۶ ساعت داشته باشید، بادکنک‌های هلیومی لاتکس به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود؛ زیرا از اواسط جشن، دیگر معلق نمی‌مانند و شروع به خالی شدن می‌کنند.

بادکنک فویلی هلیومی


بادکنک هلیومی فویلی


این نوع از بادکنک‌های هلیومی، به علت جنس آن، مدت زمان بیشتری را در هوا معلق می‌مانند و با توجه به طرح‌های متنوع آن برای هر جشنی مناسب اند.


به طور میانگین، بادکنک هلیومی فویلی بین دو تا سه روز در هوا معلق خواهد ماند. هنگام باد کردن این بادکنک‌ها باید توجه زیادی داشته باشیم؛ زیرا بادکنک فویلی همچون بادکنک لاتکش قابلیت ارتجاعی ندارد و در صورتی که بیش از اندازه باد شود، می‌ترکد.


بادکنک‌های هلیومی فویلی، نسبت به سایر بادکنک‌های هلیومی دیگر، گران‌تر بوده و هزینه‌ی تزئین بیشتر می‌شود؛ اما با توجه به اینکه دوام این بادکنک‌ها بسیار زیاده است، می‌توان پس از جشن باد آن را خالی کرده و در سایر جشن‌ها نیز از آن استفاده کرد.

بادکنک هلیومی

خودمان بادکنک هلیومی را خودمان باد کنیم یا از نمونه‌های آماده استفاده کنیم؟


بادکنک‌های هلیومی هم به صورت آماده موجود می‌باشند و هم می‌توانید کپسول گاز هلیوم را تهیه کنید و خودتان بادکنک‌ها را باد کنید.


حمل و جابجایی بادکنک‌های آماده کمی سخت است؛ به خصوص زمانی که تعداد زیادی بادکنک هلیومی را برای جشن خود استفاده کنید؛ از این رو توصیه می‌شود هنگامی که قرار است از بادکنک‌های هلیومی زیادی در تزئینات استفاده کنید، به جای نمونه‌های آماده، بادکنک خام را به همراه یک کپسول گاز هلیوم تهیه کرده و خودتان بادکنک‌ها را باد کنید.


از آنجایی که باد کردن بادکنک هلیومی دردسرهای مخصوص به خود را دارد و از طرف دیگر، تهیه کپسول گاز هلیوم مقرون به صرفه نیست، پیشنهاد می‌کنیم هنگامی که تعداد بادکنک‌های شما کم است، از همان نمونه‌های آماده استفاده کنید.


در برخی از مغازه‌هایی فروش لوازم تولد، بادکنک‌های خام در انواع رنگ و طرح موجود می‌باشد و شما پس از انتخاب بادکنک خود، می‌توانید بادکنک‌ها را در همان محل با گاز هلیوم پر کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.