بلک لایت چیست؟ از کجا بلک لایت بخریم؟

بلک لایت

احتمالا شما هم بارها در کنسرت‌ها و مهمانی‌های شبانه و حتی پارک‌ها با دستبند، عینک، گردنبد و سایر زیورآلات شب تاب مواجه شده اید. این وسایل از یک ماده فلورسنت ساخته شده اند و می‌توانند تا مدت زمان مشخصی از خود نور ساطع کنند.


این نور که به بلک لایت نیز معروف است، کاربردهای فراوانی دارد. از کاربرد آن در جرم شناسی گرفته تا آزمایشگاه‌ها و تشخیص آلودگی. اما در سال‌های اخیر بلک لایت جای خود را در صنعت تفریح و لوازم مهمانی‌ نیز باز کرده است. در اغلب کنسرت‌ها، کارناوال‌های شبانه می‌توانید افرادی را ببینید که یا زیروآلات و یا قسمتی از لباس آن‌ها از بلک لایت تشکیل شده است و در شب می‌درخشند.

بلک لایت


استفاده از این ابزار تا جایی پیش رفته است که تم بلک لایت به یک تم بسیار محبوب برای جشن تولد نوجوانان تبدیل شده است.


در این مقاله اینبار به سراغ بلک لایت، یکی از جذاب‌ترین آیتم‌ها برای تولد و مهمانی‌های شبانه، می‌رویم و پس از معرفی انواع و مشخصات بلک لایت ایده‌های جذاب برای تولد با بلک لایت را بررسی می‌کنیم.

تم تولد بلک لایت


بلک لایت چیست؟

بلک لایت یا لامپ سیاه همان لامپ‌های فلوسنت هستند که در زیر نور معمولی، اثری از درخشش آن‌ها نیست اما زمانی که در فضای تاریک قرار می‌گیرند از خود نور فرابنفش ساطع می‌کنند و نور آن ها روی سطح سفید رنگ و سطوح فرابنفش منعکس می‌شود.


پیش از این نیز استفاده از لامپ‌های بلک لایت در جرم شناسی، تشخیص اسکناس تقلبی، تمیز کردن محیط و … استفاده می‌شد. در سال‌های اخیر این لامپ توانسته است جای خود را در صنعت تفریحات نیز باز کند.


امروزه می‌توانید از عینک‌های بلک لایت، دستبند، چوب‌، تل بلک لایت و سایر زیورآلات که از بلک لایت استفاده می‌کنند، برای مهمانی‌های شبانه، تولد و کنسرت‌ها نیز استفاده کنید.

تنوع محصولات بلک لایت برای مهمانی‌ها به قدری بالا است که حتی می‌توانید رنگ‌های بلک لایت برای نقاشی روی دیوار، رنگ‌های بلک لایت خوراکی برای افزودن به نوشیدنی‌‌ها و لاک و لوازم آرایشی بلک لایت را نیز برای یک جشن تولد با تم بلک لایت تهیه کنید.


بلک لایت چگونه کار می‌کند؟


سوالی که پیش می‌آید این است که محصولات بلک لایت مثل عینک و تل‌ چگونه از خود نور ساطع می‌کنند و کارایی آن‌ها چگونه است؟


باید گفت که این محصولات از دو قسمت تشکیل شده است. بدنه محصول که از جنس پلاستیک است و تو خالی بوده و یک لوله شب تاب که درون بدنه قرار می‌گیرد.

درون لوله‌های شب تاب دو ماده شیمیایی متفاوت قرار دارد. هنگامی که لوله خم می‌شود، این دو ماده با یکدیگر ترکیب شده و طی یک واکنش شیمیایی از خود نور ساطع می‌کنند که در فضای معمولی قابل رویت نیست.


هنگامی که این لوله‌های شب تاب در فضای تاریک قرار بگیرند، نور فسفری رنگ آن‌ها نمایان می‌شود و تقریبا تا ۶ ساعت از خود نور ساطع می‌کنند.

برای آن که بتوانید از بلک لایت‌ها مدت زمان بیشتری در مهمانی استفاده کنید، معمولا در کنار بسته بندی‌ آن‌ها دو لوله شب تاب قرار می‌دهند تا در صورت تمام شدن نور لوله اول، آن را جایگزین کنید تا ۶ ساعت بعد نیز بتوانید از این وسیله استفاده کنید.

تم تولد بلک لایت


تنوع بلک لایت

در گذشته استفاده از بلک لایت برای تولد تنها محدود به دست بند‌های بلک لایت می‌شد؛ اما امروزه تنوع بلک لایت بسیار زیاد شده است و تنها محدود به دست بند نمی‌باشد.


می‌توانید دستبند، گردنبد و عینک بلک لایت را نیز برای تولد و مهمانی‌ها تهیه کنید؛ همچنین تل و تاج‌ بلک لایت نیز این روزها رونق زیادی دارند. علاوه بر از میله‌های شب تاب نیز می‌توانید به صورت یک چوب دستی بلک لایتی استفاده کنید.

عینک بلک لایت


تنوع محصولات بلک لایت تنها محدود به این موارد نمی‌شود؛ رنگ بلک لایت، چسب‌های بلک لایت، رنگ‌های خوراکی، لوازم آرایش مثل رژ لب و لاک ناخن بلک لایتی را نیز می‌توانید این روزها پیدا کنید و یک تم بلک لایتی بی نقص برای تولد داشته باشید.

استفاده از بادکنک‌ بوبوبالن چراغ دار در کنار تم بلک لایت می‌تواند ایده‌ای جذاب برای جشن تولد بلک لایتی باشد و جذابیت بسیار زیادی را به تزئین تولد شما می‌بخشد.

بادکنک بوبوبالن


از کجا می‌توان بلک لایت خرید؟


وسایل بلک لایت را می‌توانید از فروشگاه‌هایی که لوازم و تم تولد را ارائه می‌دهند تهیه کنید. توجه داشته باشید که حتما از برند‌های معتبر استفاده کنید تا مدت زمان نورانی بودن نسبتا زیادی را داشته باشید.


همچنین می‌توانید عینک بلک لایت و تل بلک لایت را به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی آقای تولد تهیه کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.