تاج تولد دخترانه

اگر به یک جشن تولد دعوت شده باشید که فرد متولد را نشناسید، احتمالا تشخیص اینکه تولد چه کسی است کار سختی نخواهد بود. معمولا فردی که تولد اوست، لباسی متفاوت و شیک‌تر از سایر افراد به تن دارد. علاوه بر این؛ از اکسسوری‌هایی مثل کلاه تولد، اکسسوری‌های هماهنگ با تم استفاده می‌کنند.


تاج تولد یکی از اکسسوری‌های تولد است که در سال‌های اخیر جایگذین کلاه تولد شده و بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند. اگرچه اغلب تاج‌ها مخصوص دخترها طراحی می‌شود و دخترها طرفدار این نوع از تاج‌ها هستند، اما مدل‌های پسرانه نیز می‌تواند مناسب باشد.


تاج تولد مخصوص سن و سال خاصی نیست و از کودک یک ساله تا خانم ۴۰ ساله می‌توانند آن را برای جشن تولد خود استفاده کنند. تنوع در تاج‌های تولد به قدری بالا است که شما می‌توانید به راحتی برای هر سلیقه‌ای این تاج را تهییه کنید.


تاج تولد انواع مختلفی دارد و با جنس‌های متفاوتی تولید می‌شود. اغلب تاج تولد از جنس پلاستیک ساخته می‌شوند و روی آن با نگین‌ یا پرهای تزئینی، تزئین می‌شوند؛ علاوه بر این، تاج نمدی نیز در سال‌های اخیر طرفداران زیادی دارد. تاج کاغذی و مقوایی نیز از انواع تاج تولد هستند که با توجه به جنس آن‌ها، قیمت پایین‌تری دارند و به صرفه‌تر اند.


انواع تاج تولد


معمولا از تاج تولد برای ایجاد تمایز بین فردی که تولد او است با دوستانش استفاده می‌شود. می‌توانید یک تاج تولد زیبا برای متولد و برای سایر افراد از تاج‌های تولد ساده‌تر یا کلاه تولد استفاده کنید. تاج تولد انواع مختلفی دارد که در ادامه هر کدام از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.


تاج کمربندی


این تاج معمولا از جنس پلاستیک است و بیشتر یادآور تاج‌های پادشاهان و ملکه‌ها است. تاج کمربندی از دو طرف باز هستند و افراد آن را روی سر تنظیم کرده و می‌بندند؛ از این رو به آن تاج کمربندی گفته می‌شود.
تاج کمربندی معمولا به رنگ‌های طلایی و نقره‌ای موجود است و روی آن با نگین‌های پلاستیکی مختلف، پر، نخ زری و … تزئین می‌شود.


تاج‌هایی به صورت تل


یکی دیگر از تاج‌های محبوب برای تولد، تاج‌های تل مانند هستند. این دسته از تاج‌ها از یک تل فلزی نازک تشکیل شده است که روی آن را می‌توان به وسایل گوناگون تزئین کرد. این تل به راحتی روی سر قرار گرفته و می‌توانید به عنوان تزئین مو نیز از آن استفاده کنید.

روی تاج معمولا از جنس پلاستیک بوده و عباراتی مانند Happy Birthday و Bithday Girl روی آن نوشته می‌شود. در برخی از موارد نیز به کمک فوم شکل تاج ایجاد کرده و روی آن را تزئین می‌کنند.


تاج نمدی


دسته‌ای دیگر از تاج‌های تولد که تنوع بسیار زیادی را نیز دارند، تاج‌های نمدی اند. این تاج‌ها از جنس نمد هستند و در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف ساخته می‌شوند. می‌توانید تمام تاج را با استفاده از نمد بسازید یا از یک تل فلزی ساده به عنوان پایه برای تاج استفاده کنید.


تنوع در تاج‌های نمدی نسبت به دو مدل دیگر بسیار بیشتر است؛ از این رو می‌توانید طرح دلخواه و مناسب تم تولد خود را با کمک تاج نمدی داشته باشید؛ محبوب ترین طرح برای تاج نمدی، یونیکورن(تک شاخ) و میکی ماوس است.


تاج کاغذی

تاج کاغذی ساده‌ترین و راحت‌ترین نمونه تاج‌های تولد است. معمولا این تاج‌ها را با کمک مقوا، کاغذ رنگی و یا فوم می‌سازند. تنوع در تاج‌های نمدی نیز بسیار بالا است و از آن جایی که هزینه آن نسبت به سایر نمونه‌های تاج تولد بسیار پایین‌تر است، برای مهمانی‌های بزرگ که می‌خواهید همه مهمان‌ها تاج به سر داشته باشند بسیار مناسب است.


در صورتی که تم تولد شما تاج باشد می‌توانید تعداد بسیار زیادی از تاج را با کمک مقوا درست کنید و روی میز ورودی تولد قرار دهید تا مهمان شما نیز همگی تاج به سر داشته باشند و با تم شما هماهنگ باشند.


چگونه تاج تولد بسازیم؟

شما می‌توانید انواع تاج تولد نمدی و کاغذی را در خانه به راحتی بسازید. تنها کافی است در ابتدا طرح و الگوی اولیه تاج را روی کاغذ رسم کنید. هیچ محدودیتی وجود ندارد و می‌توانید در این مرحله حسابی خلاقیت به خرج دهید.


سپس الگو را روی مقوا یا نمد کشیده و برش دهید و به کمک کش، دو طرف تاج را به هم وصل کنید تا روی سر محکم بایستد. حال می‌توانید به کمک نمد، کاغذ رنگی، نگین‌های پلاستیکی، گل خشک یا هر وسیله‌ی دیگری تاج خود را تزئین کنید.

علاوه بر این، می‌توانید از الگوهای آماده تاج تولد استفاده کنید و آن‌ها را روی کاغذ پرینت بگیرید و پس از برش زدن، با کش به یکدیگر متصل کنید. اگر قصد برگزاری تولد با تعداد زیادی کودک دارید، ایده‌ی فوق‌العاده‌ای است که پیش از شروع جشن، بچه‌ها خود تاج تولد را آماده کنند.


کافی است چند مدل الگوی آماده را از قبل پرینت بگیرید و در روز تولد در اختیار کودکان قرار دهید تا خود دور آن را قیچی کنند و تاج را تزئین کنند و شما هم روی کار آن‌ها نظارت داشته باشید. در ادامه چند مدل از محبوب‌ترین الگوی تاج تولد را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا با پرینت آن‌ها، خود بتوانید تاج تولد بسازید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.