تزئین با بادکنک یونولیتی

بادکنک یونولیتی از آن دسته از بادکنک‌هایی است که کودکان عاشق آن هستند و بزرگ‌ترها از آن فراری هستند. این بادکنک که به اسم بادکنک شیشه‌ای نیز معروف است، چند سالی است که جای خود را در بین تزئینات جشن‌ها و مهمانی‌ها باز کرده است.


از آن جایی که شاید خیلی از افراد همچنان با این بادکنک آشنایی نداشته باشند یا کاربرد‌های متفاوت آن و جذابیتی که می‌تواند به تزئینات شما ببخشد را ندانند، ممکن است از آن استفاده نکنند و تصور کنند بادکنکی بی‌رنگ و بی‌کیفیت است.


در ادامه به معرفی این بادکنک و ایده‌هایی برای استفاده از آن در جشن تولد‌ها و مهمانی‌های مختلف می‌پردازیم. اگر شما هم به دنبال یک بادکنک آرایی خاص و جذاب هستید، در ادامه با ما همراه باشید.


بادکنک یونولیتی چیست؟

قبل از اینکه به سراغ ایده‌های تزئین جشن با بادکنک یونولیتی برویم، بهتر است برای آن دسته از افرادی که همچنان نمی‌دانند راجع به کدام بادکنک صحبت می‌کنیم، این بادکنک را معرفی کنیم.


بادکنک یونولیتی یا بادکنک شیشه‌ای، بادکنکی از جنس لاتکس است که به صورت بی‌رنگ و شفاف طراحی شده است. درون این بادکنک معمولا با یونولیت‌های رنگی، کاغذ رنگی، توپ‌های کوچک و … پر شده اند.


معمولا بادکنک‌ یونولیتی را به کمک تلمبه بادکنک یا پمپ برقی بادکنک، باد می‌کنند و باد کردن آن‌ها با دهان تقریبا غیرممکن است و ممکن است هنگام پر‌کردن بادکنک، مواد داخل آن به دهان بریزد و ایجاد خفگی کند.

همچنین می‌توانید بادکنک‌ یونولیتی را به کمک گاز هلیوم پر کنید و یک بادکنک‌آرایی معلق را به وجود آورید.

بادکنک یونولیتی در دو مدل ساده و طرح‌دار در بازار موجود می‌باشند. معمولا درون این بادکنک‌ها با یونولیت‌های رنگی پر می‌شود؛ اما در برخی از مدل‌ها نیز از کاغذ رنگی استفاده می‌شود. طرح‌ روی بادکنک‌ها معمولا نقوشی ساده است و بادکنک بدون رنگ و شفاف است؛ اما در برخی از موارد از بادکنک‌های رنگی برای بادکنک یونولیتی استفاده می‌شود.


ایده‌های تزئین با بادکنک یونولیتی


از این بادکنک‌ها می‌شود در کنار بادکنک کروم برای تزئین تولد استفاده کرد. حضور این بادکنک در جمع سایر بادکنک‌های استند، زیبایی بی‌نظیری را به تزئینات شما می‌رخشد. از آن جایی که این بادکنک‌ها بی‌رنگ هستند می‌تواند جهت ایجاد تنوع در کنار سایر بادکنک‌ها استفاده شوند. می‌توانید از بادکنک یونولیتی که رنگ داخلی آن هماهنگ با تم تولد شما باشد استفاده کنید.


از بادکنک یونولیتی می‌توانید برای سورپرایز‌ هم استفاده کنید. چندین بادکنک را به همراه بادکنک یونولیتی در یک دسته قرار دهید آن را بالای سر شخصی که می‌خواهید سورپرایزش کنید بتراکانید.


البته باید هشدار دهیم که یونولیت‌های درون بادکنک به شدت به سطوح می‌چسبند و تمیز کردن آن کار دشواری است. پس اگر می‌خواهید این کار را در فضای خانه انجام دهید، حتما از قبل از صاحب‌خانه اجازه بگیرید و در صورت حضور کودک خردسال در مهمانی، حتما حواستان باشد که کودک یونولیت‌ها را داخل دهان نبرد؛ از آن‌ جایی که این یونولیت‌ها به شدت چسبناک هستند ممکن است باعث ایجاد خفگی در کودک شود.


یکی دیگر از کاربرد‌های متداول بادکنک یونولیتی برای جشن تعیین جنسیت کودک است. در جشن تعیین جنسیت پدر و مادر با ایده‌هایی خلاقانه، جنسیت کودک را به سایر اعضای خانواده اعلام می‌کنند.

بادکنک تعیین جنسیت شیشه‌ای


یکی از انواع بادکنک تعیین جنسیت، بادکنک یونولیتی است. برای بادکنک یونولیتی تعیین جنسیت معمولا از رنگ‌های تیره استفاده می‌شود و درون آن با کاغذ‌ رنگی به رنگ صورتی یا آبی پر می‌شود.


هنگامی که پدر و مادر می‌خواهند جنسیت کودک را اعلام کنند، این بادکنک را می‌ترکانند و رنگ کاغذ‌ها بیانگر جنسیت کودک است.


از بادکنک یونولیتی می‌توانید در کنار بادکنک‌های چراغ‌دار بوبوبالن استفاده کنید. از آن‌جایی که قیمت بادکنک بوبوبالن نسبت به سایر بادکنک‌ها بالاتر است می‌توانید هنگام اجرای بادکنک‌‌آرایی با بادکنک بوبوبالن، از بادکنک شیشه‌ای نیز استفاده کنید.


چگونه در خانه بادکنک یونولیتی بسازیم؟


بادکنک یونولیتی را می‌توانید از تمامی فروشگاه‌های فروش لوازم تولد تهیه کنید و یا آن را به صورت آنلاین از طریق فروشگاه اینترنتی آقای تولد سفارش دهید؛ اما اگر به بادکنک یونولیتی دسترسی نداشتید می‌توانید خودتان آن را در خانه درست کنید؛ البته که به زیبایی و کیفیتی بادکنک‌های آماده نمی‌باشد.


مقداری کاغذ رنگی یا پولک‌ را درون بادکنک ریخته و درون آن را پر از هوا کنید و آن را با روبان بادکنک محکم ببندید. سعی کنید از بادکنک شیشه‌ای بدون رنگ استفاده کنید؛ اما اگر چنین بادکنکی در دسترس نداشتید بادکنک‌های لاتکس شفاف نیز جایگزین مناسبی است.

بادکنک شیشه‌ای


علاوه بر کاغذ رنگی می‌توانید یونولیت‌های درون بادکنک را به صورت آماده تهیه کنید و خودتان بادکنک یونولیتی بسازید یا از گل خشک تزئینی برای درون بادکنک استفاده کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.