تزئین با گل خشک

گل خشک یا گل پنبه یکی از وسایل بسیار کاربردی برای تزئین است. این گل از خشک کردن انتهای گیاه پنبه و سپس رنگ‌ کردن آن بدست می‌آید و می‌توانید از آن برای تزئین میز تولد، جعبه کادو، سورپرایز تولد و در برخی از موارد نیز برای ساخت شمع و تزئین وسایل خونه استفاده می‌شود.


گل خشک تزئینی در رنگ‌های مختلف تهیه می‌شود و معمولا بسته بندی آن بر اساس وزن انجام می‌شود و شما می‌توانید بسته‌های یک کیلویی آن را به صورت آنلاین از سایت آقای تولد سفارش دهید.


علاوه بر تنوع در رنگ، گل خشک در دو نوع ساده و معطر نیز تولید می‌شود. معمولا از نوع معطر آن برای ساخت شمع تزئینی و تزئین جعبه کادو استفاده می‌شود تا عطر آن هدیه و محیط جعبه را خوش‌بو کند.


گل خشک تزئینی کاربردهای زیادی دارد و شما می‌توانید برای انواع جشن‌ها، تزئین کادو، سورپرایز تولد و … از آن استفاده کنید. در ادامه برخی از کاربردهای این وسیله با هم بررسی می‌کنیم.


تزئین جعبه کادو


یکی از متداول‌ترین استفاده از گل خشک، برای تزئین جعبه کادو است. معمولا برای آن که حجم بیشتری از جعبه کادو، پر شود و هنگامی که هدیه را درون آن قرار می‌دهید، زیبایی بیشتری داشته باشد، از پوشال برای پر کردن جعبه کادو استفاده می‌شود.


علاوه بر پوشال، می‌توانید از گل خشک تزئینی در کنار پوشال نیز استفاده کنید. استفاده از گل خشک تزئین معطر نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای تزئین جعبه کادو باشد.

تزئین میز تولد


یکی دیگر از کاربردهای متداول گل تزئینی، برای تزئین میز تولد است. معمولا از این گل‌ها در کنار شمع وارمر برای تزئین میز تولد استفاده می‌کنند. می‌توانید با این گل‌ها اشکال مختلفی را روی میز ایجاد کنید و کیک را وسط این گل‌ها قرار دهید و یک میز زیبا برای تولد داشته باشید.


علاوه بر این، از ترکیب رنگ قرمز و مشکی این گل‌ها برای تزئین میز ولنتاین نیز استفاده می‌شود و می‌توانید اشکالی مثل قلب قرمز را با آن ایجاد کنید و یک تزئین بسیار زیبا برای جشن ولنتاین داشته باشید.


تزئین ظروف شیشه‌ای


یکی از کاربردهای خلاقانه گل خشک، استفاده از آن‌ها در ظروف شیشه‌ای و قرار دادن آن به عنوان دکوری است.


می‌توانید ظرف‌های شیشه‌، جام شیشه‌ای و حتی لیوان‌های ساده را با کمک گل خشک تزئینی پر کنید و دور آن را با هر وسیله‌ای که دوست دارید تزئین کنید و به عنوان یک دکوری زیبا در خانه قرار دهید.


همچنین می‌توانید از گل خشک تزئینی در کنار جاشمعی‌های شیشه‌ای استفاده کنید و زیبایی دو چندانی را به جاشمعی خود ببخشید؛ فقط باید توجه داشته باشید که طول گل خشک تزئینی که می‌ریزید، از ارتفاع شمع کمتر باشد تا خطر آتش گرفتن نداشته باشد.


استفاده برای سورپرایز تولد


اگر شما هم به دنبال ترتیب دادن یک سورپرایز تولد یا هر جشن دیگری به صورت سورپرایز هستید، گل خشک تزئینی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. می‌توانید یک مسیر زیبا و شگفت‌انگیز تا محل جشن تولد بسازید و کسی که می‌خواهید سورپرایزش کنید را به این وسیله به طرف جشن راهنمایی کنید.


از آن‌جایی که استفاده از گلبرگ‌های طبیعی هزینه زیادی را به همراه دارد، گل خشک جایگزین مناسبی برای آن است. می‌توانید از گل خشک تزئینی برای ایجاد مسیر استفاده کنید؛ همچنین می‌توانید از شمع وارمر نیز در کنار این گل‌ها استفاده کنید و یک مسیر رویایی را بسازید.


ساخت شمع تزئینی


اگر شما هم طرفدار ساخت شمع دستی و تزئینی هستید، گل خشک گزینه مناسب برای ساخت شمع است. می‌توانید از گل خشک معطر در قالب‌های شمع سازی استفاده کنید و سپس پارافین را روی آن بریزید و یک شمع تزئینی بسیار زیبا بسازید.


تزئین تخت و اتاق عروس


در برخی از فرهنگ‌ها و اقوام رسم است که اتاق عروس را پیش از آن‌ که عروس و داماد وارد آن شوند، تزئین می‌کنند. می‌توانید از بادکنک ‌آرایی برای تزئین اتاق استفاده کنید و بادکنک هلیومی را در اتاق قرار دهید.


یکی دیگر از وسایلی که می‌تونید برای تزئین اتاق عروس از آن استفاده کنید و تخت عروس را با آن تزئین کنید، گل خشک تزئینی است. می‌توانید به وسیله گل خشک، طرح‌ها زیبایی را روی تخت ایجاد کنید و یک تزئین زیبا داشته باشد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.