تزئین تولد با گل کاغذی دکوراتیو + آموزش ساخت گل کاغذی

گل کاغذی دکوراتیو

تزئین جشن‌ها و تولد‌ها و مراسم‌های مختلف مثل عروسی و عقد معمولا با بادکنک و ریسه انجام می‌شود؛ اگرچه به کمک همین ابزار و تم‌های مختلف نیز می‌توان یک تزئین فوق‌العاده و خیره کننده داشت؛ اما اگر به دنبال یک تزئین جدید و خلاقانه باشیم چه؟


امروز می‌خواهیم یک وسیله جدید برای تزئین تولد و جشن‌ها به شما معرفی کنیم که هم یک تم خاص به تزئینات شما می‌دهد و هم می‌توانید به کمک آن تفاوت بین تزئینات خود ایجاد کنید و یک تزئین جدید را داشته باشید.


گل کاغذی دکوراتیو از جدیدترین المان‌های تزئین جشن تولد است که شما می‌توانید آن را برای سایر جشن‌ها نیز استفاده کنید. برخی از این گل‌ها به صورت تکی و برخی در کنار بادکنک‌آرایی استفاده می‌کنند.


تنوع در گل کاغذی دکوراتیو بالا است و همین ویژگی باعث شده است که کاربردهای زیادی داشته باشد. این گل‌ها را می‌توانید در رنگ‌های متنوع تهیه کنید. این گل‌ها معمولا با کمک کاغذهار رنگی ساخته می‌شوند اما مدل‌هایی که با کمک کاغذ لیزری ساخته شده اند را نیز می‌توانید تهیه کنید؛ همچنین فوم نیز گزینه مناسبی برای ساخت گل‌های کاغذی است.


گل کاغذی دکوراتیو بر خلاف ظاهر ساده‌ای که دارد اما بسیار پرکاربرد است و می‌توانید از آن برای تزئین مراسم‌های مختلف استفاده کنید. در ادامه به معرفی این المان تزئین و مزایا و معایب آن می‌پردازیم و چند تزئین و کاربرد آن را توضیح می‌دهیم و در انتها آموزش ساخت چند نمونه گل کاغذی را داریم.


مزایا و معایب تزئین با گل کاغذی دکوراتیو


مهم‌ترین مزیت گل کاغذی دکوراتیو قیمت پایین آن نسبت به سایر المان‌های تولد است. شما می‌توانید گل کاغذی با طرح‌های مختلف را با قیمت‌های بسیار پایین‌تر از سایر المان‌های تولد تهیه کنید و برای تزئین استفاده کنید.


همچنین از آن‌جایی که این گل‌ها یکی از جدیدترین المان‌های تزئین جشن هستند، می‌تواند ظاهری جدید و مدرن به تزئینات شما ببخشد؛ علاوه بر این می‌توانید آن‌ها را در کنار سایر المان‌های تولد استفاده کنید و جذابیت بیشتری به تزئین جشن خود بدهید.


رنگ‌بندی متنوع این گل‌ها باعث شده است که آن‌ها را مناسب تزئین هر تم تولدی کند. شما می‌توانید از این گل‌ها در هر رنگ و شکلی که متناسب با تم تولد شما است استفاده کنید و محدودیتی از این نظر ندارید.


گل کاغذی دکوراتیو می‌تواند جایگذین مناسب، و البته کم هزینه‌ای، برای گل‌ طبیعی باشد و شما می‌توانید گل آرایی‌های مراسم خود را با گل کاغذی انجام دهید؛ اما مشکل یا شاید مزیتی که گل کاغذی نسبت به گل دکوراتیو دارد، نداشتن عطر و بو است.


برای گروهی از افراد که نسبت به گرده گل‌های طبیعی آلرژی دارند، گل کاغذی دکوراتیو جایگذین بسیار مناسبی است که هم زیبایی گل آرایی را به مراسم می‌بخشد و هم باعث ایجاد آلرژی نمی‌شود؛ اما اگر می‌خواهید این گل‌ها عطر و بوی خاصی نیز به مهمانی شما ببخشد و تداعی‌کننده رایحه گل طبیعی باشند، می‌توانید از اسپری‌های خوشبوکننده روی آن‌ها استفاده کنید.


کاربردهای گل کاغذی دکوراتیو


گل‌های کاغذی نه تنها برای تزئین، که کاربردهای متنوع دیگری نیز دارند که در ادامه برخی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.


تزئین بک گراند تولد


از گل کاغذی دکوراتیو می‌توان برای تزئین بک گراند میز تولد استفاده کرد. این گل‌ها را می‌توانید در رنگ‌های مختلف، اما متناسب با تم، در پشت میز تولد بچینید و یک بک گراند زیبا برای عکس‌های خود ایجاد کنید.

تزئین بک گراند با گل کاغذی دکوراتیو


استفاده از گل کاغذی برای تم تولد یونیکورن (تک شاخ) بسیار محبوب است و معمولا در بک گراند این تم با کمک گل کاغذی دکوراتیو تصویر یونیکورن را طراحی می‌کنند؛ علاوه بر این، گل کاغذی دکوراتیو برای تم تولد بهاری نیز بسیار پیشنهاد می‌شود.


تزئین میز مهمانان


از گل کاغذی دکوراتیو می‌توانید برای تزئین میز مهمانان در مراسم عروسی نیز استفاده کنید. این گل‌ها را می‌توانید به شکل برجسته در آورید و روی میز مهمانان خود قرار دهید و هارمونی زیبایی با دیگر المان‌های تم تولد خود به وجود آورید.


ساخت حلقه گل


به کمک گل کاغذی می‌توانید حلقه گل‌های متنوعی درست کنید. کافی است یک مقوا به شکل دایره تو خالی ببرید و انواع گل کاغذی را روی آن بچسبانید. حلقه گل کاغذی را می‌توانید به عنوان تزئین دیوار و یا روی در ورودی بچسبانید.

ساخت حلقه گل با گل کاغذی


استفاده از گل کاغذی برای تزئین کادو


به کمک گل کاغذی دکوراتیو می‌توانید یه بسته بندی زیبا برای کادوهایتان داشته باشید. می‌توانید وسیله مورد نظر را با یک کاغذ ساده بسته بندی کنید و روی آن را با گل کاغذی دکوراتیو تزئین کنید.


همچنین می‌توانید با کمک گل‌های کاغذی کوچک، کارت تبریک، کارت دعوت و کارت پستال‌های زیبا و خلاقانه‌ای را طراحی کنید.


ساخت دسته گل کاغذی


می‌توانید گل‌های کاغذی دکوراتیو را به صورت دسته گل دربیاورید و یک هدیه بیاد ماندنی به عزیزانتان بدهید.


ساخت استند حروف و عدد


به کمک گل کاغذی و مقوا می‌توانید استند حروف و عدد بسازید. روی مقوا حرف مورد نظر یا عدد را برش دهید و گل کاغذی دکوراتیو را روی آن بچسبانید.


همچنین می‌توانید از جعبه کادو حروف استفاده کنید و درون آن را با گل کاغذی پر کنید و هدیه دهید.


چگونه گل کاغذی دکوراتیو بسازیم؟


گل کاغذی دکوراتیو را می‌توانید از فروشگاه‌های ارائیه دهنده لوازم تولد تهیه کنید و یا آن را به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی آقای تولد سفارش دهید.


با این حال می‌توانید آن‌ها را در خانه با کمک کاغذ رنگی، کاغذ کشی و مقوا بسازید. از آن جایی که تنوع در گل کاغذی بسیار بالا است می‌توانید طرح‌های مختلف زیادی را ایجاد کنید. در زیر چند نمونه ساده گل کاغذی دکوراتیو را نمایش می‌دهیم.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.