تزئین جشن بیبی شاور (Baby Shower)

بیبی شاور

جشن بیبی شاور یکی از جشن‌هایی است که در کشورهای غربی بیشتر رواج دارد؛ اما در سال‌های اخیر در کشور ما نیز برگزار می‌شود. این جشن معمولا در ماه هفتم بارداری و قبل از تولد نوزاد برگزار می‌شود و هدف آن تبریک به پدر و مادر و کمک به آن‌ها برای کودکی است که قرار است متولد شود.

معمولا این جشن به صورت زنانه برگزار می‌شود و توسط یکی از نزدیکان مادر، دوست یا خواهر، برگزار می‌شود. معمولا مهمانان هدایایی برای مادر و کودک میاورند و این هدیه‌ها را به شکل زیبا تزئین می‌کنند.

برای این جشن، با توجه به جنسیت نوزاد معمولا از بادکنک آرایی آبی و صورتی استفاده می‌شود. از آن جایی که معمولا این جشن به صورت خودمانی برگزار می‌شود، تزئین آن نیز ساده است و معمولا از طاق بادکنکی استفاده می‌کنند.

در این نوشته از آقای تولد، می‌خواهیم به سراغ ایده های برگزاری جشن بیبی شاور بپردازیم. اگر هم قصد برگزاری چنین جشنی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

جشن بیبی شاور

بادکنک آرایی

از آن جایی که این جشن یک جشن خودمانی است و با حضور نزدیکان برگزار می‌شود، بادکنک آرایی آن نیز نسبتا ساده است. می‌توانید برای بادکنک آرایی جشن بیبی شاور از بادکنک لاتکس صورتی یا آبی، بسته به جنسیت کودک، استفاده کنید و آن را به شکل طاق بادکنکی در آورید.

همچنین می‌توانید از بادکنک هلیومی استفاده کنید. بادکنک‌های کروم را در کنار بادکنک لاتکس به وسیله گاز هلیوم پر کنید و یک بادکنک آرایی زیبا داشته باشید.
بادکنک فویلی حروف نیز می‌تواند برای جشن بیبی شاور بسیار مناسب باشد. می‌توانید حروف اسم کودک یا حروف BABY را در پس زمینه میز جشن بیبی شاور قرار دهید و در کنار آن از بادکنک فویلی قلبی یا بادکنک فویلی ستاره‌ای استفاده کنید.

بادکنک آرایی بیبی شاور

یکی دیگر از بادکنک آرایی‌های مرسوم برای جشن بیبی شاور، استفاده از بادکنک فویلی شخصیت است. می‌توانید از بادکنک‌های فویلی با طرح نوزاد استفاده کنید. همچنین بادکنک‌های فویلی به شکل شیشه شیر یا کالسکه کودک نیز برای این جشن مناسب است.

تم جشن بیبی شاور

یکی از تم‌های متداول برای جشن بیبی شاور، تم صورتی یا آبی است. می‌توانید از بادکنک‌های به این رنگ در کنار ریسه و پرده لیزری استفاده می‌شود.

علاوه بر این، یکی از تم‌های معروفی که در سال‌های اخیر برای جشن بیبی شاور استفاده می‌شود، تم بچه رئیس است. این تم با الهام از انیمیشنی به همین اسم است و ایده مناسبی برای تم جشن بیبی شاور به حساب می‌آید.

جشن بیبی شاور

ریسه جشن بیبی شاور

یکی از ابتکاراتی که می‌توان برای ریسه جشن بیبی شاور داشت، استفاده از لباس نوزاد به عنوان ریسه است. می‌توانید چند تکه از لباس نوزاد را به کمک گیره‌های چوبی روی ریسه چراغ‌دار نصب کنید و یک ریسه زیبا بسازید.

بیبی شاور

کیک جشن بیبی‌ شاور

معمولا در این روز، مثل هر جشن دیگر، از یک کیک مرتبط با تم استفاده می‌شود. می‌توانید این کیک را به با طرح‌های مرتبط با کودک یا مادر سفارش دهید. همچنین استفاده از عکس مادر بر روی کیک نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای کیک جشن بیبی شاور باشد.

کیک بیبی شاور

علاوه بر کیک، می‌توانید کوکی‌های فانتزی متناسب با تم را نیز سفارش دهید. طرح‌های این کوکی‌ها معمولا به شکل لباس کودک، شیشه شیر، نوزاد یا کالسکه است.

بیبی شاور

یادگاری جشن بیبی شاور

می‌توانید در این روز، در کنار سایر مهمانان یادگیری برای کودک خود بسازید و بعدها به اون نشان دهید. یکی از اید‌ه‌های جالب برای یادگاری جشن بیبی شاور، استفاده از تصویر سونوگرافی کودک است. می‌توانید این عکس را قاب کنید و از مهمانان خود بخواهید جمله‌ای به صورت یادگیری در کنار آن بنویسند.

هدیه بیبی شاور

معمولا در این روز مهمانان و اعضای خانواده، هدیه‌ای برای کودک متولد نشده می‌آورند. این هدیه عموما شامل وسایلی می‌باشد که کودک در ماه‌های اول زندگی به آن نیاز دارد. وسایل بهداشتی کودک، پوشک، حوله، پتو، لباس نوزاد جزو متداول‌ترین هدیه‌های جشن بیبی شاور اند.

معمولا این هدیه‌ها را به صورت بسیار زیبا و خاص تزئین می‌کنند. برای تزئین هدیه جشن بیبی شاور می‌توانید از یک جعبه هدیه استفاهد کنید و وسایل کودک را درون آن بچینید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.