تزئین جشن عروسی با گل های طبیعی

تزئینات جشن عروسی یکی از جذاب ترین انواع تزئینات می باشد در مطالبی که پیشتر با عنوان آتش بازی و نور افشانی جشن عروسی و ایده های تزئین جشن تولد انتشار دادیم اطلاعات مفیدی در مورد برگزاری جشن های عروسی برای شما بیان کردیم دراین مطلب از وبلاگ آقای تولد قصد داریم در مورد تاثیری که گل ها بر دکوراسیون جشن ها به ویژه جشن عروسی دارد صحبت کنیم. گل های طبیعی هر چند ماندگاری ندارند و طراوت خود را خیلی زود از دست می دهند اما زیبایی و لطافت و جذابیت های آن ها بسیار بالاست و با وجود موقتی بودنشان خیلی ها گل های طبیعی را به گل های مصنوعی ترجیح می دهند.

پیشینه گل آرایی :

قدمت استفاده از گل به قدمت عمر انسان می رسد از همان ابتدا که نوع بشر شکل گرفت از گل های مختلف استفاده خوراکی میکرده است اما بعد ها به جز استفاده خوراکی برای ابراز احساسات و همچنین زیبایی بخشیدن به مکان زندگی خود نیز از انواع گل ها کمک میگرفته است. باستان شناسان اسکلت هایی را بررسی کرده اند که در کنار جسد آن ها گل قرار داشته است در واقع هنگام دفن از گل ها بر روی میت استفاده می شده است.

اولین استفاده از گل ها که به صورت مکتوب در دسترس است یه 2800 سال قبل از میلاد و به مصر باستان بر می گردد. مصریان از گل ها برای ترئین معابد خود در مراسم آئینی استفاده می کرده اند در میان مصریان گل نیلوفر آبی از اهمیت خاصی برخوردار بوده است.

گل ها توسط یونانیان در 600 سال قبل از میلاد نیز استفاده میشده است و اغلب برای زیباسازی منزل ، تزئنیات میز در مهمانی ها و برای آرایش موی بانوان مورد استفاده قرار میگرفته است. بنفشه ،، رز و سنبل در این دوره بیشتر اتسفاده می شود.

در کتیبه ها و نقوش برجسته به جا مانده از دوره هخامنشیان نیز آثاری از استفاده از گل دیده می شود در این دوره نیز همچون مصریان گل نیلوفر قداست داشته است.

گل آرایی مراسم عروسی به موارد مختلفی همچون فصل برگزاری عروسی ، سلیقه عروس و داماد و هزینه ای که برای گل آرایی قرار است اختصاص دهند بستگی دارد.

گل آرایی قسمت های مختلف مراسم عروسی :

1- گل آرایی مسیر ورود عروس و داماد و میهمانان

2- گل آرایی میزهای میهمانان

برای اینکه احساس خوبی را به مهمانان خود بدهید می توانید از گل های زیبای طبیعی برای تزئین میزهای غذاخوری تالار استفاده کنید چه مراسم خود را در یک باغ برگزار کنید و یا در فضای بسته می توانید از گل ها جهت دیزاین میزها استفاده کنید. چند نوع مختلفی از دیزاین میز شام وجود دارد به صورت به هم پیوسته روی میز و یا به صورت دسته گل های جدا هم و یا به صورت آویز از سقف می توان استفاده نمود. در هر یک از تصاویر زیر موارد گفته شده آورده شده است.

3- جایگاه عروس داماد

مهم ترین قسمتی که در هر مراسم عروسی باید دیزاین شود جایگاه عروس و داماد است زیرا بیشترین عکاسی ها از این مکان انجام میشود و بیشتر در معرض دید است نکته ای که در تزوئین جایگاه عروس و داماد باید رعایت کنید این است که دیزاین صن عروس و داماد را هماهنگ با گل عروس و تاج عروس در صورتی که عروس از تاج گل استفاده می کند انتخاب کنید تا هارمونی بین رنگ ها و گل ها حفظ شود. در تزئین جایگاه عروس داماد از میز می توانید استفاده کنید و یا از تور و گل استفاده کنید استفاده از گل و تور بیشتر در فرهنگ هندی ها رایج است که یک طاق توری ایجاد می کنند و از گلبرگ ها و گردن آویز های گل استفاده می کنند.

4- میزهای تزیینی و یادبود

معمولا در هر عروسی میزی را به عنوان میز هدیه های مهمان ها در نظر می گیرندو افراد هدیه  های خود را به همراه نام خود روی آن قرار می دهند  البته در فرهنگهای مختلف این هدیه ها متفاوت است درایران که دختر خانم و آقا پسر همه لوازم خانه خود را از قبل خریداری می کنند معمولا هدیه ها نقدی هستند و میز هدیه نداریم زیرا به احتمال زیاد هدیه ها که لوازم منزل هستند اغلب از قبل توسط عروس و داماد تهیه شده باشند اما کاربرد میز هدایا فقط برای هدیه نیست گاهی عروس و داماد تمایل دارند یک هدیه یا یادبود یا همان گیفت کوچک از مراسم خود به مهمانان بدهند در این صورت  این هدیه ها را روی میز قرار می دهند تا مهمان ها در صورت تمایل یکی از این گیفتها را بردارند. کاربرد دیگه ای که این میز ها  دارند برای قرار دادن تصاویر کودکی تا بزرگسالی ، تصاویر با دوستان و آشنایان ، تصاویر خانوادگی عروس و داماد است که بسیار خاطره انگیز است. همچنین همان طور که در ایران رسم است که تصاویر آتلیه عروس داماد را یه صورت شاسی در روز عروسی استفاده می کنند از این میز هم به همین عنوان می شود استفاده کرد.

5- میز سرو یا پذیرایی

علاوه بر میز مهمانان که گفته شد میز سرو یا پذیرایی نیز از قسمت هایی است که می بایست ترئین شود و بسیار مهم است زیرا در معرض دید مهمانان قرار دارد این میز هم مانند میز یاد بود چه در فضای باز و چه سرپوشیده می شود تزئین کرد نمونه هر دو را می توانید در تصاویر زیر مشاهده کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.