تزئین جشن نیمه شعبان

ترئین جشن نیمه شعبان

جشن نیمه شعبان یکی از جشن‌های مذهبی مهم در بین ما ایرانیان محسوب می‌شود و هرساله شب ۱۵ام ماه شعبان جشن گرفته می‌شود.


کوچه‌ها و محله‌ها در این روز حال و هوای خاصی دارند و چراغانی می‌شوند. بسیاری از محله‌ها چلچراغ‌های زیبایی را تزئین می‌کنند و برخی دیگر با ریسه‌های رنگی و نخ‌های زری سرتاسر کوچه را تزئین می‌کنند.


بسیاری از خانواده‌ها این روز را با برگزاری مراسم جشن در خانه جشن می‌گیرند و بسیاری از هیئت‌ها و مساجد مراسم‌های باشکوهی برای این روز تدارک می‌بینند.


در این بین برخی از زوج‌ها نیز تصمیم میگیرند که زندگی مشترک خود را در این روز شروع کنند و جشن عروسی خود را در این شب برگزار می‌کنند.


در بسیاری از شهر‌ها به مناسب این شب، مراسم آتش بازی و نورافشانی برگزار می‌شود و آسمان شب به مناسبت تولد آخرین امام شیعیان نورافشانی می‌شود.


به مناسبت این روز، ایستگاه‌های صلواتی و پخش شربت و شیرینی در جای جای شهر به چشم می‌خورد و در این بین برخی از افراد به یکدیگر گل هدیه می‌دهند.


نیمه شعبان امسال هم در تاریخ۹ فروردین است و با ایام جشن و شادی عید نوروز مصادف شده است و این خود زیبایی و شادی این جشن را دو برابر می‌کند. به همین بهانه در ادامه به سراغ ایده‌هایی برای برگزاری و تزئین جشن نیمه شعبان می‌رویم.


اگر شما هم قصد دارید که نیمه شعبان امسال را یک جشن کوچک در کنار خانواده و یا یک مولودی بزرگ داشته باشید، مطالعه ادامه این مطلب به شما برای تزئین جشن نیمه شعبان و برگزاری هرچه بهتر جشن نیمه شعبان کمک می‌کند.

تزئین جشن نیمه شعبان


ایده‌هایی برای برگزاری جشن نیمه شعبان در خانه


اگر قصد برگزاری مولودی در این روز را دارید بهتر است که فضای خانه خود را مناسب این روز و جشن تزئین کنید تا حس و حال بهتری را به مهمانان هدیه کنید. در ادامه چند ایده ساده برای برگزاری جشن نیمه شعبان را معرفی می‌کنیم.


تزئین با ریسه


ریسه‌های رنگی یکی از مناسب‌ترین و اقتصادی‌ترین گزینه برای تزئین خانه به شمار می‌روند. می‌توانید این ریسه‌ها را در طرح‌ها و متن‌های مذهبی به صورت آماده تهیه کنید.


همچین خود می‌توانید با کمک نمد یا کاغذ رنگی، ریسه‌های زیبایی را در خانه بسازید.

ریسه


استفاده از نخ زری برای تزئین دیوار‌ها نیز گزینه مناسبی است. می‌توانید به کمک این نخ‌ها، اسامی مذهبی و یا جمله‌های مذهبی مناسب این جشن را روی دیوار طراحی کنید.


چراغانی


یکی از گزینه‌هایی که می‌تواند جلوه‌ای خاص به جشن نیمه شعبان بدهد، چراغانی است. همانطور که به مناسبت این روز خیابان‌ها چراغانی می‌شود، شما نیز می‌توانید به کمک ریسه لامپ سوزنی، خانه‌های خود را چراغانی کنید.


این ریسه‌ها در رنگ‌ها و طول‌های متفاوت موجود می‌باشند و به کمک آن‌ها می‌توانید خانه‌های خود را نورافشانی کنید.


بادکنک آرایی


استفاده از بادکنک‌ نیز می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای تزئین جشن نیمه شعبان باشد. از انواع بادکنک می‌توانید برای تزئین این جشن استفاده کنید.


با کمک چسب بادکنک، بادکنک‌ها را به سقف یا دیوار آویزان کنید؛ استند‌های بادکنک نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشند. به کمک بادکنک‌های هلیومی نیز می‌توانید تزئینات زیبایی را برای این روز آماده کنید.


اگر کودکان نیز در جشن شما حضور دارند بهتر است که بادکنک‌هایی را نیز به عنوان هدیه برای آن‌ها در نظر بگیرید و در ابتدای جشن به آن‌ها بدهید تا در طول جشن سرگرم شوند. استفاده از نی بادکنک برای هدیه بادکنک به کودکان گزینه مناسبی است.

بادکنک آرایی جشن نیمه شعبان


کارت دعوت و گیفت


یکی دیگر از خلاقیت‌هایی که می‌توانید برای جشن نیمه شعبان اجرا کنید، ارسال کارت دعوت به جشن است.


می‌توانید این کارت دعوت را در خانه با کاغذ رنگی درست کنید و یا از کارت دعوت‌های آماده استفاده کنید.


ارسال کارت دعوت الکترونیکی نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد. می‌توانید با نرم افزار‌ها گرافیکی و ادیت عکس، کارت دعوت‌های خلاقانه‌ای طراحی کنید و آن را برای مهمانان بفرستید.


یکی دیگر از ایده‌هایی که می‌توانید برای جشن نیمه شعبان اجرا کنید، تهیه گیف و یا هدیه کوچک به عنوان یادگاری از این روز و این جشن برای مهمانان است.


این گیفت می‌تواند یک کارت زیبا مزین به حدیثی از امام زمان باشد و یک پیکسل از مسجد جمکران.


حتی می‌توانید گیفت‌های زیبایی را با کمک نمد خود در خانه درست کنید و به مهمانان هدیه بدهید.


در نظر گرفتن هدیه‌های کوچک برای کودکان نیز می‌تواند ایده فوق‌العاده‌ای باشد تا کودکان اشتیاق بیشتری برای شرکت در این جشن‌ها داشته باشند.


سعی کنید هدیه‌ای که برای کودکان انتخاب می‌کنید به گونه‌ای باشد که ارتباط فرهنگی با این جشن داشته باشد. می‌توانید از کتاب‌های داستان درباره زندگی امام زمان استفاده کنید.

گل آرایی


یکی دیگر از تزئیناتی که زیبایی دو چندان به جشن شما می‌بخشد، استفاده از گل برای تزئین جشن نیمه شعبان است.


می‌توانید دسته گل‌های زیبایی را برای این روز تدارک ببینید و در آخر آن‌ها را به مهمانان هدیه بدهید. مناسب‌ترین گل برای جشن نیمه شعبان، گل نرگس است.


پک پذیرایی

معمولا در این جشن‌ها از پک‌های پذیرایی استفاده می‌کنند و در نهایت و انتهای جشن از مهمانان پذیرایی مختصری صورت می‌گیرد.


می‌توانید درون پک‌های پذیرایی تکه کاغذی قرار دهید که روی آن حدیثی از امام زمان نوشته شده باشد.

یکی از گزینه‌های مناسب برای پک‌ پذیرایی، وسایل کوچک مثل شکلات و آجیل، استفاده از کیسه‌ هدیه توری است. این کیسه هدیه‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف موجود می‌باشند و از آن‌جایی که در آن‌ها کیپ می‌شوند، گزینه مناسبی برای استفاده در پک‌های پذیرایی اند.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.