تزئین جهیزیه عروس

تزئین جهیزیه عروس

تزئین جهیزیه عروس از آن مواردی است که نزدیک به عروسی و ازدواج به یک دغدغه مهم تبدیل می‌شود. در این مطلب چند ایده برای تزئین جهیزیه عروس ارائه می‌دهیم.

وقتی زوج‌ها می‌خواهند زندگی مشترک خود را شروع کنند، معمولا از مدت‌ها قبل درگیر تهیه وسایل خانه و تدارکات عروسی اند. خرید وسایل خانه و جهیزیه یکی از بخش‌های مهم شروع زندگی است و حتی خیلی بیشتر از تدارکات عروسی زمان‌بر و هزینه‌بر است.

چیدمان جهیزیه عروس یکی از آن بخش‌هایی است که قبل از شروع زندگی باید انجام شود تا عروس و داماد زندگی خود را در یک خانه راحت با آسایش و آسودگی آغاز کنند.

در برخی از شهر‌ها رسم است که قبل از عروسی، خانواده‌ها برای دیدن خانه تازه عروس می‌آیند و از همین رو، سعی بر این است که جهیزیه و وسایل خانه عروس را تزئین می‌کنند. این تزئین می‌تواند بسیار ساده و در حد یک چیدمان معمولی باشد، یا تزئین‌های خیلی شلوغ و پر زرق و برق.

تزئین جهیزیه عروس تکنیک و روش‌های مشخصی ندارد و هر کس طبق سلیقه و وسایلی که در اختیار دارد، می‌تواند یک تزئین عالی و زیبا داشته باشد.
برای تزئین جهیزیه می‌توانید از وسایلی مثل گل طبیعی، روبان، پاپیون‌ شو، تورهای رنگی، گل مصنوعی و گل خشک تزئینی، پوشال، شمع وامر و شمع تزئینی، ریسه چراغدار، کاغذ رنگی و … استفاده کنید. با کمی خلاقیت می‌توانید تزئینی بسیار زیبا برای جهیزیه عروس داشته باشید.

در ادامه ایده‌هایی خلاقانه برای تزئین جهیزیه عروس ارائه می‌دهیم. این مدل‌ها تنها مثال و ایده‌هایی برای تزئین جهیزیه اند و شما می‌توانید مطابق با سلیقه خود هر تغییری که دوست دارید در آن اجرا کنید و یک تزئین زیبا برای جهیزیه عروس داشته باشید.

تزئین جهیزیه عروس

ایده‌هایی برای تزئین جهیزیه عروس

برای تزئین فضای داخلی خانه مثل پذیرایی بهتر است که زیادی سخت‌گیری نکنید. همین که وسایل را به بهترین شکل و اصولی بچینید می‌تواند زیبایی خانه شما را دو چندان کند و دیگر نیازی به تزئین خاصی نیست.

همچنین می‌توانید برخی از ظروف را روی میز ناهارخوری بچینید. سعی کنید که از همه نوع چینی و چند ست ظرف مختلف برای این کار استفاده نکنید و یک تزئین ساده داشته باشید. در کنار چیدمان ظروف می‌توانید از شمع‌های وارمر و گلبرگ‌های طبیعی استفاده کنید.

تزئین جهیزیه

همچنین می‌توانید از دستمال سفره برای تزئین میز ناهارخوری استفاده کنید. می‌توانید دستمال را به شکل زیبایی تا بزنید و روی میز ناهار خوری قرار دهید. طرح‌ها و انتخاب‌های زیادی برای پیچیدن دستمال پیش روی شما قرار دارد. متداول‌ترین آن‌ها استفاده از طرح گل و پاپیون است. در زیر می‌توانید یک نمونه تا زدن دستمال سفره را مشاهده کنید.

می‌توانید از ریسه لامپ سوزنی برای تزئین پذیرایی استفاده کنید. یک دیوار نسبتا خالی، نه شلوغ، را برای این کار انتخاب کنید و با آویزان کردن ریسه لامپ سوزنی آن را تزئین کنید. می‌توانید ریسه را به شکلی روی دیوار قرار دهید که حرف اول اسم عروس و داماد باشد؛ یا از عکس‌های مشترک آن‌ها بر روی ریسه استفاده کنید.

برای تزئین آشپزخانه می‌توانید از روبان‌ها و پاپیون‌های رنگی برای وسایل استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای تزئین آشپزخانه نیاز نیست که همه وسایل را به نمایش بگذارید؛ این کار تنها باعث شلوغ به نظر رسیدن خانه شما می‌شود.

برای تزئین مواد غذایی نیز می‌توانید از شیشه‌های رنگی و تزئین شده استفاده کنید و موادی مثل حبوبات، ماکارونی، ادویه‌ها و … را درون این شیشه‌ها بریزید. می‌توانید وسایلی مثل سیب‌زمینی و پیاز یا میوه‌ها را به کمک تورهای رنگی و نقاشی کشیدن با ماژیک به شکل زیر تزئین کنید.

یکی از مواردی که در سال‌های اخیر توجه زیادی به آن می‌شود، تزئین یخچال است. برای تزئین یخچال می‌توانید از میوه‌ آرایی استفاده کنید. همچنین تزئین فانتزی مرغ و ماهی نیز می‌تواند زیبایی خاصی به تزئینات شما ببخشد؛ اما توجه داشته باشید که در این امر اسراف نکنید و تزئینات شما به گونه‌ای باشد که مواد غذایی بعدا نیز قابل استفاده باشند.

یکی دیگر از مکان‌هایی که تزئین آن بسیار اهمیت دارد، تزئین اتاق خواب است. می‌توانید به کمک گل خشک تزئینی و شمع‌ وارمر، یک تزئین رویایی برای اتاق خواب و تخت عروس داشته باشید. همچنین در برخی از موارد با کمک پارچه آرایی، می‌توانید تزئین‌های زیادی با حوله‌ها داشته باشید.

نکات مهم هنگام تزئین جهیزیه عروس

نکته مهمی که باید در تزئین جهیزیه عروس به آن توجه کنید این است که سعی کنید تزئین شما شلوغ نباشد. اصلا احتیاجی به نمایش گذاشتن هر وسیله و هر آنچه در کمد لباس و کابینت قرار می‌گیرد نیست و قرار دادن همه وسایل در دید، تنها خانه شما را شلوغ و بهم ریخته نمایش می‌دهد.

تناسب رنگی بین وسایل تزئین و وسایل خانه نیز بسیار مهم است. استفاده از پاپیون‌های بزرگ، یا رنگ‌های ناهماهنگ با محیط، تزئین جهیزیه شما را بسیار شلوغ و بی‌سلیقه می‌کند.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.