تزئین عیدی عروس برای عید قربان

تزئین عید قربان

عید قربان یکی از عید‌های مذهبی مسلمانان است که هرسالی در کشورهای مسلمان جشن گرفته می‌شود. در این روز معمولا افرادی که به مکه رفته اند، گوسفندی را قربانی می‌کنند.

در خانواده‌های ایرانی رسم است که در این روز اعضای خانواده دور هم جمع می‌شوند و ساعاتی را کنار یکدیگر می‌گذرانند. برخی از خانواده‌ها نیز مشغول پخش قربانی هستند.

یکی دیگر از رسومات این روز، بردن عیدی برای تازه‌ عروس و خانواده او است. معمولا خانواده داماد هدایایی را در این روز برای عروس می‌برند. این هدیه‌ها بسته به توان مالی خانواده و رسم و رسومات هر منطقه می‌تواند شامل لباس، لوازم آرایش، طلا، کیف و کفش، پارچه و … است و در کنار این هدایا معمولا از میوه‌های تزئین شده، کیک و شیرینی و گوشت گوسفند نیز استفاده می‌شود.

در گذشته مراسم‌های عیدی بردن برای عروس بسیار ساده برگزار می‌شد؛ اما امروزه این مراسم اهمیت بیشتری پیدا کرده است. یکی از موارد مهمی که باید در عیدی بردن عروس به آن توجه کنید، تزئین هدایای عروس است.

امروزه افراد هدایا و عیدی‌های عروس را با وسایل مختلف تزئین مثل روبان، گل‌های طبیعی، گل‌های مصنوعی و گل خشک، تور و پارچه‌های مختلف، جعبه هدیه و … بسته‌بندی کرده و به شکل زیبایی به عروس هدیه می‌دهند.

در این نوشته آقای تولد می‌خواهیم به سراغ ایده‌هایی برای تزئین عیدی برای مراسم عید قربان عروس برویم.

تزئین گوشت

یکی از هدایایی که در این روز برای عروس‌ها می‌برند، مقداری گوشت گوسفندی است. می‌توانید گوشت را از قصابی تهیه کرده و تزئین کنید یا از گوشت‌های بسته‌بندی استفاده کنید. می‌توانید برای تمیز و بهداشتی بودن تزئین، ابتدا گوشت را با سلفون بپوشانید و سپس آن را درون یک سینی قرار داده.

برای تزئین می‌توانید از سبزیجات استفاده کنید. سبزیجاتی مثل هویج، کرفس و … را به شکل‌های مرتبط برش زده و در کنار آن قرار دهید. همچنین می‌توانید از روبان یا پاپیون‌شو آماده برای تزئین گوشت استفاده کنید.

اگر از گوشت بسته‌بندی استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را به راحتی درون ظرف یا جعبه هدیه مورد نظر قرار داده و آن را با روبان، پوشال یا سبزیجات تزئین کنید.

تزئین گوشت

تزئین میوه

معمولا در این روز، در کنار هدیه‌ها از میوه نیز استفاده می‌شود. می‌توانید یک سبد حصیری به عنوان ظرف میوه در نظر بگیرید و میوه‌ها را درون آن بچینید و روی آن را به کمک میوه‌آرایی تزئین کنید.

سعی کنید تزئینات شما به صورتی باشد که میوه‌ها پس از تزئین نیز قابل استفاده باشند و میوه کمتری اسراف شود. می‌توانید برای رعایت بهداشت، از تور یا سلفون روی سبد استفاده کنید.

عیدی عروس

تزئین هدایا

برای تزئین هدایایی مثل لباس، کیف‌ و کفش، لوازم آرایش و … معمولا یک روش بسیار ساده و زیبا وجود دارد که می‌توانید به راحتی هدایا خود را به کمک آن تزئین کنید.

از یک مدل جعبه کادو مورد نظر، در ابعاد گوناگون می‌توانید برای تزئین هدایا استفاده کنید. هدایای خود را درون جعبه کادو بچینید و درون آن را به کمک پوشال کاغذی یا گل خشک تزئین کنید.

همچنین می‌توانید برای تزئین روسری یا پارچه، از پارچه آرایی استفاده کنید. می‌توانید لباس‌ها را در قالبی زیبا تزئین کرده و درون جعبه‌ها قرار دهید.

استفاده از گل طبیعی برای تزئین نیز می‌تواند ایده‌ای جذاب باشد. گل‌های طبیعی علاوه بر زیبایی که به تزئین شما می‌بخشند، به خاطر عطر و رایحه‌ای که دارند، فضای خانه را نیز عطرآگین می‌کنند.

می‌توانید برای تزئین هدایا، از سبد‌های حصیری یا جعبه‌های چوبی نیز استفاده کنید. مزیت این جعبه‌ها نسبت به جعبه‌ کادوهای کاغذی، ماندگاری بیشتر آن‌ها است و شما پس از تزئین نیز می‌توانید از این جعبه‌ها استفاده‌ کنید.

برای هماهنگی بیشتر تزئینات با عید قربان نیز می‌توانید به کمک نمد، طرح‌های بره یا گوسفند را روی سیخ‌های چوبی درآورید و در کنار هدایا از آن استفاده کنید. همچنین یکی از کارهایی که برای تزئین عید قربان می‌توانید انجام دهید، قرار دادن عروسک شخصیت «بره ناقلا» در کنار هدایا است.

استفاده از بادکنک فویلی با طرح بره ناقلا نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای تزئین عیدی عروس در عید قربان باشد.

برخی از خانواده‌ها نیز در این روز در کنار هدایای عروس، برای داماد نیز هدایایی در نظر می‌گیرند. هدایا داماد معمولا به گستردگی هدایا عروس نیست و تنها شامل لباس، کمربند، کیف پول و کفش می‌شود. می‌توانید این هدایا را نیز درون جعبه‌ کادو قرار داده و همانند هدیه عروس تزئین کنید.

کیک عید قربان

یکی دیگر از هدایای روز عید قربان که در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده است، کیک عید قربان است. امروزه به جای شیرینی معمولا از کیک استفاده می‌کنند و این کیک معمولا به شکل گوسفند یا بره تزئین می‌شود.

معمولا شیرینی فروشی‌ها و قنادی‌ها در این روز از قبل کیک‌هایی با طرح گوسفند آماده می‌کنند و شما می‌توانید این کیک‌ها را از آن‌ جا تهیه کنید؛ برای اطمینان بیشتر بهتر است از چند روز قبل کیک را از قنادی سفارش دهید تا در آن روز آماده باشد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.