تزئین عید نوروز برای عروس

هفت سین عروس

عید نوروز یکی از مناسبت‌های مهم برای ما ایرانیان به شمار می‌آید و هر سال روز‌های اول سال نو را جشن می‌گیریم و به دید و بازدید می‌رویم.


در این بین افرادی که تازه ازدواج کرده اند و اولین سال نو را در کنار هم می‌گذرانند، حال و هوای خاص خودشان را دارند.


برخی از زوج‌ها اولین سالی است که در کنار یکدیگر و در خانه خود زندگی می‌کنند و برخی دیگر به تازگی نامزد کرده اند و اولین سال را در کنار یکدیگر می‌گذرانند.

هفت سین عروس


یکی از رسم‌هایی که بین اکثر اقوام ایرانی وجود دارد، جشن عیدی بردن برای عروس و خانواده او است. طبق این رسم، اعضای خانواده داماد برای تازه عروس خود عیدی می‌برند.


این عیدی معمولا شامل لباس، کیف و کفش، لوازم آرایش و قطعه‌ای طلا یا سکه است. در کنار این وسایل، آجیل، شیرینی و شکلات نیز که مناسب عید است وجود دارد.

برخی از خانواده‌ها نیز در کنار تمام این وسایل، سفره هفت سین زیبایی را برای تازه عروس تدارک می‌بینند.


نکته مهم در رابطه با عیدی و هفت سین عروس نحوه تزئین آن است. معمولا سفره هفت سین عروس بسیار بزرگ بوده و از رنگ‌های سفید، طلایی و صورتی استفاده می‌شود.


هدیه‌های عروس معمولا به زیبا ترین حالت ممکن تزئین می‌شوند. برای تزئین هدیه عروس از روبان، تورهای رنگی، گل‌های طبیعی و گل‌ خشک مصنوعی استفاده می‌شود.


در ادامه چند ایده برای تزئين عید نوروز برای عروس را معرفی می‌کنیم.


هفت سین عروس


هفت سین عروس معمولا در سایز بزرگ طراحی می‌شود و نیازمند فضای زیادی در گوشه خانه است. این هفت سین به صورت طبقه طبقه چیده می‌شود و روی پارچه‌ای رنگی چیده می‌شود.


در کنار اجزای اصلی هفت سین از شمع، ریسه لامپ، تاپر‌های مناسبتی، مجسمه‌های تزئینی و سایر وسایل مرتبط با هفت سین و سال نو استفاده می‌شود.


می‌توانید از یک میز و چند چهارپایه در سایز‌های مختلف استفاده کنید و آن‌ها را در کنار یکدیگر قرار دهید. سپس پارچه‌ای یک دست و متناسب با رنگ تم هفت سین روی آن بیاندازید و سعی کنید پارچه را روی میزها مرتب کنید و در کنار برخی از آن‌ها چین‌هایی ایجاد کنید تا زیباتر به نظر برسد. سپس هفت سین و وسایل مورد نظر خود را روی آن بچینید.


تصویر زیر نمونه‌ای از هفت سین برای عروس است که از ظرف‌هایی با طرح فرشته استفاده کرده است. این ظرف‌ها را می‌توانید از مغازه‌هایی که وسایل دکوراتیو و تزئینی می‌فروشند تهیه کنید.

هفت سین عروس


همچنین می‌توانید مانند تصویر پایین از ظرف‌هایی که در منزل دارید استفاده کنید. نکته مهم در اینجا هماهنگی ظرف‌ها با یکدیگر است.

هفت سین عروس

ایده ساده و بسیار زیبای دیگری که می‌توانید برای تزئین سفره هفت سین عروس انجام دهید، استفاده از فنجان و نعلبکی‌های گلدار است. این فنجان‌ها فضای قدیمی و کلاسیک زیبایی به هفت سین می‌دهند.

هفت سین عروس


اگر فضای کافی برای چیدن هفت سین به صورت طبقه‌ای ندارید، می‌توانید از یک میز در گوشه‌ای از خانه استفاده کنید و رو میزی شیکی روی آن انداخته و وسایل هفت سین، از جمله آینه و شمعدان را روی آن قرار دهید.

هفت سین عروس


میز کنسول و میز تلویزیون نیز می‌تواند مکانی مناسب برای چیدن هفت سین باشد؛ اما توجه داشته باشید اگر قرار است هفت سین را در اینجا بچینید، با توجه به کم بودن فضا، هفت سین باید نسبتا کوچک باشد تا شلوغ به نظر نرسد.

هفت سین کوچک

اگر هم طرفدار هفت سین‌های بزرگ نیستید، می‌توانید هفت سین خود را درون یک سینی کوچک بچینید و روی میز یا اپن آشپزخانه قرار دهید. خوبی این هفت سین قابل جابجایی بودن آن است و شما به راحتی می‌توانید آن را به هرجایی که دوست داشتید ببرید.

هفت سین کوچک


استند‌های هفت سین نیز برای کسانی که به دنبال هفت سین بزرگ نیستند بسیار مناسب است. این استند‌ها بسیار زیبا بوده و سایز آن‌ها مناسب است و به راحتی قابل جابه‌جایی اند.

استند هفت سین

تخم مرغ رنگی عروس


تخم مرغ‌ها را می‌توانید در کنار دیگر وسایل هفت سین قرار دهید و هم می‌توانید به صورت جداگانه طراحی کنید.


طرح زیر نمونه‌ای از ساخت یک درخت تخم مرغی است. می‌توانید تخم مرغ‌های پلاستیکی را رنگ آمیزی کنید و از شاخه‌های خشک شده درخت آویزان کنید.

تخم مرغ رنگی


همچنین می‌توانید برای تزئین تخم مرغ عروس از مروارید و پولک‌های سفید رنگ استفاده کنید و آن را روی سطح تخم مرغ بچسبانید.

تخم مرغ رنگی عروس


تزئینی هدیه‌های عروس


می‌توانید هدیه‌هایی که برای عروس خریداری کرده‌اید را درون سینی‌هایی جداگانه بچینید و سطح سینی را با پارچه‌های زیبا و تور تزئین کنید.

تزئین هدیه عروس


وسایل عروس را به طرز هنرمندانه‌ای روی سینه بچینید و با گل‌های طبیعی و ربان تزئین کنید.

تزئین هدیه عروس

همچنین می‌توانید تمامی هدیه‌ها را درون جعبه کادو قرار دهید. استفاده از جعبه کادو تلقی، به این دلیل که درون آن دیده می‌شود، بسیار مناسب است.

جعبه کادو عروس

علاوه بر هدایا، می‌توانید آجیل و سایر خوراکی‌هایی که برای عروس گرفته‌اید را نیز تزئین کنید.


برخی از شیرینی فروشی‌ها به صورت آماده این کار را انجام می‌دهند و آجیل و شیرینی را در ظرف‌هایی زیبا می‌چینند.

شما خود نیز می‌توانید در خانه این کار را انجام دهید. در زیر دو نمونه تزئین آجیل ساده را نمایش می‌دهیم.

تزئین آجیل
تزئین آجیل
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.