تزئین عید نوروز

تزئین عید نوروز

نوروز یکی از جشن‌های باستانی ما ایرانیان است که با گذشت سال‌ها همچنان پابرجا مانده است و یکی از مهم‌ترین جشن ایرانیان به شمار می‌رود که شهرت جهانی نیز دارد.


با نزدیک ‌شدن به سال نو، اغلب مردم به تکاپو میافتند و به دنبال خرید آجیل، شیرینی و شکلات هستند؛ این سال‌ها خرید سفره‌های هفت سین آماده نیز به سبد اقلام خرید عید اضافه شده است و افراد در کنار دیگر خرید‌ها، سفره هفت سین نیز تهیه می‌کنند.


در این بین افرادی نیز هستند که به دنبال چیدن یک سفره هفت سین زیبا و خلاقانه اند و خود سفره هفت سین مناسب و زیبایی را برای عید طراحی می‌کنند.


علاوه بر چیدمان سفره هفت سین، بسیاری از افراد دکور زیبایی را برای عید نوروز در خانه می‌چینند و روی میز علاوه بر سفره هفت سین، وسایل تزئینی دیگری نیز قرار می‌دهند.


اگر شما هم برای عید امسال، همچنان سفره هفت سین نچیده‌اید و جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارند سفره هفت سین امسال را خود و با خلاقیت خود بچینید، مطالعه ادامه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.


ایده‌هایی برای چیدن سفره هفت سین


با کمک وسایلی که در خانه دارید می‌توانید سفره‌های هفت سین بسیار زیبایی را طراحی کنید و بچینید. در ادامه برخی از ایده‌های ساده برای چیدن سفره هفت سین در خانه را معرفی می‌کنیم.


ظروف سفالی و سنتی

هفت سین


می‌توانید از ظرف‌های سفالی و سنتی‌ای که در خانه دارید به عنوان ظرف هفت سین استفاده کنید و آن‌ها را درون یک سینی مسی و یا روی یک پارچه با طرح سنتی پهن کنید.


این هفت سین حال و هوای قدیمی‌ای دارد و می‌تواند یادآور خاطرات گذشته باشد.


ظروف مسی

هفت سین


ظرف‌های مسی قدیمی یک وسیله مناسب برای چیدن سفره‌های هفت سین است. سراغ این ظرف‌ها را می‌توانید در خانه‌ی مادربزرگ بگیرد؛ بسیاری از فروشگاه‌های صنایع دستی نیز ظرف‌های مسی در سایز‌های مختلف دارند که می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید.


هفت سین چوبی

هفت سین


با کمک تکه چوب‌های مختلف می‌توانید یک هفت سین زیبا بسازید. شاخه‌های خشک شده درختان و کنده‌های چوب را می‌توانید به صورت ظرف‌ در بیاورید و هفت سین خود را درون آن بچینید.

ساخت این هفت سین کمی زمان‌بر خواهد بود و نیازمند ابزار و مهارت نجاری است؛ اما در نهایت نتیجه‌ای فوق‌العاده خواهد داشت.


تریکوبافی

هفت سین


می‌توانید به کمک نخ تریکو، سبد‌های زیبا و کوچکی ببافید و هفت سین خود را درون آن بچینید؛ این گونه یک هفت سین زیبا و با هنر دست خودتان دارید. بعد از عید نیز می‌توانید از سبد‌ها استفاده کنید.

استند هفت سین


می‌توانید استند‌های آماده برای هفت سین را خریداری کنید و و هفت سین خود را درون آن بچینید.


این استند‌ها در انواع طرح و رنگ مختلف موجود می‌باشند. در زیر تصویر دو نمونه از استند‌های آماده هفت سین را می‌توانید مشاهده کنید.

استند هفت سین
استند هفت سین


تخم مرغ رنگی


یکی دیگر از آیتم‌های جذاب سفره هفت سین، تخم مرغ رنگی است. تخم مرغ‌ها را می‌توانید چند روز قبل از سال نو به کمک کودکان رنگ کنید و طرح‌های زیبایی روی آن‌ها بزنید.


رنگ کردن تخم مرغ عید یک کار سلیقه‌ای است و هر طرح و رنگی که دوست داشته باشید می‌توانید روی آن بکشید. در ادامه چند ایده ساده برای رنگ آمیزی تخم‌ مرغ سفره هفت سین را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

تخم مرغ اکلیلی


به کمک چسب و اکلیل، می‌توانید تخم مرغ‌های اکلیلی زیبایی تزئین کنید و در سفره هفت سین قرار دهید. ابتدا سطح تخم مرغ را به چسب آغشته کرده و سپس آن را درون اکلیل قرار دهید.

تخم مرغ اکلیلیرنگ آمیزی تخم مرغ به صورت آدمک


می‌توانید تخم مرغ‌ها را به صورت چهره یک آدم رنگ آمیزی کنید و صورتک‌های شاد و ناراحت بسازید.

تخم مرغ رنگی


ایده‌ای دیگر که می‌توانید با توجه به شرایط امسال اجرا کنید، طراحی ماسک برای صورت آدمک‌ها روی تخم مرغ است.

تخم مرغ رنگی


کاشت سبزه درون تخم مرغ


می‌توانید درون تخم‌ مرغ‌ ها را خالی کنید و درون آن‌ها سبزه بکارید و روی تخم مرغ‌ها را به صورت دلخواه رنگ آمیزی کنید. این گونه هم یک تخم مرغ زیبا برای سفره هفت سین دارید و هم یک گلدان برای سبزه عید.

سبزه تخم مرغیگیفت سال نو


در کنار همه تزئینات عید نوروز، می‌توانید هدیه‌هایی کوچک برای مهمانان خود تدارک ببینید و به عنوان یادگاری به آن‌ها بدهید. گیفت‌های عید نوروز را هم می‌توانید به صورت آماده تهیه کنید و هم می‌توانید با وسایل ساده خود آن‌ها را بسازید.

استند عید


می‌توانید طرح‌های زیبایی را با مقوا بسازید و روی سیخ چوبی وصل کنید و به صورت یک تاپر زیبا هدیه دهید. تاپر سال نو را می‌توانید از فروشگاه اینترنتی آقای تولد نیز تهیه کنید.


با توجه به اینکه امسال سال گاو است، می‌توانید به کمک نمد، عروسک‌های گاو بسازید و آن‌ها را هدیه دهید و یا به صورت جاکلیدی در آورید.

گیفت نوروز


عیدی

یکی از جذابیت‌های عید، عیدی گرفتن از بزرگ‌ترهاست. اگر قصد دادن اسکناس به عنوان عیدی را دارید می‌توانید اسکناس‌ها را درون پاکت قرار دهید و یا با نمد، همانند تصویر زیر، اسکناس‌ها را تزئین کنید.

عیدی
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.