تصاویری از بهترین مراسم نور افشانی و آتش بازی در جهان

آتش بازی و نوراقشانی نمایندگی نارگستر

سلام به دوستان همیشگی وبلاگ آقای تولد ، چند وقت پیش توی جستجوهام توی اینترنت یه سری فیلم و تصاویر خیلی جذاب از آتیش بازی و نورافشانی هایی که در شهر های مختلف جهان اجرا شده رو دیدم که به مناسبت های مختلف اجرا شده بود یکی از پرشور ترین برنامه های نور افشانی در کشور های اروپایی و کشور های غربی درشب سال نو میلادی هست مردم در کشور های غربی شب سال نو میلادی در میدان ها یا مکان های شاخص شهرشون گرد هم میان و جشن می گیرن ، این مراسم آتش بازی از قبل برنامه ریزی شده و هماهنگی و ترکیب بین نورافشان ها به  دقت برنامه ریزی شده همینطور تقدم و تاخر اون ها هم از پیش تعیین شده . اکثر این مناظر بسیار خیره کننده و زیبا هستن و معمولا در چشم انداز زیبا تر جلوه میکنن چون تماما دیده می شن .

من از بین تصاویر و فیلم هایی که دیدم نورافشانی هایی که به مناسبت سال نو میلادی 2019 در کشورهای مختلف برپا شده رو بیشتر دوست داشتم  می تونید تصاویر زیبای این مراسم رو ببینید.

تصاویر مربوط به شهر سیدنی در کشور استرالیا : این تصاویر مربوط به برنامه نور افشانی شهر سیدنی است که روی پل سیدنی و خانه اپرای سیدنی در طول شب و حدودا ساعت 1 بامداد انجام شد و هزاران نفر از مردم  در این جشن شرکت کردند با اینکه باران های سیل آسا از آسمان می بارید . برنامه نور افشانی و آتش بازی سیدنی همه ساله یکی از چشم نواز ترین جشن های جهان به شمار می رود.

آتش بازی شهر سیدنی

تصویر نور افشانی شهر بانکوک ، تایلند :

این مراسم روی رودخانه اصلی شهر بانکوک تایلند انجام شد و لوازم آتش بازی و نورافشانی روی قایق ها حمل میشد و هزاران نفر در خیابان های مجاور رودخانه برنامه آتش بازی را تماشا می کردند. همچنین هزاران نفر از مردم نیز به سوی معبد برای اجاره مراسم یاد بود مذهبی روانه شده بودند.

تصاویر مربوط به نور افشانی و آتش بازی مارینابی سنگاپور :

مارینابی خلیجی در بخش جنوبی سنگاپور  و از مکان های تفرجگاهی سنگاپور هست مراسم آتش بازی سال 2019 در این مکان اجرا شد و زنگ سال نو میلادی در حالی نواخته شد که 7 دقیقه از این مراسم گذشته بود. علارقم بارانی بودن هوا مردم با چتر در مراسم حضور داشتند ولی همچنان هم دود های ناشی از آتش بازی در هوا وجود داشت وچنین به نظر می رسید که در حال خدا حافظی از سال 2018 هستند.

مراسم آتش بازی در چین ؛ تصویر اول مربوط به هنگ کنگ چین و تصویر دوم مربوط به استان شاندونگ چین است.

همانطور که می دانید خواستگاه لوازم اتش بازی و نور افشانی کشور چین است و همان طور که در تصویر مشخص است یکی از بزرگترین مراسم نور افشانی برگزار شده در سال نو میلای مراسم برگزار شده در هنگ کنک چین بوده است.

تصاویر نور افشانی در کوالالانپور ، مالزی :

این تصاویر مربوط به کشور مالزی است مردم روبه روی ساختمان دادگستری واقع در پوتراجایای کولالامپور ، این ساختمان  در سال 2004 و طبق نقشه تاج محل ساخته شده است . همان طور که می بینید نور افشانی روی بدنه ساختمان انجام شده و مردم در محوطه باز آن تماشاگر مراسم هستند.

تصویر نور افشانی در دبی ، ایالات متحده عربی :

تصویر اول مربوط به نور افشانی برج خلیفه در دبی است و مردم در محوطه آن به تماشا نشسته اند و مردم برا ی صندلی های جلو صد هاپوند پرداخت کردند.

تصویر دوم مربوط به برج تایپه در تایوان است که دومین برج بلند جهان بعد از برج خلیفه می باشد. تصاویر این دو برج را در کنار هم از نظر نور پردازی می توانید مقایسه کنید.

تصاویر نور افشانی در مسکو روسیه :

تصویر اول مربوط به کاخ کرملین روسیه است و تصویر دوم مربوط به  مسجد میدان سرخ روسیه است

من که خیلی از دیدن این تصاویر لذت بردم  امیدوارم مورد استقبال شماهم بوده باشه این مقاله توسط تیم محتوایی سایت آقای تولد فروشنده عمده لوازم جشن و تولد ترجمه و گردآوری شده ،  سایت های منبع رو براتون گذاشتم در صورت تمایل باقی تصاویر رو هم می تونید ببنید.

منبع : www.mirror.co.uk

www.theguardian.com

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.