تصاویر بسیار دیدنی از فستیوال بالن آرزوها

شب همیشه جذابیت های خاص خودش رو داره تاریکی سکوت و پنهان شدن برخی از حجم ها در سیاهی های شب شاید به انسان ها یه ارامشی میده تا بخشی از وجود خودشون رو که دوستش ندارند رو پنهان کنن شاید این احساس راحتی و آرامشی که در شب هست بین همه افراد مشترک باشه اما دلیلی که پشت این دوست داشتن هست متفاوت باشه از قدیم الایام دید بازدید ها در شب انجام میشده و شب نشینی ها و محافل انس شبانه بسیار رواج داشته مراسماتی مثل عروسی ها و جشن و سرور ها در شب برگزار میشده انگار یک پیوند عمیقی بین شب و شادی ها و همدلی های انسان ها وجود داره. با این که شب به ظاهر تاریک هست اما پیوند دهنده انسان با خویشتن خویشش هست وقتی همه جا تاریک میشه و چشم ها بسته و چشم دل باز میشه به راستی میشه گفت شب زیباترین مخلوق خداوند هست.  وجود نقطه های نورانی در آسمان یک دست شب برای انسان ها خیلی چشم نواز هستش و این در درون فطرت ماست که این نوع از زیبایی رو دوست داریم وگرنه راه ها دیگه هم برای بخشیدن نور ملایم به شب ها وجود داشته. اجداد ما این زیبایی رو بسیار درک می کردند و می دونستند که نگریستن و مشاهده دری از درهای معرفت هست هر چند ما این روزها از آسمان پرستاره در شهر ها محرومیم اما راه های جایگزینی از اجداد ما به ما رسیده که میشه اون ها رو جایگزین آسمان شب کرد تا اندکی از عطش تماشای افراد کاسته بشه . تصاویری که در ادامه براتون میزارم از فستیوال های بالن آرزوها ست  که در کشور های مختلف برگزار میشه این فستویوال ها علاوه بر عمق تماشا یه خوبی دیگه هم دارند و اون دور هم جمع کردن آدم ها در آرامش شب هاست.

فستیوال بالن آرزوها در ایران

چیزی که در شهر های ما کمبودش حس میشه وجود این مراسمات شاد در سطح مکان های عمومی هست این مراسمات در حالی در کشور های دیگه برگزار میشه که ریشه و قدمت زیادی در کشور ما داره در کتاب های تاریخی اومده که یکی از مراسماتی که در چهارشنبه آخر سال برگزار میشده در عهد صفویان و در زمان شاه اسماعیل صفوی همین فستیوال بالن آرزوها بوده. مراسم این گونه بوده که مردم شهر در اطراف زاینده رود جمع می شدند و شاه و درباریان روی پل ها مستقر میشدند و بالن ها در هوا رها میشد علاوه بر اینکه آسمان شب را زیبا می کرد تلالو این بالن ها در رودخانه آرام  زاینده رود بسیار چشم نواز بود و صد البته که از بالای پل جایی که شاه و درباریان در آن مستقر بودند چشم نواز تر به نظر میرسد.

فستیوال بالن آرزوها در کدام کشور ها برگزار می شود

شاید برای شما هم جذاب باشه که بدونید فستیوال فانوس های کاغذی در کدوم یک از کشور ها و در چه زمانی برگزار میشه و علاقه مند باشید که در صورت توان در این زمان مشخص به این کشور ها سفر کنید یکی از بزرگترین و معروف ترین جشنواره فانوس های کاغذی در کشور تایلند در ماه نوامبر برگزار میشه برخلاف تصور ما این مراسم تنها جنبه تفریحی نداره و یک مراسم آئینی مذهبی برای مردم تایلند هست و در شهرهای مختلف تایلند با حضور مردم برگزار میشه.

فستیوال بالن آرزوهای تایوان هم یکی از جشنواره های باشکوه هست  این جشن در سال نو به تقویم لونار و در روز 15 این ماه برگزار می شود.

نحوه استفاده از بالن ارزوها در ویدئو زیر آموزش داده شده است.

فیلم فستیوال فانوس های کاغذی

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.