تم تولد بالماسکه

تم تولد بالماسکه یکی از تم‌های محبوب و مورد استقبال در سال‌های اخیر بوده است. این تم مناسب بزرگسالان است و معمولا در رنگ مشکی و طلایی اجرا می‌شود.


تنوع در این تم تولد بسیار بالا است و شما می‌توانید المان‌های مختلفی را برای این تم انتخاب کنید. از ظروف پذیرایی گرفته تا ریسه و بادکنک و حتی کیک تولد را می‌توانید برای این تم آماده کنید. مهم‌ترین ویژگی این تم، ماسک‌ است. افراد در این تم معمولا از ماسک‌های بالماسکه استفاده می‌کنند تا چهره آن‌ها را بپوشاند.


امروز به سراغ معرفی تم تولد بالماسکه و تاریخچه آن می‌رویم و انواع ماسک و آیتم‌های این تم را با هم بررسی می‌کنیم. اگر شما هم به دنبال برگزاری یک تولد شیک و خاص هستید، در ادامه با ما همراه باشید.


تاریخچه جشن بالماسکه

جشن بالماسکه برای اولین بارد در قرن ۱۴ام در کشور فرانسه برگزار شد. در روز عروسی چارلز ششم، شاه و همراهنش در طی مراسمی لباس جنگی سربازان را به تن کردند و با پوشاندن صورت خود با ماسک در بین مردم ظاهر شدند.


بعدها در قرن ۱۵ام، مراسم بالماسکه به یک سنت در بین ایتالیایی‌ها تبدیل شد و مهمانی‌ها و فستیوال‌های بالماسکه در بین طبقه اشراف ایتالیایی رواج پیدا کرد. پس از آن رفته رفته این جشن در اروپا گسترش پیدا کرد و امروزه جشن بالماسکه در همه جای دنیا، حتی ایران برگزار می‌شود.

انواع ماسک برای تم تولد بالماسکه


تنوع ماسک‌های بالماسکه بسیار بالا است و شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود ماسک مناسب را انتخاب کنید. برخی از ماسک‌ها تماما صورت را می‌پوشنانند و برخی دیگر تنها در ناحیه چشم قرار می‌گیرند.


جنس ماسک‌های بالماسکه عموما از پلاستیک است، اما در مدل‌های زنانه می‌توانید ماسک‌هایی که با استفاده از تور و گیپور طراحی شده اند را نیز تهیه کنید.

برخی از ماسک‌ها ساده و گروه دیگر، با لوازم تزئینی مثل پولک، مونجوق و پرهای تزئینی، تزئین شده اند.

ماسک‌های بالماسکه عموما با کمک دو روبان در دو طرف آن، پشت سر بسته می‌شوند؛ اما در برخی مدل‌ها با کمک یک میله ساده می‌توان ماسک‌ها را روی صورت قرار داد.


شما می‌توانید با کمک وسایل ساده و مقوا، ماسک‌های بالماسکه زیبایی را تزئین کنید. تنها کافیست الگوری بالماسکه را روی کاغذ بکشید و با کمک سایر وسایل آن را به آن صورتی که دوست دارید در بیاورید. در زیر الگوی چند مدل بالماسکه را نیز قرار داده ایم.


اگر تصمیم به برگزاری یک تولد با تم بالماسکه را دارید بهتر است تعداد زیادی ماسک آماده کنید. می‌توانید ماسک‌ها را در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تهیه کنید و روی میز کنار ورودی بچینید تا مهمانان به محض ورود ماسک مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

تزئین تولد با تم بالماسکه


تم بالماسکه یکی از تم‌های محبوب و لاکچری در بین بزرگسالان به حساب می‌آید. متداول‌ترین رنگ برای این تم، ترکیب مشکی و طلایی است؛ اما استفاده از رنگ سفید در کنار طلایی و تم صورتی و آبی و بنفش نیز برای تم بالماسکه مناسب است.


این تم را می‌توانید هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها اجرا کنید و در بین هر دو گروه محبوب است و محدودیتی از این نظر وجود ندارد. هنگام اجرای این تم برای آقایان معمولا از ماسک‌هایی همانند ماسک زورو استفاده می‌شود و هنگامی که این تم برای خانوم‌ها اجرا می‌شود از ماسک‌های فانتزی استفاده می‌شود.

برای اجرای این تم، معمولا از یک طرح ماسک بزرگ در بک گراند میز تولد استفاده می‌شود. همچنیم می‌توانید از پرده‌های لیزری به رنگ طلایی برای بک گراند میز تولد نیز استفاده کنید. در کنار آیتم‌های طلایی رنگی که در بک گراند میز تولد استفاده می‌کنید، چند آیتم مشکی رنگ، مثل بادکنک یا ریسه‌های مشکی استفاده کنید تا هارمونی تم شما بیشتر نمایان شود.


برای بادکنک آرایی می‌توانید از بادکنک کروم استفاده کنید و استفاده از کروم طلایی به این دلیل که براق است، زیبایی دو چندانی را به تم شما می‌رخشد. در کنار آن می‌توانید از چند بادکنک کروم مشکی نیز استفاده کنید. روبان بادکنک لیزری طلایی نیز می‌تواند بادکنک آرایی شما را جذاب کند.

بادکنک‌ها را می‌توانید به وسیله گاز هلیوم پر کنید و یک بادکنک آرایی معلق داشته باشید، همچنین می‌توانید به کمک چسب بادکنک، طاق بادکنک زیبایی طراحی کنید و یا از استند بادکنک استفاده کنید.


برای هماهنگی بیشتر می‌توانید از ظروف یکبار مصرف با طرح بالماسکه استفاده کنید؛ اگر همچین ظرفی را پیدا نکردید، پیشنهاد ما به شما پیش دستی و لیوان طلاکوب است. همچنین می‌توانید روی مقوا طرح‌های بالماسکه کوچکی را طراحی کنید و روی خلال دندان بچسبانید و در کنار میز خوراکی‌ها قرار دهید.


کیک تولد را نیز می‌توانید به صورت بالماسکه سفارش دهید. تنوع در کیک‌های تم بالماسکه بسیار بالا است و شما می‌توانید بنا به سلیقه خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید از مهمانان خود با کاپ‌ کیک‌های با طرح بالماسکه پذیرایی کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.