تم جشن چهارشنبه سوری

تم چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری یکی از جشن‌های باستانی ما ایرانیان است و هرساله در آخرین چهارشنبه سال، جشن گرفته می‌شود.


امروزه افراد از آیین سنتی چهارشنبه سوری فاصله گرفته و آتش بازی و جشن و پایکوبی در کوچه‌ها و خیابان‌ها، پریدن از روی آتش و نورافشانی آسمان جایگزین آن شده است.


امسال به توجه به شرایط ویژه کرونایی و محدودیت‌های رفت‌وآمد بهتر است که این جشن را به خانه‌ها منتقل کنیم و در خانه و کنار اعضای خانواده جشن بگیریم و در کنار یکدیگر خاطرات خوبی را بسازیم.


حال که قرار است در خانه بمانیم، می‌توانیم تزئینات بسیار زیبا و متناسب با چهارشنبه سوری برای تزئین خانه انجام دهیم و فضا را مناسب جشن چهارشنبه سوری آماده کنیم.

آیتم اصلی تم چهارشنبه سوری، آتش است و معمولا در این تم از رنگ‌های زرد و نارنجی که نمایانگر رنگ آتش هستند استفاده می‌شود.


می‌توانید میز چهارشنبه سوری طراحی کنید و خوراکی‌های مناسب چهارشنبه سوری، به خصوص آجیل شب چهارشنبه سوری، را روی آن قرار دهید و پس زمینه میز را با آیتم‌های گوناگون تزئین کنید تا یک دکور زیبا برای عکاسی داشته باشید.


در ادامه چند ایده زیبا و ساده برای تم جشن چهارشنبه سوری به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با اجرای آن‌ها بتوانید جشن چهارشنبه سوری خوب و به یادماندنی را در کنار اعضای خانواده رقم بزنید.

تزئین جشن چهارشنبه سوری


ساخت آتش

حال که نمی‌توانیم به بیرون برویم و آتش‌های بزرگی برپا کنیم و از روی آن بپریم، بهتر است آتش مصنوعی در خانه درست کنیم تا حال و هوای چهارشنبه سوری را داشته باشیم.

آتش چهارشنبه سوری


می‌توانید روی مقواهای زرد و نارنجی و قرمز، طرح‌های کوه مانندی بکشید و آن را ببرید و در نهایت دو سر آن را به یکدیگر وصل کنید.


با کنار هم قرار دادن این‌ها می‌توانید یک آتش مقوایی درست کنید. برای آن که آتش شما طبیعی‌تر به نظر برسد، می‌توانید به کمک چوب‌های خشک آن را تزئین کنید.


همچنین می‌توانید مانند تصویر بالا، پایه‌ای را به کمک هیزم ایجادکنید و کاغذ رنگی زرد و قرمز رنگ را مچاله کنید و روی آن قرار دهید و آتش مصنوعی بسازید.


یکی از ایده‌های فوق‌العاده برای آتش می‌توند استفاده از ریسه لامپ سوزنی است. ریسه‌ها را روی مقداری چوب بپیچید و آن‌ها را روشن کنید و در شب کنار یک آتش مصنوعی بنشینید.


با کمک کارتون‌های خالی و رنگ می‌توانید آتش سه بعدی همانند تصویر زیر بسازید. این کار را می‌توانید با کمک کودکان انجام دهید تا آن‌ها هم در تزئین این جشن با شما سهیم شوند.


ساخت حلقه آتش

برای آن که در این روز کودکان را در خانه سرگرم کنید می‌توانید یک حلقه آتش مصنوعی بسازید و از آن‌ها بخواهید از درون حلقه بپرند.


یک حلقه ورزشی را برداشته و دورتادو آن را کاغذ کشی به رنگ‌های زرد و قرمز و نارنجی بپیچید. حال حلقه را در دست گرفته و کمی از زمین فاصله دهید و از کودک خود بخواهید از درون حلقه عبور کند.

حلقه آتش


تزئین پس زمینه به کمک روبان و کاغذ کشی

با کمک کاغذ کشی و یا روبان‌های رنگی می‌توانید در پس زمینه میز چهارشنبه سوری، پرده دکوراتیو طراحی کنید.


دقت کنید که تم رنگی پس زمینه شما باید از میان رنگ‌های گرم انتخاب شود. ترکیب رنگ قرمز، نارنجی و زرد برای تم جشن چهارشنبه سوری بسیار مناسب است.

ساخت ریسه


به کمک کاغذ و مقواهای رنگی می‌توانید ریسه‌های بسار زیبایی برای جشن چهارشنبه سوری طراحی کنید.


طرح آتش را روی کاغذ رنگی کشیده و در سایز‌ها و رنگ‌های مختلف برش دهید. سپس با روی هم قرار دادن رنگ‌های مختلف و وصل کردن آن‌ها به یکدیگر یک ریسه آتشین زیبا درست کنید.

ریسه چهارشنبه سوری


همچنین می‌توانید به کمک کاغذ کشی همانند تصویر زیر، ریسه‌های زیبایی را طراحی کنید و روی دیوار نصب کنید.

ریسه چهارشنبه سوری


این تزئینات لزوما برای فضای داخلی خانه نیستند و می‌توانید برای تزئین بیرون خانه و ساختمان نیز استفاده کنید و حال و هوای چهارشنبه سوری را در محل زندگی خود ایجاد کنید.

ریسه چهارشنبه سوری

تزئین چهارشنبه سوری با بادکنک

بادکنک


بادکنک می‌تواند ایده‌ای فوق‌العاده، کم هزینه و راحت برای تزئین جشن چهارشنبه سوری باشد. می‌توانید بادکنک‌های رنگی(اغلب زرد و نارنجی) را به استند بادکنک وصل کنید یا از بادکنک‌های هلیومی استفاده کنید و آن‌ها را در کنار میز چهارشنبه سوری قرار دهید.


همچنین می‌توانید به کمک چسب بادکنک، آن‌ها را به دیوار و سقف آویزان کرده و تزئینی فانتزی برای چهارشنبه سوری داشته باشید.

تزئین شمع

شمع


می‌توانید به کمک چوب و مقداری کاغذ رنگی، جا شمعی‌های زیبایی به شکل آتش طراحی کنید و پس از روشن کردن شمع درون آن، یک آتش چهارشنبه سوری واقعی در مقیاس کوچک داشته باشید.

شمع
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.