تولد دوقلو‌ها را چگونه برگزار کنیم؟

تولد دوقلوها

برگزاری تولد به اندازه کافی نیازمند صرف وقت و انرژی است؛ حال تصور کنید که در یک روز برای دو نفر تدارک تولد ببینید و جشن تولد برای هردوی آن‌ها داشته باشید. این معضلی است که هرسال خانواده‌هایی که دوقلو دارند با آن سروکار دارند.


برگزاری تولد برای دو نفر، آن هم با سلیقه‌های متفاوت واقعا کار دشواری است. مهمانان بیشتر، دکور تولد متفاوت و جلب رضایت همزمان دو کودک واقعا کار دشواری است. حال تصور کنید که جنسیت کودکان نیز با هم متفاوت باشد و شما یک دوقلو دختر-پسر داشته باشید؛ همین موضوع کار را چندین برابر دشوارتر می‌کند.


برخی خانواده‌ها تصمیم می‌گیرند که دو تولد متفاوت در دو روز مختلف داشته باشند که بخشی از این مشکلات را خودبه‌خود حل می‌کند؛ اما برگزاری دو جشن هزینه‌های تولد را دوبرابر می‌کند و از طرف دیگر شما باید زمان بیشتری را برای برگزاری آن اختصاص دهید که ممکن است از عهده همه خانواده‌ها برنیاید.

در این مقاله آقای تولد می‌خواهیم به سراغ ایده‌هایی برای جشن تولد دوقلوها برویم. اگر شما هم دوقلو دارید و می‌خواهید یک تولد فوق‌العاده برای آن‌ها بگیرد، این مطلب را از دست ندهید و در ادامه با ما همراه باشید.


نکات مهم برا برگزاری تولد دوقلوها


برگزاری یک جشن تولد، قطعا از برگزاری هردوی آن‌ها بهتر، آسان‌تر و خاطره‌انگیزتر است؛ به شرط آن که بتوانید آن را به خوبی مدیریت کنید و سلیقه‌ی هر دو کودک را در آن دخیل کنید.


نگرانی‌ای بابت تم تولد نداشته باشید. بسیاری از تم‌ها برای تولد دوقلوها وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. همچنین می‌توانید هر دو تم دلخواهی را با هم ترکیب کنید و یک تولد دوقلویی جذاب داشته باشید. هرچه بچه‌ها بزرگتر می‌شوند، سلیقه‌های متفاوتی را خواهند داشت؛ با این وجود شما همچنان می‌توانید با خلاقیت خود و احترام همزمان به سلیقه هردو، یک جشن تولد دوقلویی داشته باشید.


برای آن که جشن تولد برای هردو کودک جذابیت داشته باشد، از رنگ‌های مورد علاقه هرکدام در تم استفاده کنید. معمولا وقتی بچه‌ها کوچک هستند، از ترکیب رنگ آبی و صورتی می‌توان استفاده کرد و یک تم جذاب داشت؛ اما هرچه کودکان بزرگتر می‌شوند، سلیقه‌های متفاوتی خواهند داشت و بهتر است رنگ تم تولد را مطابق با سلیقه آن‌ها اجرا کنید.


برای جشن تولد دوقلوها سعی کنید به جای یک کیک بزرگ، از دو کیک استفاده کنید و هر یک از کودکان کیک مخصوص به خود را داشته باشد. می‌توانید از یک کیک ترکیبی که مطابق با سلیقه‌ی هردو آن‌ها نیز باشد استفاده کنید.

توجه داشته باشید که «تولدت مبارک» را دو بار بخوانید و هر بار، هر کودک شمع را فوت کند و او را تشویق کنید تا اینگونه حس استقلال را در کودک زنده کنید و به او نشان دهید که به سلیقه‌ی هردوی آن‌ها اهمیت می‌دهید.


در جشن تولد دوقلوها شما نیاز به دو میز دسر و خوراکی‌ها نخواهید داشت. به جای آن از یک میز استفاده کنید و سعی کنید خوراکی‌ها و تنقلاتی را انتخاب کنید که هردوی آن‌ها دوست دارند و به گونه‌ای سلیقه‌ی هردو را در برگیرد.

حتما دو صندلی و جایگاه نشستن متفاوت برای کودکان فراهم کنید و از یک صندلی به هیچ عنوان استفاده نکنید؛ این کار نه تنها حس حسادت را در کودکان برمی‌انگیزد، بلکه عکس گرفتن همزمان از هر دو کودک را دشوار می‌کند.


تم تولد دوقلوها

در ادامه چند تم تولد معروف برای جشن تولد دوقلوها را معرفی می‌کنیم. می‌توانید از این تم‌ها برای تولد کودکانتان ایده بگیرد. همچنین توجه داشته باشید که می‌توانید هر دو تم مورد علاقه کودکانتان را با هم استفاده کنید و یک تم جدید به وجود آورید؛ پس خودتان را تنها محدود به این حالت‌ها نکنید.


تم صورتی، آبی

این تم که به عنوان تم پرنس و پرنسس نیز شناخته می‌‌شود، یکی از تم‌های مناسب برای جشن تولد دوقلو‌های دختر-پسر است. در این تم از دو رنگ آبی و صورتی استفاده می‌شود و می‌توانید بادکنک لاتکس را برای این تم استفاده کنید و به کمک آن ها طاق بادکنکی بسازید.

تم تولد دوقلوها


همچنین می‌توانید از سیبیل چسبی برای پسرها و از پاپیون یا تاج صورتی برای دخترها استفاده کنید و مهمانان خود را نیز با تم تولد هماهنگ کنید و جذابیت بیشتری به تولد ببخشید.

تم میکی و ماینی موس


میکی و ماینی دو شخصیت مطرح در دنیای دیزنی هستند که می‌توانید از آن‌ها برای تم تولد استفاده کنید. تم رنگی این جشن قرمز و مشکی است و می‌توانید بادکنک‌آرایی قرمز در کنار بادکنک کروم مشکی داشته باشید تا جذابیت جشن شما بیشتر شود.

تم تولد دوقلوها


تم تنیکربل و پیتر پن


این دو شخصیت نیز یکی از شخصیت های معروف کارتون‌ها به شمار می‌رود که در صورت علاقه کودک شام به آن، می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای تولد دوقلوها باشد. این تم سبزرنگ است و از آیتم‌های مربوط به این انیمیشن در آن استفاده می‌شود.


تم ابرقهرمان‌ها


خوشبختانه در سال‌های اخیر توجه زیادی به شخصیت‌های ابرقهرمان زن شده است و ابرقهرمان‌ّ دیگه مربوط به پسربچه‌ها نیست. تم ابرقهرمان می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای جشن تولد دوقلوها، چه هم جنسیت چه با جنسیت متفاوت، باشد.
هر یک از کودکان یکی از شخصیت‌ها ابرقهرمان را انتخاب کرده و تم ترکیبی از این دو ابرقهرمان خواهد بود.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.