ساخت ریسه تولد

ریسه تولد

یکی از آیتم‌های همیشگی جشن تولد از گذشته تا کنون، ریسه تولد است. کمتر تولد و تزئین و تم تولدی را می‌توان دید که در آن از ریسه تولد استفاده نشده باشد. تنوع ریسه‌های تولد بسیار بالاست.


در گذشته ریسه‌های تولد تنها شامل ریسه‌های کاغذی و رنگی می‌شود و بعدتر، ریسه‌هایی با نوشته‌های تولد مبارک که تحت عنوان ریسه هپی شناخته می‌شود به جمع ریسه‌های تولد اضافه شد.


امروزه تنوع ریسه‌ها بسیار زیاد شده است و شما می‌توانید یک ریسه مناسب و مطابق با تم تولد خود داشته باشید؛ همچنین می‌توانید برای تزئین تولد و مهمانی‌های خود، ریسه بسازید. در این مطلب از آقای تولد می‌خواهیم به سراغ ایده‌های ساخت ریسه تولد برویم.


ریسه‌های کاغذی


ساده‌ترین نوع ریسه‌ای که می‌توانید در خانه بسازید، ریسه‌های کاغذی اند. این ریسه‌ها را می‌توانید در اشکال هندسی مختلف تهیه کنید و برای تزئین استفاده کنید.


از مقوا یا کاغذ رنگی برای ساخت این ریسه‌ها استفاده کنید و شکل هندسی مورد نظر خود را در ابعاد یکسان روی کاغذ رنگی بکشید و سپس به کمک نخ، طناب نازک یا حتی روبان بادکنک آن‌ها را به یکدیگر متصل کنید.


علاوه بر اشکال هندسی، می‌توانید از الگو‌های آماده ریسه نیز استفاده کنید. در زیر یک نمونه الگوی آماده ریسه را برای شما آماده کرده‌ایم. می‌توانید این الگو‌ها را روی کاغذ چاپ کرده و پس از برش، همانند مرحله قبل به یکدیگر متصل کنید.

می‌توانید این ریسه‌ها را به حالت عمودی به یکدیگر متصل کنید و به جای بک گراند و پرده لیزری از آن استفاده کنید.

ریسه تولد


برای ساخت این ریسه‌ها، لزوما نباید از اشکال هندسی استفاده کنید. می‌توانید هر طرحی که دوست دارید را روی کاغذ برش دهید. به عنوان مثال ریسه شام می‌تواند به شکل کلاه تولد باشد. در زیر چند نمونه از طرح‌هایی که برای ریسه تولد استفاده می‌شود را به عنوان نمونه نشان می‌دهیم که بتوانید از آن‌ها ایده بگیرید.


ریسه پارچه‌ای و نمدی


برای آن که ریسه تولد شما ماندگاری بیشتری داشته باشید و به راحتی خراب نشود، می‌توانید به جای استفاده از کاغذ، از پارچه استفاده کنید و طرح‌های ریسه را روی پارچه در آورده و سپس آن را بدوزید.

ریسه تولد


مقاومت این ریسه‌ها بیشتر است و قابل شستشو می‌باشند؛ از همین رو می‌توان از آن برای تزئین مهد کودک یا خانه نیز استفاهد کرد.


با کمک نمد نیز می‌توانید ایده‌های خلاقانه‌ای برای ساخت ریسه اجرا کنید و این بار طرح‌های ریسه خود را روی پارچه‌های نمدی برش دهید.


ریسه آبشاری


یکی دیگر از ریسه‌های معروف تولد که از گذشته نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، ریسه آبشاری است. این ریسه از اتصال چندین نوار کاغذی به هم درست می‌شود و جلوه زیبایی به جشن تولد شما می‌بخشد.

ریسه تولد


ساخت این ریسه‌ها بسیار راحت بوده و شما می‌توانید در مدت زمانی کم آن‌ها را در خانه بسازید. در زیر آموزش ساخت این نوع ریسه را قرار داده‌ایم.

آموزش ساخت ریسه تولد


ریسه به شکل حیوانات


می‌توانید از طرح حیوانات نیز برای ساخت ریسه استفاده کنید. تزئین و ساخت این ریسه‌ها مدت زمان بیشتری طول می‌کشد، اما نتیجه نهایی ارزش آن را دارد.


علاوه بر طرح حیوانات، می‌توانید هر طرح مطابق با تم تولد خود را برش داده و با آن یک ریسه تولد زیبا و هماهنگ با تم بسازید.


ریسه تعیین جنسیت


جشن تعیین جنسیت نیز یکی از جشن‌هایی است که این سال‌ها طرفداران زیادی پیدا کرده است و شما می‌توانید برای تزئین این جشن در کنار بادکنک تعیین جنسیت، از ریسه‌های خاص و مختص به خود استفاده کنید. می‌توانید از المان‌هایی مثل لباس نوزاد، شیشه شیر و … برای ساخت ریسه جشن تعیین جنسیت استفاده کنید.


ریسه تولد هپی


یکی از متداول‌ترین روش‌های ساخت ریسه تولد، ساخت حروف Happy Birthday روی کاغذ یا مقوا و وصل کردن آن‌ها به یکدیگر است. این ریسه‌ها به اسم ریسه هپی معروف اند.


علاوه بر این، می‌توانید با روشی ساده‌تر اما خلاقانه، یک ریسه هپی بسیار زیبا بسازد. یک طناب یا روبان بادکنک را به دیوار آویزان کنید و سپس روی کاغذ‌های رنگی کوچک حروف Happy Birthday را نوشته با کمک گیره چوبی آن را به نخ متصل کنید.

ریسه تولد


ریسه حلقه‌ای


این نوع از ریسه نیز بسیار معروف است. با کمک کاغذ رنگی نوار‌های باریک و یک اندازه به تعداد زیاد ببرید. سپس نوار را به شکل دایره درآورده و به هم متصل کنید. برای اتصال نوار دوم، نوار باریک را از میان نوار اول رد کرده و سپس بچسبانید.


این کار را ادامه دهید تا تمام نوارهای کاغذی شما تمام شده و به سایز ریسه دلخواه برسید. می‌توانید این ریسه را به صورت افقی وصل کرده یا به صورت عمودی آویزان کرده از آن به عنوان پرده بک گراند استفاده کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.