ساخت کلاه تولد با مقوای رنگی

ساخت کلاه تولد

کلاه تولد یکی از آیتم‌های پر طرفدار جشن‌های تولد است و از زمان‌های قدیم تا به امروز، این کلاه به سر اون کسی که تولدش بوده میرفت.


اگر نگاهی به آلبوم عکس‌های قدیمی بندازید، می‌بینید که این کلاه در گذشته خیلی ساده بوده و به شکل مخروطی شکل در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف وجود داشته و به اسم «کلاه بوقی» شناخته می‌شد.


امروزه تنوع کلاه تولد بسیار زیاد است از کلاه بوقی‌های قدیمی در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف گرفته تا کلاه‌هایی به شکل تاج و طرح‌های حیوانات را می‌توانید از فروشگاه‌‌های لوازم تولد تهیه کنید.


کلاه تولد را خود می‌توانید با کمک مقوا و کاغذ‌های رنگی بسازید و با ابزار مختلف مثل روبان، کاغذ رنگی، نخ و کاموا و … تزئین کنید.


با کمک خلاقیت و با استفاده از وسایل ساده که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود، می‌توانید کلاه‌های تولد زیبایی خلق کنید و در جشن تولد از آن استفاده کنید.


می‌توانید از کودکان برای ساخت کلاه تولد کمک بگیرید و با مشارکت هم کلاه‌های زیبایی بسازید و تزئین کنید.


امروز به سراغ ایده‌های ساده برای ساخت کلاه تولد می‌رویم. می‌توانید این کلاه‌ها را برای تولد بسازید و عکس‌های زیبایی خلق کنید.

کلاه تولد


ایده‌های ساخت کلاه تولد با مقوای رنگی


برای ساخت کلاه مخروطی شکل، قبل از هر چیزی به الگوی مشخص نیاز دارید. تصویر زیر را می‌توانید در ابعاد بزرگ چاپ کنید و روی مقواهای رنگی بکشید و از آن به عنوان الگوی کلاه تولد استفاده کنید.

الگوی کلاه تولد


در ادامه ایده‌هایی برای ساخت کلاه تولد را بیان می‌کنیم. توجه داشته باشید که این موارد صرفا برای ایده گرفتن هستند و شما می‌توانید کلاه خود را هرگونه که دوست دارید و با توجه به تم تولد و سلیقه و گروه سنی مخاطب تزئین کنید.

ساخت کلاه تولد


تزئین کلاه با کاغذ رنگی


می‌توانید کلاه‌های مخروطی شکل را در رنگ‌های مختلف بسازید و در نهایت با استفاده از کاغذ رنگی طرح‌های مختلفی را روی آن بچسبانید.

تزئین کلاه با کاغذ رنگی


قرار دادن عدد روی کلاه


یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید برای تزئین کلاه تولد انجام دهید، قرار دادن سن متولد روی کلاه است.


این ایده معمولا برای کودکان مناسب‌تر است. می‌توانید سن متولد را با کاغذ رنگی روی کلاه بچسبانید؛ همچنین می‌توانید از طرح‌های برجسته برای چسباندن عدد روی کلاه استفاده کنید.

کلاه تولد

تزئین کلاه با توپک‌های کاموایی


برای این کار کافیست در ابتدا تعدادی توپک با کاموا تهیه کنید و آن‌ها را روی لبه‌های کلاه بچسبانید و کلاه تولد توپکی بسازید.


به هماهنگی رنگ مقوا و توپک‌ها با تم تولد نیز توجه داشته‌ باشید تا کلاه شما در کنار دیگر تزئینات تولد زیباتر به نظر آید.

کلاه تولد توپکی


تزئین کلاه به کمک روبان‌های رنگی


تقریبا در هر خانه‌ای روبان یافت می‌شود. یکی از کارهای بسیار زیبا و کم هزینه‌ای که برای تزئین کلاه تولد می‌توانید انجام دهید، تزئین آن با روبان‌های رنگی است.

ساخت کلاه تولد


تزئین کلاه به شکل حیوانات


یک ایده‌ی فوق العاده برای تزئین کلاه تولد کودکان، تزئین آن به شکل حیوانات مختلف است. به کمک مقوا‌ و کاغذ‌های رنگی می‌توانید روی کلاه چشم، گوش و دهن قرار دهید و کلاه تولد را به شکل حیوان مورد علاقه کودکان تزئين کنید.

کلاه تولد به شکل خرگوش
کلاه تولد به شکل حیوان


ساخت کلاه تولد به شکل تاج


یکی از ایده‌هایی که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است، کلاه‌های تولد به شکل تاج است. می‌توانید این کلاه‌ها را به کمک مقوا بسازید و با کمک وسایل مختلف آن‌ها را تزئین کنید و یک تاج تولد زیبا را تهیه کنید.

تاج تولد


ساخت ریسه به کمک کلاه تولد


کلاه تولد تنها برای بر سر گذاشتن نیست. یک ایده‌ی خلاقانه‌ای که می‌توانید با استفاده از کلاه تولد انجام دهید، وصل کردن تعداد زیادی از کلاه‌های کوچک به یکدیگر و ساخت یک ریسه تولد زیباست.


چند کلاه تولد در سایز کوچک بسازید و آن‌ها را با کمک هریک از روش‌های بالا تزئین کنید. سپس به کمک نخ یا روبان کلاه‌ها را به یکدیگر متصل کنید و یک ریسه تولد زیبا و خلاقانه درست کنید.

ریسه تولد


در نهایت باید توجه داشته باشید که هیچ محدودیتی برای ساخت کلاه تولد وجود ندارد و ایده‌های بالا تنها برای نمونه بیان شده اند.


شما می‌توانید به کمک وسایلی که در خانه دارید و با ذوق و خلاقیت خودتان، کلاه‌های تولد زیبایی را بسازید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.