شمع آرایی تولد

جشن تولد یکی از جشن‌های مهم برای هر فردی است و معمولا افراد علاقه به جشن گرفتن این روز در کنار خانواده و دوستان دارند.


فراهم کردن تدارکات جشن تولد، یکی از اقدامات مهمی است که قبل از روز جشن باید انجام دهید تا جشنی بدون نقص و به یادماندنی داشته باشید.


تزئین تولد، تهیه کلاه تولد، دعوت مهمانان، سفارش کیک و … معمولا جزو کارهایی است که افراد از قبل برای آن برنامه ریزی دارند؛ در این بین چیزی که معمولا افراد به آن توجه خاصی ندارند، شمع تولد است.


معمولا افراد برای انتخاب شمع وقت زیادی صرف نمی‌کنند و هنگام تحویل گرفتن کیک از شیرینی فروشی‌ها، دم دست‌ترین شمعی که در آن جا می‌بینند را انتخاب می‌کنند.


انتخاب شمع مناسب نیز به اندازه سایر تزئینات جشن تولد اهمیت دارد و اگر شمع مناسب با کیک و تم تولد خود انتخاب کنید، زیبایی بیشتری به کیک شما خواهد داد و هنگام عکاسی با کیک، عکس‌های زیباتری خواهید داشت.


امروزه شمع‌ تولد از تنوع بسیار بالایی برخوردار اند و دیگر همچون سابق محدود به شمع‌های میله‌ای و عدد نمی‌شوند؛ چه خوب که برای انتخاب شمع تولد هم، همچون سایر تزئینات تولد، دقت زیادی به خرج دهیم.


در ادامه می‌خواهیم درباره شمع‌های تولد و تنوع آن‌ها و نکات انتخاب شمع مناسب با کیک صحبت کنیم. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که همچنان از شمع عدد برای تولد‌ها استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنم که این مقاله را از دست ندهید.


شمع آرایی تولد


تا حالا از گل آرایی و بادکنک آرایی برای جشن‌ تولد صحبت کردیم و معمولا افراد تا اسمی از تزئینات جشن تولد به میان می‌آید به یاد بادکنک آرایی و تزئین با ریسه می‌افتند؛ اما کمتر کسی به شمع آرایی جشن تولد فکر می‌کند.


شمع آرایی تولد اصطلاحی است که در ابتدا ممکن است ناآشنا و عجیب به نظر برسد، اما مفهوم پیچیده‌ای نیست.
شمع آرایی تولد می‌تواند شامل دیزاین محیط با شمع باشد تا انتخاب شمع مناسب برای کیک تولد. همه این‌ها بخشی از شمع‌ آرایی تولد به حساب می‌آیند.


اگر مهمانی جشن تولد بزرگ و باشکوهی دارید، بهتر است در کنار دیگر تزئیناتی که برای جشن تولد استفاده می‌کنید، از شمع نیز استفاده کنید.

شمع آرایی


می‌توانید از شمع‌های میله‌ای بزرگ روی میز‌های پذیرایی استفاده کنید و فضایی شاعرانه ایجاد کنید.


علاوه بر این می‌توانید از شمع‌های کوچک یا شمع وارمر برای تزئین میز تولد استفاده کنید و فضایی را بزای قرار دادن کیک ایجاد کنید.


علاوه بر همه این‌ها، همه ما از کودکی به یاد داریم که روی کیک تولدمان یک شمع قرار می‌گرفت و با فوت کردن شمع آرزو می‌کردیم.

حتی شمع کیک تولد نیز می‌تواند جزوی از شمع‌ آرایی تولد به حساب بیاید؛ به شرط آن که در انتخاب آن دقت کنیم.


تنوع شمع‌های تولد این سال‌ها بسیار زیاد شده است. از شمع‌های مخصوص کودکان گرفته تا شمع‌هایی مناسب تولد بزرگسالان. شمع‌های فانتزی زیادی نیز وجود دارد که می‌توانید طبق تم تولد خود انتخاب کنید.


در ادامه انواع شمع تولد را معرفی می‌کنیم تا شما بتوانید شمع مناسب کیک تولد خود را راحت‌تر انتخای کنید.


انواع شمع تولد


شمع عددی

شمع عددی


شمع عددی یکی از متداول‌ترین شمع‌های تولد است که از گذشته برای کیک تولد استفاده می‌شود. این شمع‌ها برای همه ارقام موجود می‌باشند و شما می‌توانید با توجه به سن متولد، آن ها را برای تولد انتخاب کنید.


شمع عددی در رنگ‌های مختلف و عمدتا در سه طرح اکلیلی، مخملی و قلبی موجود می‌باشد و شما می‌توانید با توجه به رنگ کیک تولد، شمع مناسب را انتخاب کنید.


شمع میله‌ای

شمع میله‌ای یکی دیگر از انواع شمع است که در قدیم نیز برای تولد استفاده می‌شود. این شمع‌ها بسیار ساده بوده و در رنگ‌های مختلف موجود می‌باشند.


می‌توانید به تعداد سن متولد از این شمع روی کیک قرار دهید و از آن جایی که هرچه روی کیک شمع بیشتری قرار گیرد، زیبایی آن بیشتر می‌شد، معمولا برای تولدهایی که سن فرد در آن زیاد است مناسب است.

شمع فانتزی

شمع فانتزی


شمع‌های فانتزی از آن دسته شمع‌هایی است که امروزه طرفداران زیادی دارد. شمع فانتزی در طرح‌های مختلف موجود می‌باشد و شما می‌توانید با توجه به تم تولد خود، شمع مناسب را انتخاب کنید.


متداول‌ترین شمع‌های فانتزی می‌توان به شمع‌های اموجی، شمع سبیل و شمع بستنی نام برد.


علاوه بر این‌ها، در خانه نیز می‌توانید به کمک پارافین خودتان شمع فانتزی تهیه کنید. تنها کافیست از یک قالب کیک فانتزی با توجه به سلیقه خود استفاده کنید و پارافین آب شده را درون قالب بریزید.

ساخت شمع فانتزی


شمع هپی


شمع هپی نیز در سال‌های اخیر بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مجموعه شمع، حروف عبارت HAPPY BIRTHDAY به صورت جداگانه وجود دارد و شما باید آن‌ها را روی کیک کنار هم قرار دهید.


شمع مولتی استایل

نسل جدید شمع‌های تولد که در سال‌های اخیر روانه بازار شده اند، شمع‌های مولتی استایل هستند. سایر شمع‌های تولد با کمک پارافین ساخته می‌شوند و هنگام روشن شدن شمع ممکن است که بخشی از پارافین ذوب شده روی کیک بریزد؛ از طرف دیگر دود حاصل از سوختن این پارافین برای انسان مضر است.


نسل جدید شمع‌ها با اسم شمع مولتی استایل یا شمع طلقی، دیگر مشکل شمع‌های پارافینی را ندارد. جنس این شمع‌ها مولتی است و در بالای آن قسمتی از جنس پلکسی قرار دارد که قابل اشتعال است و تقریبا نزدیک ۵ دقیقه قادر به سوختن است.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.