شمع رنگی سوز (شعله رنگی) چیست؟

شمع رنگی سوز

شمع تولد یکی از آن آیتم‌هایی است که در ابتدا شاید ساده به نظر برسد، اما می‌تواند زیبایی دو چندانی را به کیک شما ببخشد. در گذشته اغلب از شمع‌های ساده و شمع میله‌ای برای تولد استفاده می‌شد، اما امروزه تنوع شمع‌های تولد بسیار بالا رفته و می‌توانید انواع شمع را در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تهیه کنید.


شمع رنگی سوز یکی از آن شمع‌هایی است که اخیرا می‌توانید آن را در فروشگاه‌های لوازم تولد پیدا کنید و مهمانان خود را با آن شگفت‌زده کنید. ساختار شیمیایی این شمع با شمع‌های دیگر به طور کلی متفاوت است و باعث می‌شود که شعله شمع با رنگ‌های متفاوتی بسوزد.


شاید اغلب افراد همچنان با این شمع آشنایی نداشته باشند و شناخت درستی از آن نداشته باشند؛ به همین دلیل مقاله امروز آقای تولد را به معرفی شمع رنگی سوز اختصاص داده‌ایم. به کمک این شمع می‌توانید مهمانان خود را غافلگیر کنید.

شمع رنگی سوز


شمع رنگی سوز چیست؟


یکی از نو آوری‌هایی که در چند سال اخیر در صنعت شمع‌ سازی اتفاق افتاده است، شمع‌های رنگی سوز یا شعله رنگی هستند. این شمع‌ها همانطور که از نام آن پیداست، هنگام روشن شدن شعله آن با رنگ‌های متفاوت می‌سوزد.


همانطور که میدانید، در حالت عادی شعله شمع به رنگ زرد است؛ اما در شمع‌های رنگی سوز شما می‌توانید شعله‌هایی به رنگ‌های دیگر، مثل قرمز، بنفش، آبی و سبز را نیز مشاهده کنید.


ساختار شیمیایی به کار رفته در این شمع‌ها، کاملا متفاوت با شمع‌های دیگر است و با کمک رنگ‌ دانه‌های به کار رفته در این شمع‌ها و واکنش‌های شیمیایی که هنگام سوختن آن انجام می‌شود، رنگ شعله تغییر می‌کند.

شمع رنگی سوز


مزیت شمع‌های رنگی سوز نسبت به شمع‌های معمولی چیست؟


شمع‌های رنگی سوز از آن‌ جایی که شعله‌های رنگی دارند و رنگ شعله آن با شمع‌های معمولی که به زرد رنگ می‌سوزند متفاوت است؛ گزینه مناسبی برای مهمانی‌ها و جشن‌های تولد به حساب می‌آید و می‌توانید با کمک شمع شعله رنگی تنوع ایجاد کنید.

علاوه‌ بر این؛ یکی از مزیت‌های شمع رنگی سوز(شعله رنگی) ایجاد دود کمتر هنگام سوختن است؛ از این رو برای افرادی که بیماری‌های تنفسی دارند یا کودکان مناسب‌تر است و می‌توانید با خیال راحت این شمع‌ها را در فضای بسته نیز روشن کنید.


همچنین این شمع‌ها مدت زمان بیشتری نسبت به شمع‌های معمولی می‌سوزند و اگر از برند‌های معتبر شمع رنگی سوز استفاده کنید، اشک کمتری را تولید می‌کنند و خیال شما بابت ریختن پارافین شمع روی کیک نیز راحت می‌شود.


نکات مهم در هنگام استفاده از شمع رنگی سوز چیست؟


شمع رنگی سوز دقیقا شبیه شمع‌های معمولی عمل می‌کند و شما می‌توانید به راحتی آن را روی کیک قرار دهید و با کمک فندک یا کبریت روشن کنید. برای آن که رنگ شعله بهتر و زیباتر دیده شود، بهتر است که هنگام روشن کردن شمع، چراغ‌ها را خاموش کنید و شمع را در محیطی تاریک روشن کنید.


معمولا شمع‌های رنگی در بسته‌بندی‌های چندتایی با رنگ‌های متفاوت تهیه می‌شود و شما می‌توانید رنگ‌های مختلف آن را روی شمع قرار دهید. رنگ شعله دقیقا مطابق با رنگ بدنه شمع است. بهتر است که شمع‌های با رنگ متفاوت را روی کیک قرار داده و تا تنوع رنگ نیز بالا رود کیک شما زیباتر دیده شود.

شمع رنگی سوز

انواع شمع رنگی سوز


اگرچه اغلب شمع‌های رنگی سوز به صورت شمع میله‌ای و روکیکی طراحی می‌شود، اما می‌توان شمع‌های رنگی سوز وارمر و فانتزی را نیز تهیه کنید. شمع رنگی سوز وارمر می‌تواند گزینه مناسبی برای تزئین میز برای جشن تولد، نامزدی و عروسی و ولنتاین باشد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.