لوازم نور افشانی چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری یکی از جشن‌های اصیل ایرانی است که از گذشته‌ها تا کنون در ایران جشن گرفته می‌شود. آخرین چهارشنبه هر سال را افراد در کنار هم به خیابان‌ها آمده و با روشن کردن آتشی بزرگ، دور هم جمع می‌شوند.


مراسم چهارشنبه سوری در این سال‌ها تفاوت‌های زیادی با شکل سنتی آن پیدا کرده است و بیشتر به مراسم‌های آتش بازی و نور افشانی شباهت دارد.


متاسفانه استفاده از لوازم آتش بازی و نور افشانی خطرناک و غیر استاندارد در سال‌های اخیر، حوادث وحشتناک و جبران ناپذیری را رغم زده و زندگی را به کام خیلی از خانواده‌ها تلخ کرده است.


از آنجایی که اکنون در بیشتر نقاط کشور جشن چهارشنبه سوری به شیوه سنتی آن برگزار نمی‌شود و اکثر افراد از لوازم نور افشانی و آتش بازی استفاده می‌کنند، نکته حائز اهمیت این است که از لوازم استاندارد و مناسب استفاده کنیم.


یکی دیگر از مواردی که در شب چهارشنبه سوری باید به آن توجه کنیم، استفاده صحیح از لوازم آتش بازی است. در برخی موارد حتی با وجود استاندارد بودن لوازم آتش بازی و نور افشانی، باز هم حادثه رخ می‌دهد؛ زیرا افراد از آن به شیوه صحیح استفاده نکردند و رو به کارهای نامتعارف آورده اند.


در برخی از موارد نیز، وسیله مورد استفاده مناسب فضا و مکان نبوده و باعث بروز حوادثی جبران ناپذیر شده است.


لوازم نور افشانی چهارشنبه سوری


آبشار


یکی از انواع لوازمی که در شب چهارشنبه سوری می‌توانید آن را به وفور در خیابان‌ها ببینید، آبشار است. آبشار در دو نوع سرد و گرم وجود دارد که برای چهارشنبه سوری نوع گرم آن معمولا استفاده می‌شود.

آبشارها بسته به ارتفاع و مدت زمانی که روشن می‌مانند انواع مختلفی دارند و شما می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید.


آبشار یکی از انواع بی خطر لوازم آتش بازی به حساب می‌آید اما باید توجه داشته باشید که آبشار را در مکانی روشن کنید که افراد در نزدیکی آن حضور نداشته باشند.


یکی از اشتاهات رایجی که در استفاده از آبشار رخ می‌دهد، پرتاب آبشار درون آتش است. به هیچ عنوان آبشارها را، چه قبل انفجار و چه بعد آن، درون آتش پرتاب نکنید.


ترقه


از متداول‌ترین لوازم آتش بازی چهارشنبه سوری ترقه‌ها هستند. ترقه نیز نوعی وسیله آتش بازی تقریبا بی‌خطر است و انفجار چندانی ندارد و تنها تولید صدا می‌کند.


هنگام استفاده از ترقه باید مراقب باشید تا قبل از پرتاب آن توی دست منفجر نشود. ترقه را به هیچ عنوان درون آتش پرتاب نکنید.


یک شوخی خطرناک که برخی از افراد در این شب انجام می‌دهند، پرتاب ترقه زیر پای رهگذران و افراد دیگر است. این یک عمل خطرناک است و علاوه بر اینکه باعث آزار افراد دیگر می‌شود، ممکن است باعث بروز حادثه نیز شود.

فشفشه


فشفشه


استفاده از فشفشه‌های تولد در شب چهارشنبه سوری ایده‌ای مناسب برای کودکان و خردسالان است. این فشفشه‌ها بی خطر بوده و هیچ خطری کودک شما را تهدید نمی‌کند.


با استفاده از فشفشه می‌توانید تصاویر زیبا نیز از شب چهارشنبه سوری به یادگار ثبت کنید.

کهکشان


کهکشان


یکی دیگر از انواع لوازم آتش بازی که در چهارشنبه سوری استفاده می‌شود، کهکشان‌ها هستند. کهکشان جزو لوازم نور افشانی هوایی است و پس از انفجار، طرح‌های زیبایی را با نور در آسمان پدید می‌آورد.


از نمونه‌های مشابه آن که بیشتر در چهارشنبه سوری مورد استفاده قرار می‌گیرد، منورها هستند. منورها نیز همانند کهکشان‌ها با منفجر شدن طرح‌های زیبایی را در آسمان به وجود میاورند اما ارتفاع پرتاب آن کمتر است.


هنگام استفاده از منور دقت داشته باشید تا سر منور را به سمت افراد نگیرید و همواره به بالا شلیک کنید.


بالون‌های آرزو


یکی دیگر از انواع لوازم آتش بازی چهارشنبه سوری که در سال‌های اخیر استفاده از آن رایج شده است، بالون‌های آرزو هستند.


عملکرد این بالون‌ها مشابه بالون‌های واقعی است با این تفوت که سایز آن‌ها بسیار کوچکتر است. در انتهای شب چهارشنبه سوری با نگاهی به آسمان تعداد بسیار زیادی از این بالون‌ها را خواهید دید که منظره‌ای زیبا و رویایی را به وجود میاورند.


توجه داشته باشید که به پرواز در آوردن بالون‌ها در فضاهای کوچک و یا مراکز پر جمعیت ممکن است خطر آفرین باشد، زیرا با سقوط بالون روی درخت‌ها و … آتش سوزی‌های شدیدی رخ خواهد داد.


چهارشنبه سوری یکی از جشن‌های باستانی ایرانیان است که این سال‌ها دچار تغییرات زیادی شده است. استفاده از ابزار آتش بازی و نور افشانی در این شب بسیار متداول است. توجه داشته باشید که حتما نکات ایمنی را در این شب رعایت کنید و از لوازم استاندارد استفاده کنید و از انجام‌های غیرمتعارف بپرهیزید تا این جشن به خوبی و خوشی برای همگان برگزار شود.


فروشگاه اینترنتی آقای تولد، انواع لوازم آتش بازی و نور افشانی را به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‌دهد و این اطمینان را به شما می‌دهد که همگی استاندارد هستند و در صورت استفاده درست، خطری شما را تهدید نخواهد کرد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.