معرفی انواع بادکنک های جشن و تولد

سلام د.وستای خوبم بعد مدتی سکوت دوباره برگشتیم با مطالب جذاب و کاربردی برای اینکه دیزاین بهتری برای جشن تولد و سایر مراسمات مانند جشن عقد و عروسی ، حنابندان و غیره و غیره داشته باشیم بهتر هست که انواع بادکنک های موجود در بازار رو بشناسیم تا بهترین انتخاب و بهترین ترکیب رو داشته باشیم . برای این نوشته بسیار هبجان زده ام و امیدوارم که به کار شما عزیزان هم بیاد و بتونید با استفاده از مطالب این مقاله جشن با شکوه تری برگزار کنید.

می توان به طور کلی بادکنک ها را به دو ذسته فویلی و لاتکسی تقسیم بندی کرد :

هر دسته بادکنک هم دارای انواع مختلفی هستند و چندین زیر دسته  خواهند داشت.

بادکنک فویلی :

ویژگی مثبت بادکنک های فویلی نسبت به بادکنک لاتکس این است که می توان هر طرحی را روی بادکنک های فویلی چاپ کرد همین طور می توان آن را در اشکال مختلف ساخت در صورتی که این قضیه در مورد بادکنک های لاتکسی صادق نیست. در مورد ماندگاری هم ، ماندگاری بادکنک های فویلی نسبت به بادکنک لاتکس بسیار بیشتر است و می توان آن را چند مرتبه استفاده کرد و از این لحاظ به صرفه می باشد. بادکنک های فویلی انواع مختلفی دارند مهم ترین انواع آن را در زیر مشاهده می کنید.

  • بادکنک فویلی عددی : از بادکنک های فویلی عددی در کنار و یا به جای شمع تولد برای نشان دادن سن تولد استفاده می شود. و در رنگ های متنوع تولید می شود
  • بادکنک فویلی حروف : از بادکنک های فویلی حروف برای نشان دادن حرف اول نام عروس و داماد و یا کسی که متولد شده است و یا از ترکیب حروف برایایجاد  کلماتی مانند happy birthday ، i love you و غیره استفاده می شود

  • شخصیت های کارتونی : شخصیت های کارتنی اغلب مورد استقبال رده سنی کودکان هستند و دارای نقش شخصیت های محبوب کودکان اند

    اشکال پر کاربرد : اشکال پر کاربرد مانند قلب و سیبیل  و غیره که در جشن های ولنتاین مورد استفاده قرار می گیرد.
  • چاپدار ( برند ، شرکت ، اسم ) : برخی از برند ها و یا شرکت ها به خصوص در نمایشگاه برای چاپ برند خود و نام خود از بادکنک های فویلی به طور اختصاصی استفاده می کنند برای حشن تولد و عروسی هم می توان به صورت اختصاصی نام فرد متولد شده و یا عروس و داماد را چاپ نمود.

بادکنک های لاتکس :

بادکنک های لاتکس هم از تنوع بالایی برخوردارند در صورتی که دید عموم چیز دیگری است.

بادکنک ساده :

بادکنک های لاتکس ساده هم دو نوع براق و مات دارند و نوع دیگر آن ها یادکنک های شفاف است. در زیر عکس هر سه نمونه را مشاهده می کنید ترکیب این سه نوع بدون فکر برای دیزاین جشن تولد نازیبا و ناهماهنگ است بنابراین در خرید بادکنک های لاتکس ساده هم باید دقت کافی را داشته باشید.

بادکنک های ماری یا استوانه ای :

بادکنک های ماری و استوانه ای هم نوع دیگری از بادکنک های لاتکس هستند که بسیار محبوب و پر استفاده و معروف در بین مردم اند باد کردن این بادکنک ها به وسیله دهان کار سختی است از این رو می بایست با تلمبه آن را باد نمود  با بادکنک های ماری انواع اقسام شکل های هیجان انگیز می توان ساخت. که چند نمونه از آن را برای شما آورده ایم.

بوبو بالن : بوبو بالن ها که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده اند را هم می توان در دسته بادکنک های لاتکسی قرار داد. بوبو بالن ها در تاریکی یا نیمه تاریکی کاربرد بیشتری دارند. زیرا دارای چراغ هایی در سطح بادکنک هستند.

بادکنک های شب تاب یا بلک لایت : بادکنک های شب تاب هم لاتکسی هستند و داخل ان ها چراغ های ال ای دی قرار می گیرد که در شب و نیمه تاریکی از خود نور تولید می کند برای جشن هایی که در شب و یا در باغ هایی که نور کافی ندارند بسیار پر کاربرد است.

بادکنک های آبی ( آب بازی ) : بادکنک های ریزی هستند که داری نی در انتهای خود هستند و در سر همه نی ها سری قرار دارد که به راحتی بتوان آن را از طریق شیر آب یا شلنگ پر از آب کرد. در تابستان های گرم برای آب بازی کاربرد دارند.


بادکنک کرومی : بادکنک های کرومی یا آینه ای که بادکنک محبوب من نیز هستند یک گزینه مناسب برای جشن های لاکچری اند.

بادکنک پولکی : بادکنک های گرفیتی یا پولکی هم به تازگی بسیار پر طرفدار در بین مردم می باشد . هم از دانه های رنگی چوب پنبه و هم از کاغذ های پولکی رنگی ب داخل این بادکنک ها استفاده می شود این بادکنک ها عموما شفاف و بی رنگ هستند تا  محتویات داخل ان مشخص شود.

بادکنک طرح دار : بادکنک های آبرنگی نوعی از بادکنک های لاتکسی هیستند و بادکنک های خال خالی و یا داری نقش قلب و ستاره و یا نوشته های مختلف هم در این دسته قرار می گیرند در زیر نمونه هایی از این نوع یادکنک ها را مشاهده می کنید.

بادکنک تعیین جنسیت : بادکنک های تعیین جنسیت که برای جشن تعیین جنسیت استفاده می شوند انواع گوناگونی دارند مرسوم ترین نوع این بادکنک ها بادکنک های مشکی بسیار بزرک کروی است که معمولا روی آن علامت تعجب یا جملاتی مانند دختر یا پسر ؟ نوشته شده است.

مطمئنا بادکنک های انواع مختلف دیگری هم دارند از شما  در خواست می کنیم که بادکنک هایی را که می شناسید را  از طریق کامنت به ما معرفی کنید تا با هم این مطلب را تکمیل کنید. این مطلب توسط تیم محتوایی آقای تولد گرد آوری شده است.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.