نورافشانی تولد

نورافشانی تولد از آن دسته کارهایی است که تا چند سال پیش بین مردم رواج نداشت و خبری از آن در جشن تولد‌ها نبود؛ اما امروزه برخی از افراد شروع به امتحان کردن آن کرده اند و در برخی از جشن تولد‌ها، از نور افشانی نیز استفاده می‌شود.


نکته‌ای که باید درباره نورافشانی تولد در نظر داشته باشید، این است که حتما این کار را در یک محیط باز انجام دهید. اغلب وسایل نورافشانی به هیچ‌ عنوان برای محیط‌های بسته طراحی نشده اند و استفاده از آن‌ها رد خانه می‌تواند خطراتی را به همراه داشته باشد.

می‌توانید نورافشانی تولد را در یک جشن سورپرایزی به کار ببرید و بدون هماهنگی قبلی با فردی که تولد اوست، او را به مکان تولد منتقل کنید و به محض ورود، نور افشانی را آغاز کنید. همچنین می‌توان از نورافشانی تولد برای ایجاد جلوه‌های زیبای عکاسی استفاده کرد و صحنه‌های خارق‌العاده‌ای را به وجود بیاورید.


برای نورافشانی تولد از ابزارهای گوناگونی استفاده می‌شود و معمولا حجم آن نسبت به نورافشانی که برای جشن عروسی یا چهارشنبه سوری استفاده می‌شود کمتر است؛ اما معمولا در مهمانی‌های بزرگ تولد، به خصوص آن مهمانی‌هایی که در فضای باز مثل باغ یا روف گاردن برگزار می‌شود، نورافشانی می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد.


برای نورافشانی تولد می‌توانید از لوازمی مثل آبشار، کهکشان، چلچله و حتی فشفشه استفاده کنید؛ همچنین دود رنگی نیز گزینه مناسبی برای نورافشانی تولد به حساب می‌آید و می‌توانید برای ایده‌های تولد سورپرایزی از آن استفاده کنید.


کهکشان


کهکشان یکی از آن آیتم‌های آتش‌بازی است که تا اسم نورافشانی به زبان می‌آید، آدم یاد آن میوفتد. می‌توانید از کهشکان‌های رنگی برای نورافشانی تولد استفاده کنید و رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی را در آسمان به وجود آورید.


نکته‌ی مهمی که هنگام استفاده از کهکشان‌ها باید در نظر داشته باشید این است که حتما در فضای باز از آن استفاده کنید و در محلی که کهکشان را روشن می‌کنید، درخت حضور نداشته باشد، به خصوص برای کهکشان‌های با ارتفاع کم، در غیر اینصورت می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را به وجود آورد.


استفاده از منورهای دستی نیز می‌تواند گزینه مناسب و جایگزین کهکشان باشد. این منورها ارتفاع کمتری دارند؛ اما ویژگی جالب آن این است که افراد با در دست داشتن آن‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند؛‌ از این رو گزینه مناسبی برای جشن تولد و سرگرمی مهمانان است؛ به شرط آن که سر آن را همیشه رو به بالا بگیرید و به طرف یکدیگر شلیک نکنید.

آبشار


آبشار یکی دیگر از وسایل نورافشانی و آتش بازی است که گزینه مناسبی برای نورافشانی تولد نیز به حساب می‌آید. آبشار در دو نوع سرد و گرم موجود می‌باشد. نوع گرم آبشار، مخصوص فضای بیرون است و استفاده آن در فضای بسته خطرناک است.

آبشار سرد را می‌توانید در فضای بسته نیز استفاده کنید؛ مهم‌ترین ویژگی این آبشار نسبت به آبشار گرم، اتصال چند آبشار به ریموت و روشن کردن هم زمان آن‌ها است. می‌توانید یک مسیر با آبشارها طراحی کنید و هنگام ورود متولد، همه آن‌ها را به کمک ریموت روشن کنید.


چلچله


چلچله یکی دیگر از وسایل آتش بازی و نورافشانی است که گزینه مناسبی برای تولد به حساب می‌آید. عملکرد چلچه همچون کهکشان است؛ با این تفاوت که معمولا چلچه‌ها ارتفاع پرتاب کمتری دارند و حالت انفجاری کهکشان را ندارند و تنها نورافشانی می‌کنند.

دود رنگی


دود رنگی یکی دیگر از آن وسایل آتش‌بازی است که در سال‌های اخیر استفاده آن بسیار زیاد شده است. با روشن کردن فیتیله آن، حجم زیادی از دود به رنگ‌های مختلف وارد فضا می‌شود و می‌توانید صحنه‌های زیبایی با کمک دود رنگی به وجود آورید.


توجه داشته باشید که استفاده از دود رنگی تنها در فضای باز امکان پذیر است و در صورتی که از آن در محیط بسته استفاده کنید؛ می‌تواند موجب ایجاد خفگی شود.

فشفشه


یکی دیگر از لوازم نورافشانی تولد که از گذشته‌های دور نیز استفاده می‌شد و تقریبا همه ما در جشن تولدمان از آن استفاده کرده‌ایم؛ فشفشه است. فشفشه‌ها یکی از ساده‌ترین، در دسترس‌ترین و ارزان‌ترین وسایل نورافشانی تولد به حساب می‌آیند.


فشفه را می‌توانید در محیط بسته نیز استفاده کنید و خطر آن نسبت به سایر لوازم آتش‌بازی تقریبا ناچیز است. فشفشه‌ها انواع مختلفی دارند. در گذشته تنها فشفه‌های میله‌ای روکیکی موجود بود که ساده‌ترین نوع فشفشه به شمار می‌آیند؛ اما امروزه می‌توانید فشفه‌هایی با طرح ستاره، قلب و … نیز تهیه کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.