وسایل آتش‌بازی چهارشنبه سوری

وسایل آتش بازی چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری یکی از جشن‌های باستانی ایرانیان است که آخرین شب چهارشنبه هر سال جشن گرفته می‌شود.
این جشن از گذشته تا کنون دچار تغییرات بسیار زیادی شده است و امروزه دیگر به شکل سابق آن برگزار نمی‌شود.


آتش بازی جایگزین مراسم‌های قدیمی چهارشنبه سوری شده است؛ متاسفانه با ورود وسایل آتش بازی غیر استاندارد و تشویق جوانان و نوجوانان به استفاده از وسایل با احتراق بیشتر و صدای بلند‌تر، بسیاری از افراد رو به خرید و ساخت وسایل آتش بازی غیر استاندارد آورده اند.


این وسایل خطرات مالی و جانی زیادی به همراه خواهد داشت و این جشن را به کام بسیاری از خانواده‌ها تلخ خواهد کرد. چه بهتر که این روز از سال را با وسایل آتش بازی استاندارد جشن بگیریم.


شرکت‌های بسیاری وجود دارند که این وسایل استاندارد را وارد کشور می‌کنند و پس از بررسی‌های ایمنی، آن را وارد بازار می‌کنند. کارخانه‌های داخلی نیز وجود دارند که در سال‌های اخیر اقدام به تولید لوازم آتش بازی برای جشن چهارشنبه سوری و آتش‌ بازی مراسم عروسی و افتاحیه‌ها می‌کنند.


خرید این نوع وسایل آتش بازی، به شرط استفاده درست از آن‌ها، خطرات را به حداقل می‌رساند و می‌توانید با خیالی راحت جشن چهارشنبه سوری را با کمک این وسایل و بدون نگرانی از آتش سوزی جشن بگیرید.


در ادامه برخی از مهم‌ترین وسایل آتش بازی که در چهارشنبه سوری استفاده می‌شوند را معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید این لوازم را به راحتی از فروشگاه اینترنتی آقای تولد تهیه کنید و این اطمینان را داشته باشید که وسایلی که به دست شما می‌رسد، استاندارد است.

فشفشه


بهترین وسایل آتش بازی چهارشنبه سوری


در حالت کلی وسایل آتش بازی به دو دسته وسایل آتش بازی هوایی و وسایل آتش بازی زمینی تقسیم می‌شوند. همانطور که از اسم آن مشخص است وسایل آتش بازی هوایی برای نور افشانی آسمان استفاده می‌شود و وسایل آتش بازی زمینی هم شامل تمام وسایلی می‌شود که روی زمین از آن استفاده می‌شود و معمولا با صدا و انفجار‌های کوچک همراه است.


انواع وسایل آتش بازی هوایی

کهکشان


کهکشان


کهکشان‌ از معروف‌ترین وسایل آتش بازی هوایی به شمار می‌رود که در مراسم‌های مختلف از جمله مراسم جشن چهارشنبه سوری استفاده می‌شود.


کهکشان‌ها بر اساس تعداد پرتاب آن‌ها انواع مختلفی دارند و متداول‌ترین آن‌ها ۶،۸ و ۱۰ شوت است.
کهکشان جزو لوازم آتش بازی گرم به حساب می‌آید و پس از آنکه آن را روشن کنید، به سمت آسمان پرتاب می‌شود و علاوه بر تولید صدا، طرح‌های زیبایی در آسمان نقش می‌بندد.


چلچله

چلچله یکی دیگر از وسایل آتش بازی چهارشنبه سوری است که بسیار به کهکشان شبیه است تا حدی که برخی از افراد این دو را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند.


چلچله تقریبا شبیه کهکشان است با این تفاوت که صدای چلچله کمتر از کهکشان است و هنگام پرتاب ردی از نور در آسمان به جا می‌گذارد و همانند کهکشان در آسمان منفجر نمی‌شود تا نور آن پخش شود و طرح‌های مختلف ایجاد کند.


منور


منور یکی دیگر از وسایل آتش بازی هوایی است که نسبت به دو محصول دیگر برای شب چهارشنبه سوری معروف‌تر و پرطرفدارتر است.


منور نیز همانند کهکشان عمل می‌کند با این تفاوت که باید لوله آن را در دست بگیرید و به سمت آسمان هدف گیری کنید. معمولا ارتفاع منور از کهکشان بسیار کمتر است.

بالون آرزو


بالون آرزو


این وسیله در سال‌های اخیر بسیار پر طرفدار شده و معمولا در آخر مراسم شب چهارشنبه سوری از آن استفاده می‌شود.


انواع وسایل آتش بازی زمینی

آبشار


آبشار‌ یکی دیگر از وسایل آتش بازی چهارشنبه سوری است. این وسیله در دو نوع سرد و گرم وجود دارد و بر اساس ارتفاع آن و مدت زمانی که روشن می‌مانند انواع مختلفی دارد.


نوع گرم آبشار، احتراق توسط مواد شیمیایی اتفاق میافتد و معمولا برای فضای باز استفاده می‌شود. نوع سرد آبشار، احتراق به وسیله باتری انجام می‌شود و برای استفاده در فضای بسته هم مناسب است.


ویژگی دیگر آبشار‌های سرد، امکان اتصال آن به ریموت کنترل و احتراق چندین آبشار همزمان به وسیله کنترل است.


ترقه


ترقه یا سیگارت یکی از قدیمی‌ترین وسایل آتش بازی چهارشنه سوری است. این وسیله نوری ندارد و تنها صدا ایجاد می‌کند و در صورت استفاده درست از آن تقریبا بی‌خطر است.


دود رنگی


دود‌های رنگی یکی دیگر از انواع لوازم آتش بازی مورد استفاده در چهارشنبه سوری هستند. این وسیله پس از روشن شدن دود رنگی که معمولا در رنگ‌ صورتی، آبی و سبز هستند از آن خارج می‌شود.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.