چطوری یه جشن تعیین جنسیت ترتیب بدیم ؟

سلام قبل از اینکه بگیم برای جشن تعیین جنسیت چه چیزهایی باید ترتیب بدیم . شاید یه سری افراد در بین ما باشن که ندونن اصلا جشن تعیین جنسیت چی هست ؟ جشن تعیین جنسیت خواستگاهش کشور های غربی هست و به تازگی در فضای مجازی خیلی شنیده میشه خب شاید قبلا هم بوده ولی چون عصر عصر اطلاعات هست مرزها رو در نوردیده و به کشور عزیز ما ایران هم رسیده . و از اون جا که مردم ما خیلی علاقه به جشن ها و دور همی ها دارند از این جشن هم استقبال کردن . جشن تعیین جنسیت در ماه های اول بارداری و بعد از گرفتن برگه آزمایش برگزار میشه . و  برگزاری این جشن چند حالت می تونه داشته باشه.

برای چی جشن تعیین جنسیت می گیریم ؟

سورپرایز والدین

1. اینکه اطرافیان مانند خاله و عمه و دایی و عمو و مادربزرگ و پدر بزرگ بچه بخوان پدر و مادر رو سورپرایز کنن و یه جورایی اعلام شادباش کنن در این صورت برگه آزمایش رو پدر و مادر نمی بینن و دیگران اقدام به برگزاری جشن می کنن و در روز جشن به طرق مختلف که در ادامه گفته میشه اقدام به سورپرایز پدر و مادر بچه می کنن.

اعلام به خانواده

2. پدر و مادر از جنسیت فرزندشون مطلع هستن و میخوان با برگزاری این جشن دیگران رو از جنسیت فرزندشون مطلع کنن

سورپرایز همگی (:

3. پدر و مادر برگه آزمایش رو برای دیزاینر میفرستن در این حالت نه پدر و مادر و نه خانواده و دوستان جنسیت فرزند رو نمی دونن بنابراین در روز برگزاری جشن همگی سورپرایز می شن.

چگونه جشن تعیین جنسیت را دیزاین کنیم ؟

رنگ تم این جشن صورتی و آبی یواش هستش چون که جنسیت بچه مشخص نیست رنگ صورتی نماد دختر و رنگ آبی هم نماد پسر هست هم عناصر موجود در دیزاین جشن تعیین جنسیت باید یا آبی باشه یا صورتی مثلا ظروف تم تولد رو می تونید برای آقایانی که در مراسم شما حضور دارن می تونید از ظروف شامل لیوان و بشقاب و کارد و چنگال آبی استفاده کنید و برای خانم هایی که در جشن حضور دارن از رنگ صورتی استفاده کنید. از بادکنک های صورتی آبی یا ریسه های صورتی آبی استفاده کنید کیک را هم به هر دو رنگ سفارش دهید.

 

خب چه روش هایی برای اعلام جنسیت وجود داره ؟

استفاده از بادکنک تعیین جنسیت :

مرسوم ترین روش استفاده از بادکنک های تعیین جنسیت هستش که بادکنک های مشکی بزرگی هستن که روی اون ها علامت تعجب ؟ ، she or he ، girl or boy روی آن ها نوشته شده است.  اندازه این بادکنک ها بزرگه و باید با گاز هلیومی باد بشه . داخل باد کنک رو با کاغذ خورده های صورتی یا آبی بسته به تعیین جنسیت پر می کنن. و انتهای اون رو هم می تونید ریسه های دست ساز آبی و صورتی که در آموزشساخت ریسه در این صفحه وجود داره یاد بگیرید.

مادر و پدر با یک سوزن بادکنک رو میترکونن و متوجه جنسیت فرزندشون می شن.

 

استفاده از کیک تعیین جنسیت :

روش دیگه ای که برای اعلام جنسیت به پدر و مادر و مهمان ها وجود داره استفاده از کاپ کیک های خونگی هست کاپ کیک هایی با تم آبی صورتی بپزید و داخل اون ها رو بسته به جنسیت جنین با کارامل صورتی یا آبی پر کنید همه مهمان ها دور بشینید و کیک خود را برش بزنید . البته ابن کاپ کیک هارو می تونید به قنادی هم سفارش بدید خیلی از قنادی ها با مرسوم شدن این جشن ها این نوع کیک ها را در منو پخت خود دارند.

 

 

 

 استفاده از جعبه های سورپرایز :

روش بعدی برای تعیین جنسیت فزرند استفاده از جعبه های بزرگ هستش یک جعبه مقوایی بزرگ بردارید و بسته به جنسیت جنین داخل اون رو از بادکنک های لاتکسی  آبی یا صورتی پر کنید  این بادکنک ها را با گاز هلیومی پر کنید از پدر و مادر بخواهید در جعبه را بردارند تا به این ترتیب از جنسیت فرزندشان مطلع گردند.

 

استفاده از دود رنگی دستی یا کاغذ پاش :

ساده ترین و دم دستی ترین روش برای تعیین جنسیت استفاده از دود رنگی های دستی یا کاغذ پاش ها هستند دود رنگی ها و کاغذ پاش ها در رنگ های مختلف در بازار موجود می باشند بنابراین با تهیه رنگ مناسب با جنسیت جنین می تونید به ساده ترین شکل این جشن رو برگزار کنید.

 

برای جشن تعیین جنسیت چه کادویی ببریم ؟

جشن تعیین جنسیت یکی از جشن های مورد علاقه مهمان ها  هستش چون دغدغه ای برای خریدن کادو ندارید از اون جایی که جنسیت جنین مشخص نیس نمیشه کادو برد هر چند بعضی ها معتقدند که میشه که برای مادر فرزند یک کادو کوچیک خرید اما در این جشن معمولا مهمان ها کادو نمیارن دلیل دیگه اش هم این هست که وقتی فرززند به دنیا میاد معمولا برای شاد باش مجددا افراد میرن و اونجا هم باید دوباره کادو بخرن

 

چه کارای دیگه ای برای جشن تعیین جنسیت میشه انجام بدیم ؟

در این جشن معمولا بعد از مشخص شدن جنسیت جنین عکس می گیرند برای این منظور دیواری رو به رنگ آبی یا صورتی رنگ می کنند و یا طراحی و دیزاین می کنند

پدر و مادر  برای جشن تعیین جنسیت هم می تونن لباس های ست بپوشن معمولا مادر رنگ صورتی و پدر رنگ آبی به تن می کند.

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.