چک لیست وسایل تزئین تولد

برگزاری تولد همیشه کمی پردردسر است. از روزها قبل از جشن گرفته تا روز برگزاری آن و حتی پس از آن، افراد درگیر این جشن هستند.


قبل از جشن باید لیستی از تمام کارها و وسایلی که می‌خواهید بگیرد آماده کنید تا روز تولد چیزی از قلم نیافتد و یک تولد فوق‌العاده را برگزار کنید؛ بعد از جشن نیز، اگر یک مهمانی بزرگ ترتیب داده باشید، تا چند روز درگیر جمع‌کردن وسایل و مرتب کردن خانه هستید.


معمولا روزهای قبل از برگزاری تولد، روزهای شلوغ و پراسترسی هستند، مخصوصا اگر قصد برگزاری یک تولد ویژه و لاکچری را داشته باشید، از این رو بهتر است لیست تمام کارها و وسایلی که برای تولد لازم دارید، مثل سفارش کیک، آماده سازی فضای تولد، دعوت مهمانان، آماده سازی میز شام و .. را از قبل لیست کنید تا در روز تولد بتوانید بهتر مدیریت کنید.


یکی از مواردی که در روز تولد اهمیت بسیار بالایی دارد، تزئین محیط تولد است. شرکت‌ها و افراد زیادی وجود دارند که کار آن‌ها ارائه خدمات تزئین برای مهمانی‌ها و تولدها است و می‌توانید این کار را به آن‌ها بسپارید؛ اما از آن جایی که استفاده از خدمات این شرکت‌ها معمولا هزینه‌های زیادی را به همراه خواهد داشت، می‌توانید با کمی خلاقیت خودتان تزئین تولد را انجام دهید.

در ادامه لیستی از وسایل تزئین تولد و انواع آن را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بر اساس آن راحت‌تر بتوانید تزئین جشن تولد خود را مدیریت کنید. در این لیست سعی بر این داشته‌ایم که مهم‌ترین و ضروری‌ترین وسایل را نام ببریم؛ با این حال شما با توجه به بودجه و نوع تولدی که برگزار می‌کنید می‌توانید آیتم‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید.


لیست وسایل تزئین تولد


قبل از آن که به سراغ خرید وسایل تزئین تولد بروید، در ابتدا باید تم تولد خود را انتخاب کنید. این تم می‌تواند شامل تم‌های کارکتری، بر اساس شخصیت انیمیشن‌ها یا فیلم‌ها باشد و یا یک تم رنگی ساده را برای این کار انتخاب کنید. انتخاب تم باعث می‌شود که در مراحل بعدی راحت‌تر وسایل تولد خود را انتخاب کنید و در نهایت یک تزئین با هارمونی و هماهنگی بالایی را داشته باشید.


بادکنک


یکی از اصلی‌ترین وسایل تزئین تولد، که از گذشته تاکنون استفاده می‌شود، بادکنک است. اگر در گذشته بادکنک تنها محدود به بادکنک‌های لاتکس رنگی می‌شد، اما باید گفت که امروزه تنوع در انواع و رنگ‌های بادکنک بسیار بالا است. بادکنک کروم و بادکنک فویلی از جدید بادکنک‌هایی است که برای تزئین جشن تولد استفاده می‌شود.


تعداد بادکنکی که تهیه می‌کنید، بستگی به بادکنک‌آرایی دارد که می‌خواهید اجرا کنید. اگر به دنبال اجرای یک بادکنک‌آرایی پیچیده هستید، قطعا تعداد بسیار زیادی بادکنک نیاز خواهید داشت. اما اگر می‌خواهید یک بادکنک‌آرایی ساده داشته باشید ترکیب چند بادکنک کروم یا فویلی با تعداد بیشتری بادکنک لاتکس می‌تواند ایده مناسبی برای تزئین تولد باشد.

رنگ بادکنک را بر اساس رنگ تم انتخاب کنید. برای بادکنک آرایی می‌توانید از استند‌های بادکنک استفاده کنید. این استند‌ها انواع مختلفی دارند و می‌توانید از آن‌ها در کنار میز تولد استفاده کنید؛ معمولا از بادکنک لاتکس و کروم برای استند بادکنک استفاده می‌شود. با توجه به اینکه قیمت بادکنک لاتکس نسبت به کروم پایین‌تر است، می‌توانید تعداد کمی بادکنک کروم تهیه کنید و با بادکنک لاتکس ترکیب کنید و روی استند قرار دهید؛ اما به هماهنگی رنگ بادکنک‌ها با هم و با تم تولد توجه داشته باشید.


از بادکنک هلیومی نیز می‌توانید برای بادکنک‌آرایی استفاده کنید. می‌توانید بادکنک هلیومی را به صورت معلق داشته باشید و یا با کمک حلقه بادکنک، آن‌ها را روی زمین نگه دارید. برای بادکنک هلیومی معمولا از بادکنک‌ فویلی و بادکنک کروم استفاده می‌شود که نسبت به بادکنک لاتکس مقاوم‌تر هستند.

ریسه تولد


یکی دیگر از آیتم‌های تزئین تولد که معمولا برای تزئین بک‌گراند استفاده می‌شود، ریسه تولد است. ریسه‌ تولد، طرح‌ها و رنگ‌های متفاوتی دارد؛ اما محبوب‌ترین و متداول‌ترین آن‌ها ریسه‌ هپی است. این ریسه‌ها برای تولد استفاده می‌شوند و عبارت «Happy Birthday» روی آن نوشته شده است. می‌توانید این ریسه‌ها را در پشت میز تولد بچسبانید و دکور زیبایی برای تولد ایجاد کنید.


علاوه بر این، برخی از ریسه‌ها طرح‌های ساده‌تری دارند و به کمک مقوا و کاغذ رنگی درست شده اند. از این ریسه‌ها می‌توانید برای تزئین فضای اتاق استفاده کنید. معمولا این ریسه‌ها را به صورت هلالی از سقف آویزان می‌کنند.

نخ زری و پرده لیزری


نخ زری از آن وسایلی است که می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما در تزئین تولد کند. می‌توانید از این نخ به عنوان ریسه برای تزئین استفاده کنید و یا با آویزان کردن آن، یک بک گراند زیبا برای میز تولد درست کنید.

نخ زری


علاوه بر نخ زری، می‌توانید از پرده لیزری برای تزئین بک گراند میز تولد استفاده کنید. این پردها در انواع رنگ موجود می‌باشند و شما می‌توانید با تم تولدتان، از آن استفاده کنید. علاوه بر بک‌گراند، برای تزئین در ورودی نیز می‌توانید از پرده لیزری استفاده کنید.


کلاه تولد


کلاه تولد یکی از آن آیتم‌هایی است که معمولا فراموش می‌شود. شما می‌توانید کلاه تولد را در انواع طرح‌ها و رنگ‌ها تهیه کنید. تنوع در کلاه تولد بسیار بالاست و دیگر مثل گذشته محدود به کلاه بوقی نمی‌شود.

ساخت کلاه تولد


علاوه بر کلاه تولد، می‌توانید از تاج تولد نیز استفاده کنید. تاج تولد یک آیتم نسبتا جدید است و بین کودکان و بزرگسالان محبوبیت زیادی دارد. معمولا از تاج تولد برای ایجاد تمایز بین شخصی که تولدش است با سایر مهمانان استفاده می‌شود.

شمع تولد


تولد که بدون فوت کردن شمع نمی‌شود. شمع تولد هم یکی از آن وسایلی است که در هر تولدی پیدا می‌شود. تنوع در شمع نیز در سال‌های اخیر بسیار زیاد شده است و شما می‌توانید هم شمع‌های عددی و هم شمع‌های فانتزی را تهیه کنید.


معمولا شمع را هنگام تحویل کیک از شیرینی فروشی تهیه می‌کنند؛ اما اگر به دنبال شمع خاص و متناسب با تم تولد خود هستید، حتما پیش از آن به فکر باشید، چون ممکن است به راحتی در شیرینی فروشی آن را پیدا نکنید.

گل کاغذی دکوراتیو


اگر به دنبال یک تزئین تولد متفاوت و خاص هستید، پیشنهاد ما به شما گل کاغذی دکوراتیو است. این گل‌ها معمولا از جنس کاغذ و یا فوم اند و می‌توانید آن‌ها را دیوار بچسبانید و یک تزئین تولد خاص و ویژه داشته باشید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.