چگونه جشن تولد لاکچری برگزار کنیم؟

روز تولد یکی از روزهای مهم هرسال برای هر فردی است و افراد در این روز به دنبال برگزاری یک جشن بسیار خوب و زیبا در کنار دوستانشان هستند. برخی به دنبال یک جشن ساده و کوچک در کنار دوستان نزدیک هستند؛ اما گروه دیگر علاقه مند به برگزاری جشن‌های بزرگ با مهمانان زیاد و به اصطلاح لاکچری هستند.


برگزاری جشن تولد لاکچری شاید در ابتدا غیرممکن به نظر برسد و به این موضوع فکر کنید که برای برگزاری جشن تولد لاکچری حتما باید از شرکت‌هایی که خدمات تزئین و برگزاری مهمانی‌ها را ارائه می‌دهد، کمک بگیرید؛ اما باید گفت با رعایت چند مورد ساده می‌توانید خود جشن تولد لاکچری خودتان را برگزار کنید.


برای برگزاری جشن تولد لاکچری، همانطور که از اسم آن پیدا است هزینه‌های نسبتا بالایی به همراه خواهد داشت؛ اما علاوه بر هزینه، نیازمند یک برنامه ریزی دقیق است تا همه چیز در روز تولد به خوبی پیش برود.
در ادامه چک لیستی را برای برگزاری جشن تولد لاکچری بررسی می‌کنیم؛ بهتر است اگر قصد برگزاری یک جشن تولد لاکچری برای خود یا یکی از عزیزانتان دارید، قبل از آن این چک لیست را بررسی کنید.

برنامه ریزی کنید


قبل از هر اقدامی، یک برنامه دقیق و مشخص برای برگزاری تولد لاچری داشته باشید. تولد لاکچری از آن جایی که معمولا پرزرق و برق‌تر از مهمانی‌های ساده است و مهمانان زیادی را به همراه خواهد داشت، نیازمند یک برنامه ریزی دقیق نیز هست.


لیستی از مهمانان، وسایل مورد نیاز و غذاها و نوشیدنی‌هایی که می‌خواهید در روز تولد سرو کنید را تهیه کنید تا در مراحل بعدی دچار مشکل نشوید.


تم تولد را انتخاب کنید


دومین اقدامی که باید برای برگزاری یک تولد لاکچری انجام دهید، انتخاب تم تولد است. معمولا تم‌های تولد لاکچری بسیار پرزرق و برق اند و رنگ‌های طلایی و نقره‌ای در آن استفاده می‌شود.


تم تولد را با توجه به علاقه مندی فرد متولد انتخاب کنید؛ می‌تواند تم شما الهام گرفته از یک فیلم یا کتاب باشد یا صرفا بر اساس رنگ مورد علاقه انتخاب شود.


توجه داشته باشید که تم انتخابی شما با توجه به سن متولد باشد. برای کودکان می‌توانید از انیمیشن‌های مورد علاقه‌ آن‌ها برای انتخاب تم الهام بگیرید. تم تولد السا، پری دریایی و یونیکورن تم‌های محبوب برای دختربچه‌ها است و انتخاب تم تولد بر اساس انیمیشن داستان اسباب‌ بازی، ماشین‌ها و سگ‌های نگهبان برای پسربچه‌ها مناسب است.


پس از انتخاب تم، وسایل مربوط به آن را تهیه کنید. برای تهیه وسایل می‌توانید به سراغ فروشگاه‌های لوازم تولد بروید. همچنین می‌توانید وسایل تزئین تولد خود را به صورت آنلاین از طریق فروشگاه اینترنتی آقای تولد سفارش دهید.

کیک تولد


کیک سفارش دهید


یکی از اشتباهاتی که برای برگزاری یک تولد لاکچری می‌توانید انجام دهید، سفارش کیک در آخرین لحظات است. از آن جایی که تعداد مهمانان تولد لاکچری زیاد است شما نیازمند یک کیک بزرگ خواهید بود.


برای تهیه یک کیک بزرگ از چند روز قبل باید حتما با شیرینی فروشی‌ها هماهنگ کنید تا کیک شما به موقع آماده شود.


محیط تولد را تزئین کنید


اگر برای برگزاری تولد، سالن اجاره کرده‌ اید معمولا تزئین سالن و محل و برگزاری مهمانی بر عهده مسئولان سالن است؛ اما اگر جشن تولد را در خانه برگزار می‌کنید، تزئین خانه فراموش نشود.


می‌توانید با کمک بادکنک آرایی، گل آرایی و شمع آرایی و با توجه به تم، خانه را تزئین کنید. معمولا از استند‌ بادکنک برای تزئین تولد لاکچری استفاده می‌شود. طاق بادکنک نیز یکی از آیتم‌هایی است که می‌تواند برای تولد مناسب باشد.

بادکنک‌های هلیومی گزینه مناسبی برای تزئین جشن تولد لاکچری به حساب می‌آیند. می‌توانید از تعداد زیادی بادکنک کروم که با گاز هلیوم آن‌ها باد کرده اید، برای تزئین فضای خانه استفاده کنید و بادکنک‌ها را معلق در فضای خانه قرار دهید.


میز تولد تزئین کنید


برای برگزاری تولد یک میز مناسب را در نظر بگیرید و بیشتر تزئینات خود را در کنار میز تولد اجرا کنید. سعی کنید پس زمینه‌ای زیبا برای پشت صحنه میز تولد خود تدارک ببینید تا عکس‌های زیباتری را ثبت کنید.


برای پس زمینه می‌توانید از طاق بادکنک و یا پرده‌های لیزری استفاده کنید. اطراف و روی میز تولد را نیز می‌توانید بادکنک آرایی به کمک استندهای بادکنک انجام دهید. استفاده از گل خشک برای تزئین روی میز بسیار ایده مناسبی است. همچنین می‌توانید از شمع وارمر برای شمع آرایی میز تولد استفاده کنید.

لباس مناسب انتخاب کنید


برای انتخاب لباس در جشن تولد بسیار دقت کنید. سعی کنید لباسی که انتخاب می‌کنید با تم تولد هماهنگی داشته باشد. همچنین می‌توانید از مهمانانتان بخواهید با لباسی متناسب تم شما به مراسم بیایند تا یک مراسم یک دست و همرنگ داشته باشید.


توجه داشته باشید اگر می‌خواهید رنگ لباس مهمانان را نیز مشخص کنید، از رنگ‌هایی استفاده کنید که اغلب افراد لباسی به آن رنگ دارند تا برای تهیه لباس به دردسر نیافتند. همچنین فراموش نکنید که رنگ لباس را هنگام دعوت مهمانان به آن‌ها اعلام کنید تا افراد با حضور در مهمانی شما و دیدن هماهنگ بودن سایر مهمانان با تم تولد شکه نشوند.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.