چگونه حیوانات بادکنکی بسازیم ؟

یاد بگیرید چطور حیوانات بادکنکی بسازید ومهارت خود را در بادکنک آرایی جشن ها افزایش بدید همچنین ساخت حیوانات بادکنکی یه سرگرمی خوب برای کودکان هست.

ما برای ساخت حیوانات بادکنکی از بادکنک های ماری استفاده می کنیم. اصول استفاده شده در ساخت اغلب حیوانات یکی است به همین دلیل ما اصول بنیادین ساختش رو به شما آموزش می دیم.

آموزش خودمون رو با نحوه پیچش شروع می کنیم و بعد حیواناتی مانند سگ و میمون و قو را آموزش می دهیم.

گام اول : یادگیری اصول بنیادین 

یک چرخش اساسی انجام دهید : یک باد کنک رو باد کنید برای این کار حتما از تلمبه بادکنک استفاده کنیدتا باد به صورت یکدست در تمام باد کنک پر بشه . بعد از باد کردن بادکنک انتهای اون رو گره بزنید.ببندید.

قسمتی از بادکنک را در دست خود قرار دهید و یک چرخش انجام دهید به طوری که دو قسمت مجزا ایجاد کنید.برای اینکه قسمتی که پیچیدید باز نشه هر دو قسمت رو بایک دست بگیرید.

باد کنک های عروسکی رو  به صورت آماده هم می تونید در فروشگاه های لباس و فروشگاه های مخصوص کودکان تهیه کنید. بادکنک های مخصوص جشن  بادکنک های آبی رو نمیشه به شکل حیوانات ساخت.

نکته : شما می تونید بادکنک ها رو با صرف زمان باد کنید اما همان طور که گفته شد بهتر هست از تلمبه بادکنک استفاده کنید.  پمپ بادکنک ها رو می تونید در فروشگاه های لوازم اسباب بازی و بادکنک فروشی ها تهیه کنید.

سعی کنید برای باز و بسته یعنی گره زدن انتهای بادکنک از دستاتون استفاده کنید و زیرو آلاتی که باعث ترکیدن بادکنک می شن در دست نداشته باشید.

گام دوم : یه پیچ محکم درست کنید.

برای پیچ اول همانطور که در تصویر می بینید به سمت راست بپیچید برای پیچ دوم هم هم جهت پیچ اول برای اینکه قسمت اول باز نشود دو قسمت ایجاد شده از پیچ اول را با یک دست بگیرید و برای پیچ های بعدی و ایجاد قسمت های دیگر به همین ترتیب عمل کنید با همین گره های ساده می توانید قسمت های مختلف یک حیوان را بسازید اعم از گوش های حیوانات و قسمت های مختلف بدن آن ها.

گام سوم : -تنها با یک چرخش چند قسمت ایجاد کنید.

همون طور که در تصویر می بینید بعد از باد کردن بادکنک با یه دست بادکنک را از وسط تا کنید و دو قسمت هر دو انتهای بادکنک را با دست بگیرید و مثل تصویر بپیچانیدکافی است که 3 بار آن را بپیچانید با این کار یک حلقه مانند تصویر ایجاد می شود. این بادکنک در حال حاضر سه بخش دارد: دو بخش پایانی و یک قسمت حلقه . این نوع پیچ اغلب برای ایجاد گوش ها، بینی و دیگر ویژگی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

حالا که اصول ساخت حیوانات بادکنکی را یاد گرفتیم بهتر است به سراغ ساخت حیوانات مختلف برویم

چگونه یک سگ بادکنکی بسازیم ؟

مر حله اول : برای ساخت سگ بادکنکی باید اول بادکنک را باد کنیم همانطور که گفته شد برای این منظور می تونید از تلمبه بادکنک برای سرعت و سهولت کار استفاده کنید. سه اینچ از انتهای کار رو آزاد بزارید و بعد بادکنک را گره برنید.

مرحله دوم : سه پیچ پایه درست کنید.

سه پیچ بزنید و سه قسمت مساوی را از بادکنک جدا کنید توجه کنید که این سه قسمت را از بخش انتهایی جایی که بادکنک را گره زده اید جدا کنید برای اینکه بهتر متوجه بشید باید بگم که بخش اول پوزه سگ را تشکیل می دهد. دو قسمت بعدد کمی بلند تر از قسمت قبلی است که گوش های سگ را تشکیل می دهد. و قسمت چهارم که قراره بدن رو تشکیل بده بلند تر از قسمت های دیگه است.

-همون طور که می بینید ما همه بخش ها رو به یه سمت پیچیوندیم بنابراین برای جلوگیری از باز شدن این پیچ ها و یکی شدن همه بخش ها هر سه را با یک دست بگیرید.

-با بزرگ و کوچیک کردن بخش های مختلف پوزه و گوش ها می تونید حیوانات مختلفی رو خلق کنید مثلا با بلند کردن پوزه می تونید یک مورچه خوار رو درست کنید.

مرحله سوم : دو بخش گوش را به هم برسانید.

از دست آزاد خودتون برای گرفتن بخش دوم و سوم که گوش ها هستند استفاده کنید و هر دو را با هم طبق تصویر سه بار بپیچانید. این پیچش باعث میشه که باز نشه و کله سگ شکل میگیره.

مرحله چهارم : سه پیچ پایه دیگر درست کنید.

طول کمی از باد کنک را انتخاب و پیچ اول را بپیچید این بخش گردن را تشکیل می دهد. بخش باقی مانده رو درست از وسط بپیچید تا دو بخش دیگر ایجاد شود. تمام بخش های جدید را در یک دست نگه دارید تا از اختلاط آن ها جلوگیری کنید. . همانطور که در تصویر می بینید این دو پیچ باید در دو جهت مختلف پیچیده شوند.

اگه دوست دارین که مثلا یک زرافه داشته باشید بخش گردن را بلندتر کنید بقیه قسمت های بدن رو دقیقا مثل عروسک بادکنکی سگ بسازید.

نکته : شمامی تونید پاها رو بلند یا کوتاه بسازید اما دقت داشته باشید که طول پاها باید یکسان باشد.

مرحله پنجم : پاها را جفت کنید.

در قسمت قبل بخشی رو برای پاها جداکردیم حالا ادامه بدن رو روی این قسمت قرار دهید و به همان اندازه جدا کنیدتا دو پا تشکیل شود حالا دو پا را سه بار بچرخانید تا دور گردن قفل شود.

مرحله ششم : سه پیچ دیگر درست کنید.

این بار طول باقی مانده بدنه سگ را به 4 قسمت تقسیم می کنیم قسمت اول بدن ، دو قسمت بعدی پاها و قسمت انتهایی دم را تشکیل می دهد.

مرحله هفتم : جفت کردن دوپای عقبی

قسمت دوم و سوم را به هم گره بزنید در این حال دم هم تشکیل می شود همانطور که می بینید قسمت های مختلف سگ شما تشکیل شده است و شما یک عروسک بادکنکی سگ دارید.

امیدوارم این آموزش مورد پسند شما واقع شده باشه و به شما برای سرگرمی کودکانتون و همچنین تزیین جشن تولد ایده خوبی بده .

این متن توسط تیم سایت آقای تولد که یک عمده فروشی لوازم جشن و تولد است ترجمه شده است .

منبع : www.wikihow.com

[aparat id=”XiPQc” width=”600″]

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.