با شونه تخم مرغ گل های کاغذی زیبا بسازیم ؟

سلام به همه دوستان و همراهان وبلاگ آقای تولد خیلی وقت هست که براتون پستی نذاشتم اما امروز با یک آموزش جالب خدمتتون رسیدم . قبلا آموزش گل های کاغذی رو داده بودم که با مقوای فابریانو ساخته می شد اما امروز یه سری گل های کاغذی رو می خوام آموزش بدم  که با شونه تخم مرغ درست میشه  که در عین جذاب و کاربردی بودن هزینه کمی هم برای شما داره . از این گل های یه علم درست کنید و یک گلدان گل زیبا رو برای خودتون بسازید.

مواد و ابزاری که برای ساخت گل های کاغذی احتیاج دارید به قرار زیر هست :

مقوا و کارتن تخم مرغ

پانچ گل و برگ

قیچی

چسب

قلم و قلمو

سیم و نوار کاترین

شانه تخم مرغ رو بردارید و هر ردیف رو یه صورت نواری برش بدید و هر نوار رو به برش های تک تک ، یعنی تک خانه تقسیم کنید. حالا تعداد زیادی از این خانه ها دارید. حالا آن را طوری برش دهید که 4 گلبرگ ایجاد شود . دوتای بعدی را یکی 5 گلبرگ و یکی 6 گلبرگ ایجاد کنید. سپس در هر 4 مورد گلبرگ ها را برش بزنید تا حالت گرد پیدا کند.

حالا یا با اسپری رنگ یا با گواش و قلم مو  همه گلبرگ ها را رنگ کنید و آن ها را در جایی قرار دهید تا خشک شود. حالا با استفاده از یک قلم گلبرگ ها را حالت دهید تا فرم طبیعی تری پیدا کند. همه گلبرگ ها را به وسیله قلم فرم دهید . حالا سیم و  پرچم را از وسط  آن عبور دهید. و سه گلبرگ را به صورت یک درمیان به داخل تا کنید و چسب بزنید بعد از خشک شدن حالا سه گلبرگ بعدی را به داخل تا کرده و چسب بزنید.

گلبرگ 6 تایی را بردارید.حالا سیم و  پرچم را از وسط  آن عبور دهید. و سه گلبرگ را به صورت یک درمیان به داخل تا کنید و چسب بزنید بعد از خشک شدن حالا سه گلبرگ بعدی را به داخل تا کرده و چسب بزنید.حالا غنچه ایجاد شده را در وسط گلبرگ 5 تایی بعدی قرار دهید و گلبرگ ها را روی غنچه وسط جمع کرده و چسب بزنید.

در این مرحله یکی از گلبرگ های 4 تایی را برداشته و زیر غنچه ایجاد شده قرار دهید و با چسب بچسبانید و گلبرگ بعدی هم به همین ترتیب اما سعی کنید دقیقا در خلاف گلبرگ قبلی قرار دهید تا فضا های خالی بین گلبرگ ها را پوشش دهید.

گل ما آماده شد حالا نوبت به کاسبرگ است . کاسبرگ را یا دستگاه پانچ ، پانچ کنید. نوار کاترین را دور سیم بپیچید.

برگ ها را برش بزنید  و فرم دهید و سپس سیم هایی به طول 3 الی 5 سانت برش بزنید و برگ ها را به آن بچسبانید  هر سه تا برگ را باهم یکی کرده و با نوار گاترین بپیچید.

حالا این دسته برگ ها را یکی بالاتر و یکی کمی پایین تر روی ساقه گل سوار کرده و با نوار کاترین ثابت کنید.

ساخت گل ما به پایان رسید امیدوارم این آموزش هم مثل سایر آموزش های مجموعه آقای تولد مورد استقبال شما قرار گرفته باشه.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.