ایده ساخت کارت دعوت تولد

معمولا وقتی صحبت از برگزاری تولد پیش کودکان به میان می‌آید، آن‌ها دوست دارند که یک تولد جذاب در کنار دوستان خود داشته باشند. دعوت از دوستان یکی از بخش‌های جذاب برگزاری تولد برای کودکان است.

کارت دعوت تولد یکی از آن المان‌های تولد است که کودکان علاقه زیادی به آن دارند. معمولا از چند روز قبل از جشن، کودک به همراه والدین خود به دنبال انتخاب و سفارش کارت می‌رود و سپس اسامی دوستان خود را روی کارت نوشته و آن‌ها را به تولد خود دعوت می‌کند.

شما می‌توانید انواع کارت دعوت تولد را از فروشگاه‌ لوازم تولد تهیه کنید؛ اما اگر به دنبال ایجاد هیجان و جذابیت بیشتر هستید؛ همچنین می‌خواهید خلاقیت فرزند خود را بالا ببرید، می‌توانید خودتان در خانه و به کمک وسایلی مثل کاغذ رنگی، چسب، روبان، برچسب و … یک کارت دعوت خلاقانه تولد بسازید و از آن برای دعوت تولد استفاده کنید.

در این مقاله قصد داریم به سراغ چند ایده جذاب و ساده برای ساخت کارت دعوت تولد در خانه برویم. اگر شما هم قصد دارید کارت دعوت تولد را خودتان بسازید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

نقاشی روی کاغذ

یکی از ساده‌ترین ایده‌هایی که می‌توانید برای ساخت یک کارت دعوت تولد استفاده کنید، نقاشی روی کاغذ است. از کودک خود بخواهید که حاشیه‌های یک کاغذ را با طرح‌هایی مثل گل، پروانه و … نقاشی بکشد. سپس به کمک هم متن دعوت نامه را در وسط کاغذ بنویسید و آن را درون پاکت قرار دهید. می‌توانید دور پاکت را با کمک روبان و پاپیون شو تزئین کنید یا با موم شمع، درب آن را به صورت نامه‌های قدیمی مهر و موم کنید.

کارت دعوت تولد
کارت دعوت تولد

کارت دعوت هیولایی

اگر انیمیشن شرکت هیولاها را دیده باشید، قطعا با هیولاهای بامزه آن آشنایی دارید. اگر کودک شما به این کارتون علاقه دارد، کارت دعوت تولد هیولایی گزینه مناسبی برای اوست. شما می‌توانید به کمک کاغذ رنگی و چسب و دکمه‌های عروسک سازی، می‌توانید کارت دعوت تولد جدید و جذاب بسازید.

کارت دعوت اوریگامی

استفاده از اوریگامی‌ ها به عنوان کارت دعوت نیز ایده جذابی است. برای این کار کافیست چند کاغذ مخصوص اریگامی تهیه کنید و متن مورد نظر را درون کاغذ بنویسید و سپس شکل مورد نظر خود را ایجاد کنید. می‌توانید از اوریگامی درنا استفاده کنید. همچنین اوریگامی مطابق شکل روبه‌رو نیز گزینه‌ای جذاب و هیجان انگیز به عنوان کارت دعوت تولد است.

کارت دعوت تولد
کارت دعوت تولد

کارت دعوت تولد قورباقه

اگر فرزند شما کوچک است، کارت دعوت تولد قورباقه گزینه ساده و مناسبی برای دعوت تولد است. شما می‌توانید به راحتی و با برش چند دایره این کارت دعوت را بسازید و هنگام ساخت آن می‌توانید از کودکتان بخواهید که شما را همراهی کند.

کارت دعوت تولد

برای هماهنگی بیشتر، شما می‌توانید از المان‌های مختلف تولد مثل ریسه و بادکنک برای ساخت کارت دعوت تولد استفاده کنید. می‌توانید درون کارت، قسمتی که کارت تا می‌خورد، نخ آویزان کنید و با کمک کاغذ رنگی طرح‌هایی مثل ریسه هپی ایجاد کنید. همچنین می‌توانید روی کارت دعوت تولد را با کمک پنبه‌های رنگی به شکل بادکنک درآورید.

کارت دعوت تولد

کارت دعوت یونیکورن

کارت دعوت یونیکورن نیز گزینه مناسبی برای کارت دعوت تولد به شمار می‌رود؛ مخصوصا اگر تم تولد شما، تم یونیکورن باشد. به کمک یک قیف استوانه‌ای کوچک، می‌توانید یک کارت دعوت با طرح برجسته داشته باشید. برای تزئین یونیکورن می‌توانید از گل چسبی در سایز کوچک استفاده کنید یا به کمک کاغذ کشی، خودتان گل تزئینی بسازید.

کارت دعوت بستی

کارت دعوت با طرح بستی گزینه‌ای مناسب برای تولدهای تابستانه است. می‌توانید انواع طرح بستی را به کمک کاغذ رنگی برش دهید و درون آن متن دعوتنامه را بنویسید. برای تزئین می‌توانید از اکلیل و روبان نیز استفاده کنید.

کارت دعوت الکترونیکی

می‌توانید با کمک برنامه‌های گرافیکی کامپیوتری یا اپلیکیشن‌های تلفن همراه، یک کارت دعوت خلاقانه طراحی کنید. در چنین مواردی می‌توانید از تصویر کودک نیز روی کار استفاده کنید. پس از اتمام طراحی، می‌توانید طرح را چاپ کنید یا آن را به صورت الکترونیکی برای مهمانان خود ارسال کنید.

کارت تولد بادکنکی

یکی از ایده‌های خلاقانه و جذاب برای ساخت کارت دعوت تولد، کارت تولد بادکنکی‌ است. شما می‌توانید به کمک یک بادکنک لاتکس، یک کارت دعوت جذاب و خلاقانه بسازید. کافیست متن دعوت تولد را روی یک بادکنک لاتکس، با ماژیک و با خطی ریز بنویسید و سپس بادکنک را روی کاغذ بچسبانید و از مهمانان بخواهید که بادکنک را باد کنند. با باد شدن بادکنک، متن دعوت بزرگ شده و آن‌ها می‌توانند آن را بخوانند.

کارت دعوت تولد

استفاده از قالب آماده کارت دعوت تولد

شما می‌توانید از قالب‌های آماده کارت دعوت تولد نیز استفاده کنید. با یک سرچ در گوگل می‌توانید انواع قالب آماده کارت دعوت تولد با طرح‌های مختلف را مشاهده کنید. این کارت‌ها را به تعداد دلخواه پرینت گرفته و قسمت‌های مربوط به دعوت مهمان را پر کنید. در زیر دو نمونه از قالب آماده کارت دعوت تولد را قرار می‌دهیم.

کارت دعوت تولد
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.