چگونه ریسه تولد زیبا بسازیم؟

آموزش ساخت ریسه تولد

ریسه تولد از آن دسته تزئیناتی است که از قدیم تا همین حالا برای تزئین تولد و تم‌های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد. تنوع ریسه‌ها بسیار زیاد است و شما می‌توانید آن‌ها را در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تهیه کنید.

در گذشته ریسه‌ها بسیار ساده بودند و با کمک کاغذ رنگی ساخته می‌شدند؛ اما امروزه شما می‌توانید انواع ریسه‌های کاغذی، فویلی، پارچه‌ای و … را تهیه کنید و در تزئین تولد خود استفاده کنید. شما می‌توانید در خانه، با کمک کاغذ رنگی، چسب، قیچی، روبان و … ریسه‌های زیبایی بسازید و در تزئین تولد استفاده کنید. در این مقاله می‌خواهیم به سراغ ایده‌های خلاقانه ساخت ریسه تولد برویم.

ایده‌هایی برای ساخت ریسه تولد

شما می‌توانید به کمک کاغذ رنگی، یک ریسه زیبا مطابق با تم تولد خود بسازید و دیگر نگران این که آیا ریسه مناسب و هماهنگ با تم پیدا خواهید کرد یا نه نباشید.

ریسه پری دریایی

این ریسه مناسب تم تولد پری دریایی است. برای ساخت این ریسه تنها کافیست طرح مورد نظر را روی کاغذ رنگی کشیده و به کمک قیچی برش دهید. سپس این طرح‌ها را به کمک روبان به یکدیگر متصل کنید.

ریسه تولد
ریسه تولد

ریسه حلقه‌ای

یکی دیگر از متداول‌ترین نوع ریسه‌ها که از گذشته تا حالا نیز برای تزئین استفاده می‌شد، ریسه‌ حلقه‌ای است. شما می‌توانید این ریسه‌ها را به کمک کودکان بسازید و هم یک سرگرمی خوب برای قبل تولد داشته باشید و هم یک تزئین زیبا برای تولد.

برای ساخت ریسه‌های حلقه‌ای، ابتدا لازم است تا نوارهای باریک و یک اندازه از کاغذ‌های رنگی مختلف را برش دهید. حال دو سر یکی از این نوارها را به کمک چسب به هم متصل کنید و یک حلقه بسازید. نوار رنگی بعدی را از درون نوار اول رد کنید و به هم بچسبانید. این فرآیند را تا رسیدن به اندازه دلخواه ریسه ادامه دهید. بهتر است در انتخاب رنگ‌ها در کنار هم دقت داشته باشید تا ریسه شما جلوه زیباتری داشته باشد.

ریسه آبشاری

نوع دیگری از ریسه‌‌ها که به راحتی می‌توانید در خانه بسازید، ریسه‌ آبشاری است. شما می‌توانید ریسه آبشاری را به کمک کاغذ رنگی بسازید؛ اما استفاده از کاغذ کشی یا کاغذ‌های براق که حالت نایلونی دارند برای ساخت ریسه آبشاری مناسب‌تر است.

ریسه تولد

برای ساخت ریسه آبشاری کافیست کاغذ را ار وسط تا زده و اطراف آن را به صورت نوارهای باریک برش دهید. سپس کاغذ را رول کرده و از یک نخ یا روبان رد کنید. به همین راحتی ریسه آبشاری شما آماده است.

ریسه هپی

یکی دیگر از ریسه‌های زیبا که می‌توانید به راحتی آن را در خانه بسازید و برای تزئین تولد استفاده کنید، ریسه هپی است. شما می‌توانید روی برش‌های یک دست کاغذ رنگی، هر یک از حروف عبارت HAPPY BIRTHDAY را نوشته و به ترتیب روی یک نوار یا روبان نصب کنید. همچنین می‌توانید هر یک از حروف انگلیسی را روی مقوا برش زده و کنار یکدیگر نصب کنید.

ریسه پرچمی

ریسه پرچمی یکدیگر از ریسه‌های معروف و پرطرفدار برای تزئین تولد است. معمولا از ریسه‌های پرچمی هنگامی استفاده می‌شود که می‌خواهید فضایی بزرگ را با ریسه تزئین کنید و به تعداد زیادی ریسه نیاز دارید. 

برای ساخت ریسه پرچمی کافیست تعداد زیادی طرح، مطابق الگوی عکس را روی کاغذ رنگی‌های مختلف برش دهید. سپس به کمک پانچ در دو طرف طرح‌ها، سوراخ ایجاد کنید و همه را از یک روبان بادکنک عبور دهید. به همین سادگی و زیبایی ریسه شما آماده است.

ساخت ریسه

ریسه بادبزنی

ریسه بادبزنی از آن دسته ریسه‌های جدید به حساب می‌آید و شما می‌توانید به راحتی آن را در خانه بسازید. برای ساخت ریسه بادبزنی، ابتدا باید کاغذ رنگی‌ها را در در مستطیل‌های یک اندازه برش بزنید. سپس هر کدام از آن را به شکل یک بادبزن تا بزنید. حال با اتصال هر یک از بادبزن‌ها مطابق شکل زیر، یک ریسه زیبا خواهید داشت.

ریسه‌ نمدی

برای ساخت ریسه علاوه بر مقوا و کاغذ رنگی، می‌توانید از پارچه‌های نمدی نیز استفاده کنید. این نوع ریسه‌ها نسبت به ریسه‌های کاغذی بسیار بادوام‌تر اند و می‌توانید چندین بار از آن استفاده کنید. برای ساخت ریسه نمدی، کافیست طرح دلخواه خود را روی یک پارچه نمدی کشیده و به تعداد زیادی از آن طرح برش دهید. حال با دوختن و اتصال این برش‌ها، می‌توانید یک ریسه زیبا بسازید.

ریسه نمدی
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.