فلسفه جشن هالووین

هالووین

هالووین یکی از جشن‌های سنتی در آمریکای شمالی است که بعدها در بسیاری از کشورها، حتی ایران نیز جشن گرفته می‌شود. جشن هالووین هر سال در تاریخ ۳۱ ام اکتبر برگزار می‌شود و بسیاری از افراد از سراسر جهان، به این بهانه دور هم جمع می‌شوند و اوقات خوبی را کنار هم میگذرانند.

یکی از سنت‌های قدیمی جشن هالووین، پوشیدن لباس مبدل و ترسناک است. در این روز بسیاری از افراد، لباس شخصیت‌ّهای مختلف را به تن می‌کنند و با گریم‌های مخصوص این روز را جشن می‌گیرند.

تاریخچه جشن هالووین

تاریخچه هالوون به جشن باستانی سلتیک‌ها برمی‌گردد. سلت‌ها ۲۰۰۰ سال پیش در منطقه ایرلند، بریتانیا و شمال فرانسه زندگی می‌کردند و سال نوی خود را با آغاز ماه نوامبر جشن می‌گرفتند. هالووین در اصل جشن پایان تابستان و برداشت محصول و آغاز فصل تاریک و سرد بود. سلت‌ها معتقد بودند که در شب قبل از سال نو، مرز بین دنیای زندگان و مردگان از بین می‌رود و ارواح وارد شهر می‌شوند.

در جشن هالووین، آتش بزرگی روشن می‌کردند و مردم دور آن جمع می‌شدند و هدایایی را به خدایان اهدا می‌کردند. در طول این مراسم، مردم لباس‌های خاصی که عموما شامل پوست حیوانات بود بر تن می‌کردند و صورتشان را سیاه می‌کردند. پوشیدن لباس مبدل در جشن هالووین نیز ریشه در همین مراسم دارد.

هالووین

بعدها با ورود مسیحیت در سرزمین‌های سلتیک، جشن هالووین با مراسم‌ها و آیین‌های مذهبی مسیحیان ادغام شد و به شکل امروزی خود در آمد. کلیسا روزی را به عنوان روز همه قدیسان گرامی داشت و آن را All hallows eve نام گذاری کرد. این روز با روشن کردن آتش، پوشیدن لباس‌ّهای به شکل قدیسان، شیاطین و فرشتگان جشن گرفته می‌شد. بعدها این جشن تغییرات زیادی پیدا کرد و به شکل امروزی خود یعنی هالووین در آمد.

با گذشت سال‌ها همچنان جشن هالووین نه تنها در آمریکای شمالی بلکه بسیاری از کشورهای دیگر جشن گرفته می‌شود و افراد در این روز با پوشیدن لباس مبدل و گریم‌های متفاوت، دور هم جمع می‌شوند.

هالووین

چرا در هالووین لباس مبدل می‌پوشیم؟

پوشیدن لباس مبدل برای هالووین، ریشه در همان سنت‌های قدیمی دارد. سلت‌ها باور داشتند که در روز هالووین، مرزهای بین دنیای مردگان و زندگان از بین می‌رود و ارواح به زمین می‌آیند؛ پس مردم هم که در این روز قصد ترک کردن خانه‌ّهایشان را داشتند، برای آن که توسط ارواح شناسایی نشوند، از ماسک و لباس‌های مبدل مثل لباس ارواح و اسکلت استفاده می‌کردند.

این سنت از گذشته تا کنون ادامه داشته است. امروزه نیز در جشن هالووین، افراد لباس‌های مبدل و ترسناک می‌پوشند و شبیه یکی از شخصیت‌های کارتونی یا افسانه‌ای می‌شوند.

کدو تنبل در هالووین

یکی از سنت‌های جشن هالووین، تزئین کدو تنبل است. در جشن هالووین یک کدو تنبل را به صورت چهره‌های شیطانی و ترسناک برش می‌دهند و درون آن شمع روشن می‌کنند. این موضوع ریشه در یک افسانه قدیمی ایرلندی دارد و بعدها با ورود مهاجران ایرلندی به آمریکا، جزو یکی از رسوم جشن هالووین شده است.

تزئین کدو هالووین، یکی از موضوعات دلچسب برای هالووین است. شما می‌توانید به کمک کودکان خود، کدوهای هالووین را تزئین کنید و یک سرگرمی جذاب برای کودکان داشته باشید. از آن جایی که دسترسی به کدو و تزئین آن می‌تواند سخت باشد، می‌توانید به جای تزئین کدو، از بادکنک ساده نارنجی رنگ استفاده کنید و روی آن را با ماژیک طراحی کنید.

تم مهمانی هالووین

تم اصلی جشن هالووین، نارنجی رنگ است. استفاده از ریسه‌ با طرح کدو، تزئین کدو، شخصیت‌های کارتونی ترسناک به هماهنگی بیشتر تم با هالووین کمک می‌کند. می‌توانید برای جشن هالووین، تم لباس نیز معرفی کنید و از مهمانان خود بخواهید مطابق با تم لباس بپوشند. استفاده از کلاه‌ با طرح کلاه‌ جادوگری یا سیبیل چسبی نیز در جشن هالووین متداول است.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.