آموزش ساخت و تزئین پاکت پول

پاکت پول

این روزها پول هدیه دادن بسیار متداول شده است و چه بهتر که وقتی قرار است وجه نقد به یکدیگر هدیه دهیم، آن را در یک پاکت زیبا قرار دهیم و به طرز زیبا و خلاقانه‌ای تزئین کنیم. شما می‌توانید پاکت پول‌ زیبا را به صورت آماده از لوازم تحریر فروشی‌ها یا فروشگاه‌هایی که لوازم تولد می‌فروشند تهیه کنید.

علاوه بر این، خود می‌توانید در خانه با کمک کاغذ رنگی، کاغذ کادو، مقوا، چسب و قیچی پاکت پول‌های زیبایی را در خانه بسازید. اگر قصد عیدی دادن به کودکان، هدیه نقدی دادن، نوشتن نامه و … را دارید، بهتر است پاکت پول را با ایده‌های خلاقانه خودتان طراحی کنید و هدیه دهید.

در این مقاله آقای تولد می‌خواهیم به سراغ ایده‌هایی برای ساخت پاکت پول زیبا برویم. اگر قصد ساخت و تزئین پاکت پول را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. در ادامه ایده‌هایی برای ساخت و تزئین پاکت پول را ارائه می‌دهیم.

ساخت پاکت پول با کاغذ کادو

کاغذ کادو یکی از بهترین ابزار برای ساخت پاکت پول‌های زیباست. شما می‌توانید از کاغذ کادو با طرح‌های مختلف برای ساخت پاکت پول استفاده کنید. تنها کافیست الگوی پاکت را روی کاغذ کادو کشیده و برش دهید و سپس لبه‌های آن را با چسب ماتیکی بچسبانید. به همین راحتی پاکت پول شما آماده است.
اگر قصد هدیه دادن پول برای جشن تولد را دارید می‌توانید از کاغذ کادوهای براق‌تر و جذاب‌تر استفاده کنید؛ همچنین اگر می‌خواهید پول را به کودکان هدیه دهید، می‌توانید از کاغذ کادو با طرح‌های کودکانه استفاده کنید.

پاکت پول
الگو پاکت پول

ساخت اروگامی پاکت پول

شما می‌توانید برای ساخت پاکت پول از الگوهای اریگامی استفاده کنید و تنها با کمک تا زدن کاغذ یک پاکت پول زیبا داشته باشید. در زیر الگوی ساخت پاکت پول به کمک اروگامی را قرار می‌دهیم. شما می‌توانید با دنبال کردن مراحل این الگو، یک پاکت پول زیبا داشته باشید.

ساخت پاکت پول با کاغذ گیپور

کاغذ گیپور یکی از وسایل بسیار زیبا و ساده برای ساخت پاکت پول به حساب می‌آید. شما می‌توانید با کمک کاغذهای گیپور، پاکت‌های بسیار ساده و زیبایی را بسازید. تنها کافیست یک یا دو کاغذ گیپور را تا زده و با کمک چسب به یکدیگر متصل کنید. از پاکت‌های گیپوری می‌توانید علاوه بر هدیه دادن پول نقد، برای هدیه دادن و بسته بندی کارت هدیه و سکه نیز استفاده کنید.

پاکت پول

ساخت پاکت پول با دایره

شما می‌توانید با کمک چهار دایره که روی کاغذ رنگی برش داده‌اید، یک پاکت پول زیبا و خلاقانه بسازید. برای این کار، ابتدا چهار دایره هم اندازه را روی کاغذ رنگی یا کاغذ کادو یا هر وسیله‌ای که قصد ساخت پاکت با آن را دارید کشیده و برش دهید.
سپس دایره‌ها را از روی قطر تا زده و مطابق الگوی روبه‌رو به یکدیگر متصل کنید. برای تزئین پاکت می‌توانید از پاپیون شو، نوارهای رنگی، کاموا یا کاغذ رنگی استفاده کنید.

پاکت پول با مهر برجسته

یکی دیگر از ایده‌های خلاقانه برای ساخت پاکت پول و پاکت نامه، استفاده از مهر‌های برجسته است. در این روش شما درب پاکت را به گونه‌ای نوستالژیک و قدیمی مهر و موم می‌کنید. برای این کار کافیست ابتدا با کنک کاغذ رنگی و طبق یکی از روش‌هایی که در بالا توضیح داده‌ایم، پاکت پول را بسازید. نامه، نوشته یا پول مورد نظر را درون پاکت قرار دهید و سپس درب پاکت را ببندید.
حال شما به یک شمع و یک مهر برجسته نیاز دارید. می‌توانید از ابزار برجسته دیگر به جای مهر نیز استفاده کنید. مقداری از پارافین شمع را ذوب کرده و در محل درب پاکت بریزید. قبل از اینکه موم به صورت کامل سرد شود، مهر مورد نظر را روی آن قرار داده و فشار دهید. حال شما یک پاکت نامه مهر و موم شده زیبا دارید.

ساخت پاکت نامه با کاغذ رنگی

یکی دیگر از راه‌های ساخت پاکت پول، ساخت آن به کمک کاغذ رنگی‌های ساده است. شما می‌توانید الگو‌های پاکت را روی کاغذ رنگی‌ بکشید و سپس آن را برش دهید. حال شما یک پاکت پول ساده دارید. برای تزئین می‌توانید با کمک خودکار و ماژیک‌های رنگی روی پاکت طرح دلخواه را بکشید و پاکت را تزئین کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.